gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.524
    Ödül Puanları:
    113

Pembe akıntım ve kasık ağrım var nedeni nedir?

Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

pembe akıntı hamilelik belirtisimi,pembe akıntı gebelik belirtisimi,kasık ağrısı hamilelik belirtisimi,kasıklarda batma ve lekelenme hamilelikmi,lekelenme sorunları hakkında bilgiler
    ge.jpg

Adetimden 2 gün geçti pembe lekelenmem ve kasıklarımda ağrılar batmalar oluyor sizce bu gebelik belirtisimi hamile olabilirmiyim?Bazı bayanlar bunun üstüne görme olduğunu söylüyor pembe lekelenme üstüne görmemidir?

Kadınlarda pembe akıntı;
    İmplantasyon kanamaları beklenen adet tarihi ile hemen hemen aynı günlerde gerçekleştiğinden adet görmeyle karıştırılabilmektedir. Fallop tüpü içerisinde karşılan sperm ve yumurta birleşerek çoğalmaya ve endometrium (rahim iç tabakası) içine doğru hızla ilerlemeye başlar. Çeşitli aşamalardan geçerek blastosist aşamasına gelen bebek rahim duvarı içerisinde en uygun gördüğü yere yerleşir ve çoğalmaya devam eder. Blastosistin rahim duvarına yerleşirken kılcal damarlara denk gelmesi implantasyon kanamasına neden olur. Genellikle açık pembe veya kahverengi olur ve ne kadar devam edeceği kadından kadına farklılık gösterir.

Bazı kadınlar implantasyon kanamasını hamilelik lekelenmesi olarak adlandırsalar da bu ikisi aynı şey değildir. Hamileliğin başlarında lekelenmeler çeşitli nedenlerden dolayı olabilir ve her kanama mutlaka implantasyon kanaması değildir.

2. mylife-17

mylife-17 Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    139
    Ödül Puanları:
    43
    Benimde ilk defa reglim gec geldi 3 unde gelmesi gerekirken 7 sinde geldi ve cok farklıydı 2 gun sabahları ikişer damla pembe ve kahveringi gibi sivi geldi. Iki gün boyunca baska hicbir sekilde kanamam falana olmadi. 3 . Gün reglim geldi o da az nirmqlde 4--5 gun surerdi. Iki gunee bitti. Nednki? Böyle olan var mi????

3. Sln_sln

Sln_sln Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Peki sonra ne oldu hamilemiymişin?

Pembe akıntım ve kasık ağrım var nedeni nedir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. akıntım var kasıklarımda ağrı Hamilemiyim

akıntım var kasıklarımda ağrı Hamilemiyim

Hamilemiyim ben hamilemiyim akıntım var kasıklarımda ağrı var falı Merhaba arkadaşlar,çok heycanlıyım, hamilemiyim bir kaç gündür karnımda bişeyler hissediyorum ama eşimi bu sefer ümitlendirmemek için ona hiç bir şey söylemedim. regl günümün gelmesini bekliyorum. acaba gecikecek mi:):):) ımmm öncelikle gaz problemi oluştu sanki gögüslerimde aç ama çok az dolgunluk hissediyorum karnımın alt...
  2. Gögüs akıntım var nedeni nedir?

Gögüs akıntım var nedeni nedir?

meme başı akıntısı nedir,meme başı akıntısı sebepleri,meme başı akıntısının tedavisi,memebaşı hastalıkları hakkında bilgiler Kadının emzirme dönemi dışında da sütlü akıntı gelebilir. Sütlü akıntının en önemli sebeplerinden bir tanesi hipofiz bezinde prolaktin salgılayan tümörlerin olmasıdır. Yani emzirme döneminde olmayan bir kadında meme başından sütlü akıntılar geliyorsa hipofiz...
  3. İlişkiden sonra ağrım oluyor nedeni nedir?

İlişkiden sonra ağrım oluyor nedeni nedir?

ilişkide ağrı olması,ilişki sonrası ağrı nedenleri,ilişki sonrası ağrı neden olur,ilişki sonrası ağrının tedavisi,ilişki sonrası ağrı hakkında bilgiler Eğer ilişkiden sonra ağrılarınız varsa bu agrılar hafife alınmamalı ve bir uzman doktordan yardım istenmelidir aslında her ilişkiden sonra genelde erkekleri suçlar ama bu agrılar kendi kendine bazen ilişkiden sonra kasıklarda ağrı Kadınlar...
  4. Sürekli vajinal akıntım var bunun nedeni nedir?

Sürekli vajinal akıntım var bunun nedeni nedir?

vajinal akıntı nedenleri,vajinal akıntı neden olur,vajinal akıntılar enfeksiyon belirtisimi,vajinal akıntıların tedavisi,vajinal akıntılar hakkında bilgiler Vajinada akıntı” denildiğinde akla gelen ilk şey kötü kokulu rahatsız edici bir sıvıdır. Kadınların neredeyse tamamı hayatı boyunca en az bir kere bu problemden muzdarip olur. Durum bu haldeyken akıntı problemi hakkında bilgilenmek sana...
  5. Vajinal akıntı fazlalığım var nedeni nedir?

Vajinal akıntı fazlalığım var nedeni nedir?

Kadınlardaki vajinal akıntı, tamamen doğal ve normal bir durumdur, ama miktarında artış gözlenmesi bazı kadınlar için endişe verici olabilir. Genelde bu da normaldir, çünkü kadınların hayatları boyunca sabit olmayan ve dalgalanma gösteren östrojen düzeyleri zaman zaman akıntı fazlalaşmasına neden olabilir. Fakat sürekli artış göstermesi tıbbi bir sorunun göstergesi olabilir. Enfeksiyon ve...

Sayfayı Paylaş