gebe
  1. Bonita

Bonita Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Peygamberimizin hayatından seçilmiş öyküler

Konu, 'Peygamberler, Evliyalar ve Sahabeler' kısmında Bonita tarafından paylaşıldı.

peygamberimizin hayatından hikayeler hz muhammedin hayatından hikayeler peygamberimizin seçilmiş öyküler hzmuhammedin peygamber efendimizin kısa hasta kadın bir kadıncagız vardı,sara hastasıydı. Birgün peygamber aleyhisselam'ın huzuruna geldi ve şöyle bir ricada bulundu.
    ''ya resulallah,ben sara hastasıyım.bana dua etsenizde,bu hastalık benden gitsin...''
    peygamber aleyhisselam,hasta kadına söyle dedi.
    ''istersen dua edeyim,hastalıgından kurtul. Istersen sabret vekarşılıgında cenneti al.''
    saliha kadıncagız,saadet asrı hanımlarına yakışacak güzellikle cevap verdi.
    ''ya resulallah! Mademki sabrın karşılıgı,buyurdugunuz kadar büyüktür. O halde sabretmeye karar verdim. şu kadar varki,beni sara tutunca, üstümü başımı çekiştirip açıyorum. Bana dua buyrunda, elbisemi açmıyayım...''

2. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Peygamberimizin hayatından seçilmiş öyküler
    Allah razı olsun canım ellerine sağlık :)

Peygamberimizin hayatından seçilmiş öyküler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Peygamber Efendimizin Hayatı ...

Peygamber Efendimizin Hayatı ...

peygamber efendimizin hayatı PEYGAMBERIMIZIN DOGUMU Peygamberimiz Fil vakasından 50 gün sonra ,Rebiullevvel ayinin on ikinci Pazartesi günü,tan yeri ağarırken, Mekke`de doğdu. PEYGAMBERIMIZ DOĞDUĞUNDA BAZI HADISELER VUKU A GELDI Peygamberimiz doğduğunda bazı hadiseler vuku a geldi,bunlardan bazılarını söyle sıralayabiliriz:Peygamberimiz ,Anadan Sünnetli ve göbeği kesik olarak doğdu....
  2. bir öykü de hayattan...

bir öykü de hayattan...

”Kısa bir öyküdür hayat; uğruna upuzun acılar çektiğimiz, kısa bir türküdür , bir kez daha dinlemek için delirdiğimiz!” der ünlü bir şair. Bu kadar güzel tanımlanır ”hayat”dediğimiz sınav. Bazen bilmiyorum nasıl yaşamam gerektiğini… Nasıl yaşamalıyım? Nasıl davran malıyım? Herkesi sevmeli miyim? Sevebilir miyim? Günlük mü yaşamalıyım? Yoksa geleceğe yatırım mı yapmalıyım? Ne...
  3. Hz Peygamberimizin  Hayatı

Hz Peygamberimizin Hayatı

peygamberimizin hayatı hz peygamber, peygamberimizin ailesi, peygamberimizin ailesi hakkında, hz. muhammetin babası, peygamberinizin dedesi Kısaca bilgi vermek gerekirse ; Resulullah’ın dedesi Abdülmuttalib Peygamberin (sas) babaannesinin ismi Fatıma’dır. Efendimiz’in (sas) anneannesinin adı Berre’dir Efendimizin (a.s.m) halaları altı tanedir. İsimleri; Beyzâ, Berra, Atike, Safiyye, Erva,...
  4. peygamberler neden insanlar tarafından seçilmiştir

peygamberler neden insanlar tarafından seçilmiştir

peygamberler neden insunlur tarafından seilmiştircil cevap bekliyorum
  5. Öykü Gürman Hayatı Hakkında Bilgiler

Öykü Gürman Hayatı Hakkında Bilgiler

Bu konu; Öykü Gürman Hayatı Hakkında hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, bir dönem ikiz kardeşi Berk ile birlikte ekranlarda sıkça boy gösteren Öykü & Berk müzik grubunun bayan üyesi Öykü Gürman hayatı hakkında ki bilgileri sizlerle bu sayfamıuzdan paylaşıyoruz.. 4 Ağustos 1982'de İstanbul'da doğdu. Müzik eğitimine küçük yaşta piyano dersi alarak başladı. Özel Pera...

Sayfayı Paylaş