gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Poşet çayı bulan cimri

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Times Gazetesinden poşet çayın öyküsü: “Bir çok icat gibi poşet çay da kazara ortaya çıkmış. Bundan yüz yıl önce, New Yorklu kahve tüccarı Thomas Sullivan çay ticaretine girişmiş.Ama işler pek iyi olmadığından biraz tasarruf yapayım diye düşünmüş ve çayını tanıtmak için muhtemel alıcılara yolladığı eşantiyonlardan kısmaya karar vermiş. “Çayı, eski usul bol bulamaç, torbalara doldurup yollamak yerine küçük miktarlarda, minik ipek poşetlere koyarak yollamaya başlamış. Ama alıcılar Sullivan’ın eli sıkılığını yanlış anlamış. Poşetleri kesip içindeki çayı demliğe koymaları gerekirken, poşeti olduğu gibi demliğe atıvermişler. “Sullivan’ın icadı Amerika’da kısa zamanda tutulmuş. Çay tiryakileri kitleler halinde poşet çaya dönmüş. Ve ipek poşet de 1930′da yerini kağıda bırakmış. “Fakat, poşet çayın, Amerika’dan İngiltere’ye gelişi tam 50 yıl gecikmeli. Çünkü İngiliz çay tiryakileri bu Amerikan icadına uzun süre kuşkuyla yaklaşmışlar. Yine de bugün İngiltere’de poşet çaysız bir yaşam düşünmek çok zor. Ülkede bir günde içilen 130 milyon fincan çayın yüzde 96’sı poşet çünkü.”

Poşet çayı bulan cimri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Cimri

Cimri

Rüyada cimri bir kimse ile tanistiginizi ve onun kasasi basinda paralarini sayarken görmek, ilerde bir mirasa konacaginiza isarettir. Kasa ne kadar büyük olursa, mirasin miktari da o kadar çok olur.ömürlü olacagina; cinayet isleyen kisinin korkup kaçtigini gör-mek, haram bir mali satin alacagina; cinayetten tutuklandigini görmek, yetim mali yedigine delalet eder.
  2. Poşet ve örgüden çanta yapımı

Poşet ve örgüden çanta yapımı

çöp poşetinden çanta çöp poşetinden çanta yapımı makrome yapımı cöp poşeti poşeti modelleri Sizlere çöp poşetlerinden ördüğüm çantamı paylaşmak istiyorum. 2 milyona malolan çantanın yapılışı çok kolay.Evde çok az mavi makrome ipim vardı. Çantanın tabanını o ipten yaptım. 33 zincir çekip zincirin etrafını sıkiğneler döne döne ve köşelerinden de arttırmalar yaparak tabanı yapıyoruz. 6...
  3. Poşet Çayı Kim Buldu

Poşet Çayı Kim Buldu

Poşet Çayı Kim Buldu Benim gibi çay sevipte çay demlemeye üşenen tembeller için mucize bir buluş olan poşet çayları acaba kim buldu kimin aklına nasıl geldi?
  4. Poşet Çayı Kim İcat Etti?

Poşet Çayı Kim İcat Etti?

Poşet Çayı İlk Kim Buldu Poşet Çayı İlk Bulan Kimdir Eminim çoğunuz mis gibi demlenmiş bir çayı poşet çaya tercih edersiniz melekler :) Şahsen kesinlikle demleme çayın yerini tutmuyor. Ancak hani mecbur kaldığımızda hiç yoktan iyidir diyip, içiyoruz. Peki bu poşet çay ne zaman icat edildi, düşündünüz mü hiç ? :) Poşet çay ilk olarak 1920 yılında Amerika’nın San Francisco şehrinde Joseph...
  5. Poşetlerden Yapılan Çanta Ve Terlik Modeli

Poşetlerden Yapılan Çanta Ve Terlik Modeli

Poşetten Yapılan Çanta Ve Terlik Poşetten Terlik Ve Çanta Yapımı Evimizdeki kullanmadığımız poşetlerin bu denli işe yarayacağı aklıma gelmezdi doğrusu...Terlik ve çanta nasıl bir poşetten oluşabilir...İşte çalışkan becerikli hanımlarımız yaparsa olur... Hatta çantayı çok beğendim...Çok hoş olmuş doğrusu...Siz neden yapamayasınız ki....İşte poşetten çanta ve terlik yapımı...Peki çamaşır...

Sayfayı Paylaş