gebe
  1. ms_enemy

ms_enemy Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0

PREPOSITIONS for during - while - conjuction

Konu, 'Yabancı Dil Sözlük' kısmında ms_enemy tarafından paylaşıldı.

during kullanımı when while alıştırma during nasıl kullanılır FOR (for + a period of time) İşin ne kadar zamandır devam ettiğini gösterir.

Example:
    It rained for three days without stopping.
    I have lived in this house for six years.

DURING (during+ noun)
    Bir olayın ne zaman olduğunu belirtirken kullanılır.

Example:
    I feel asleep during the film.
    We met a lot of people during our holiday.

WHILE: (while + subject + verb) [Conjuction]
    During gibi kullanılır.

Example:
    I fall asleep while I was watching tv.
    While you were out,there was a phone call for you.

Fill in the blanks with For, during and while

1. I waited for you_______half an hour and then decide that you weren't coming.

2. Sue was very angry after our argument. She didn't speak to me_______a week.

3. We usually go out at weekends, but we don't often go out_______the week.

4. Can you lay the table_______I get the dinner ?

5. Jack read a lot of books and magazines_______he was ill.

Answers
    1. FOR 2. FOR 3. DURING 4. WHILE 5. WHILE

PREPOSITIONS for during - while - conjuction konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. PREPOSITIONS of TIME

PREPOSITIONS of TIME

prepositions of time preposition of time almancada prepositionlar almanca proposition almanca prepositionlar PREPOSITIONS of TIME (in, on, at) Türkçede “de, da” anlamında kullandığımız “in, on ve at” edatları İngilizcede yer ve zaman bildirmek için kullanılırlar. " at"in zaman ifadeleri ile kullanıldığı yerler: Saatlerle birlikte: - I have class at nine o’clock every day....
  2. forum imzaları

forum imzaları

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  3. Foruma Giremiyorum

Foruma Giremiyorum

-ya iki gündür foruma giremiyorum ! +bi gün de girmeyiver nerden öğreniyosun oğlum bunları bilmemki -iki gündür foruma giremiyorum ya sıyıracam ! +neyi sıyıracan -kafayı lan hıyar sen ne sandın +hiiiç -iki gündür foruma giremiyorum ya +seni banladılar oğlum haberin yok mu ? -hadi lem -iki gündür foruma giremiyorum +olabilir kendini pataklamanı gerektirmez bu -ıyh -iki gündür...
  4. Forum Bornova

Forum Bornova

bornova forum mağazaları forum bornovadaki mağazalar form bornova mağazaları mağaza isimleri Tasarım Ekibi Çiğdem Duman Ertun Hızıroğlu Yardımcı Mimar(lar) İlkay Kılınç Süreyya Önver İlhan Devrim Sevil Özbayburtlu Mimarlık Ofis(ler)i Era Şehircilik T+T Design Bv İşveren Multi Turkmall Proje Tarihi 2005 - 2006 Yapım Tarihi 2005 - 2006 Arsa Alanı 200.000 m2 Kapalı Alan 70.000 m2 Proje Tipi...
  5. Forum yanıyor

Forum yanıyor

Aslında işin aslı şöyle Adminim... Aslıyı ilk gördüğüm gün başlıyor işin aslı. Aslı bir gün benim acizane msn mi ekliyor. forum o dakika ruhumun başkenti başımın tacı , ruhumun ilacı oluyor. Delikanlıya yakışmaz msn de en ufak bir edepsizlik etmiyorum, yanlız gittiği forumu mıh gibi aklıma çakıyorum. Oğlum diyorum bizim msn ye , ilk bu msn de cam açıcaksın . Sorup soruşturup bulup buluşturup...

Sayfayı Paylaş