gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Peygamberimizin Okuduğu En Faydalı Nazar Duası Burada

Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Faydalı Nazar Duası En Faydalı Nazar Duaları

İslamiyette nazar haktır melekeler, bunu hepimiz biliyoruz. Nazara karşı yapmamız gereken bol bol dua etmek :) Nazar değmesine karşı edebileceğiniz dualar içinde en faydalı nazar duası hangisi diye merak ediyorsanız, buyrun en faydalı nazar duası makalemizde.. :)

Resûl-i Ekrem Efendimiz, torunları Hasan ve Hüseyin (r.a.)'e, nazar değmesin diye duâ okurlarmış. Bu duâ:

Euzu bi kelimâtillâhi't-tâmmeti min kulli şeytanin ve hammetin ve min külli aynin lammeh.

Her türlü şeytandan, zararlı şeylerden ve kem gözlerden bütün kelimeleri yüzü hürmetine Allah'a sığınırım.

Peygamber efendimiz nazar için ( Allahümme barik fihi ve la tedarruhü ) okurdu. (İbni Sünni)

Allah'im, bunu mübârek eyle. Ona zarar dokunmasina izin verme.

Büyük velîlerden Hasan Basrî Hazretleri göz değmesine karşı (Kalem Sûresinin 51-52. ayetleri olan) şu âyetleri okurdu:

Ve in yekadullezîne keferû leyuzlikûneke biebsarihim lemmâ semiu'z-zikre ve yekulûne innehu le mecnûnun ve ma huve illâ zikrun lil âlemîn.

Gerçekten o küfredenler Kur'an-ı işittikleri zaman az kaldı seni gözleriyle yıkacaklardı. O, mutlaka bir mecnundur diyorlar. Oysa Kur'an bütün alemler için büyük bir uyarıcıdır.(Kalem Sûresi, 51-52)

Peygamberimizin Okuduğu En Faydalı Nazar Duası Burada konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Peygamberimizin çok okuduğu dua

Peygamberimizin çok okuduğu dua

peygamberimizin okuduğu dualar peygamberimizin okudugu dualar çocukların okuduğu hzmuhammedin okudugu Peygamberimizin çok okuduğu dualardan biri Allahümme inni eselükes-sıhhate vel-afiyete vel-emanete ve hüsnel-hulkı verrıdae bilkaderi birahmetike ya Erhamerrahimin Manası : Ya Rabbi, senden, sıhhat ve afiyet ve emanete hıyanet etmemek ve güzel ahlak ve kaderden...
  2. Peygamberimizin En Çok Okuduğu Dualar

Peygamberimizin En Çok Okuduğu Dualar

evliyaların duaları zor durumda okunacak dualar zor durumda okunacak dua durumlarda dualar durumlarda dua Peygamberimizin En Çok Okuduğu Dualar Nefisten Allah'a Sığınma Duası- "Allahümme la tetrükni ila nefsi, tarfete aynin."(Allah'ım göz açıp yumuncaya kadar beni nefsimin isteğine terketme.) Çok sık tekrarlayacağımız bir dua- "Allahümme euzü bike min fitneti'l-mahya...
  3. En Faydalı Nazar Duası da yazın

En Faydalı Nazar Duası da yazın

Nazara inanır mısınız bilmem ama ben çok inanırım ve yıldızımın da düşük olduğunu düşünüyorum çünkü emin olun birinin bana nazar ettiğinden şüphelendiğim an bir şeyler olur bana ya kaza geçiririm ya da hasta olurum bunlar için sizden En Faydalı Nazar Duası yazmanızı rica ediyorum.
  4. Peygamber Efendimizin Hacet Duası Burada Melekler

Peygamber Efendimizin Hacet Duası Burada Melekler

peygamberimizin hacet duaları hacet duası Sevgili melekler, bu dünya ve ahiretle ilgili Allah (C.C.)'tan tüm isteklerinizin ve dileklerinizin Peygamber Efendimizin etmiş olduğu hacet dualarının ardından iletilmesi en güzelidir. Unutmayın Allah c.c temiz kalple ve huşuyla yapılan duaları kabul eder. Peygamber Efendimiz S.AV'in bildirdiği hacet duası şöyledir.. Hacet Duası Okunuşu Lâ...
  5. Peygamber Efendimizin İftar Duası Burada Melekler

Peygamber Efendimizin İftar Duası Burada Melekler

peygamberimizin iftar duası iftar duası iftar duaları Sevgili melekler, ramazan ayını uğurlamamıza az bir zaman kala, Muaz İbn-i Zühre r.a 'den rivayetle, Peygamber Efendimizin etmiş olduğu iftar duasını sizlerle paylaşıyoruz... "Bana ulaştı ki, Resulullah s.a.v. iftar ettiği zaman şu duayı okurdu: Allahümme leke sumtü ve alâ rızkıke eftartü.Ey Allah’ım, Senin rızan için oruç...

Sayfayı Paylaş