progestan kullananlar

Konu, 'Gebelik' kısmında nehir83 tarafından paylaşıldı.

1. nehir83

nehir83 Yeni Üye

progestan yan etkileri progestan kullananlar hamilelikte kullananlar ilacının yan etkileri arkadaşlar progestan kullanan var mı, ben bu ay adetimin 15. günü başladım bu ilaca ve ciddi yan etkiler yaşamaktayım. Hatta hamilelik belirtilerine benzer etkiler ama bu kadar çabuk olmayacağından hamilelik olduğunu düşünmüyorum. Ama bu kadar fazla yan etki yaşamam normal mi sizce?

2. Lara74

Lara74 Yeni Üye

Canim selam.Bende bu ay progesteran a basliyacagim.Sendede sari cisim eksikligi mi var?Benim var ve o hormonu bu yüzden kullanmam gerek.Henüz baslamamama ragmen yan etkileri oldugunu biliyorum canim.Mesela bir arkadasimdan bas dönmesi yaptigini bu yüzden evden yalniz cikmamam gerektigini duymustum.Birde prospektüsündede bahsediliyor zaten yan etkilerinden.Haklisin,hamilelik belirtisi icin daha cok erken.Bas dönmesi disinda baska ne gibi etki oldu sende?

3. meral_demirezen

meral_demirezen Yeni Üye

merhaba cnm ben progestan kullanmıştım ama hamileyken kullandım ve bende yan etkilerini yaşadım malesef. yani seninde bunları yaşaman çok normal.

4. CaRiZmA

CaRiZmA Vip Melek

bende hamileligimin basinda kullandim ama hicbi yan etkisini görmedim..

5. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Merhabalar bende 5 haftalık hamileyim ilk hamileligimden bebegimin kalbi durmuştu doktorum bu ilacı bu yüzden veri yan etkilerini bende yaşıyorum ilacı içtikten 2,5 saat sonra müthiş bir sarhoşluk hissi ve baş dönmesi oluyor ama bunlara karlanmak beni mutlu ediyor çünkü bebegim hala var

6. qurabiye

qurabiye Hamiş Melek

Kızlar selam bende progestan 200 mg.Kapsül kullanıyorum ağızdan..Benim ara kanamalrım oluyodu onun için verdi doktor ve hamilelik öncesi hazırlık..Bende bu ilacı içtikten 1-2 saat sonra sersem gibi oluyorum resmen elim tutmuyo başım dönüyo..çok acaip bir uyku hali oluyo bu ilacın yan etkileri bunlar katlanıcaz artık..Yapılcak başka birşey yok ...

7. merveeeeee

merveeeeee Yeni Üye

ben kullanıyorum 6 aydır falan polikisttikoverım var ondan verdı sana neden verdi doktorun

8. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

kanamam oluyo

pekı kanamayı nekadar surede kesıyo benım 10gundur kanam oluyo 8haftalık hamıleyım bebgımın kalp atısını da duyduk ama kanam kesılmeı daha

9. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

mutluluk uzakmı?

kızlar bende 6 haftalık hamileyim geçen hafta doktorum progestan + folic plus + bebe aspirini + ferrevit (vitamin) + clexane (kan pıhtılaşmasını engelleyici iğne) verdi. 10 gündür kullanıyorum ilaçları. 4 yıllık hasret ve 1 düşükten sonra korkuyorum herşeyden. 3 gündür kahverengi akıntım olmaya başladı. Doktorumu aradım çoğalırsa gel dedi ama çoğalmıyorda azalmıyorda.Havalar çok sıcak iş yerinde çok yoruluyorum sürekli ayaktayım sürekli dikkat etmeye çalışıyorum Bu kanama nedendir başınıza geldimi bana akıl verirseniz sevinirim. Meleğimi bu sefer kaybetmek istemiyorum.

10. babyangel

babyangel Yeni Üye

Kahverengi akıntı bende de olmuştu. Yaklaşık 2 ay boyunca progestan kullandım. Arada bi bu kahverengi akıntıda artış ve azalmalarım oldu. Artışlarda doktoruma gittim. 2 kez serum verdiler. Bu akıntı bi kesildi sonra yine başladı, kesildi yine başladı. Yanlış hatırlamıyorsam 12 haftayı doldurduğumda tamamen kesildi ve şu an 20 haftalık hamileyim, çok şükür tekrar bi kanama veya koyu renkli akıntı geçirmedim. Doktorumun bana tek önerisi 'ağır iş yapmaktan ve kendini yormaktan uzak duracaksın' olmuştu. Mümkün olduğu kadar istirahat etmeye çalışmanı öneririm. Umarım herşey yolunda gider ve bebişine kavuşursun :)

11. babyangel

babyangel Yeni Üye

Ve unutmadan bu kanamaların her zaman bi sebebi olmuyormuş. Doktorum beni muayene ederken rahim içinde kanama odağı aradı durdu, fakat çoğunlukla görünen bi kanama odağı bulamadığını söylemişti. İlginç bir durumdu. Ama çok yıpratıcı bi dönemdi malesef..

12. Berrakmavi

Berrakmavi Yeni Üye

Ben de yeni hamileyim. Doktor bana da progestan+ bebe aspirini+ folbiol verdi. Aspirin normalde düşük yaptırtır derler ama progestanla birlikte kullanınca demek ki faydalı. Kullanayım değil mi korkmadan?

13. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

canım bende ilk bebeğimi kayıp ettim doktorum bana bu ilacı yazdı onu kullanıyorum iki gün oldu başlayalım sence iyimim faydası varmı?

14. bebekyüzlüm

bebekyüzlüm Daimi Üye

kanama yı en fazla 5 gün içinde kesmeye başlalıyomuş ama bende de kanama kesilmemiş hata çoğalmıştı dr sor bence..

15. najehaje

najehaje Hamiş Melek

ben sizin yazdığınız ilaçların bir çoğunu kullandım. aspirin ve clexane iğne kan sulandırmak için veriliyor. progestan ise düşüğü engellemek için veriliyor rahim duvarını kalınlaştırarak bebeğin daha iyi tutunmasına yardımcı oluyor. kanamlar kahverengi ise korkulcak bi durum yok demişti bana doktorum ama rengi açılmaya başlarsa ya da kırmızıya dönerse mutlaka gel demişti. çok şükür bütün bu dönemleri atlatarak sağlıklı bir bebeğim oldu. rabbim tüm isteyenlere nasip etsin.

progestan kullananlar konusuna benzer içeriklerimiz
  1. progestan kullananlar burayaaaaaaaaa..

progestan progestan nedir kullananlar hamilelikte kullananlar hamilelik kızlar doktorum bana progestan verdi iki ay boyunca hamile kalmana yardım cı olur dedi bunu kullanananız var mı.. bu hapla hamile kalan varmı.. yalnız bu hap çok baş dönmesi yapıyormuş..doktorum bana günde 3 kez 10 gün iç dedi..bazıları vajinadan kullanmış ama bana bahsetmedi..
  2. Aşılamadan sonra progestan kullananlar ( Progestan Kullanımı hakkında )

Daha önceden progestan kullanan meleklerimiz http://www.meleklermekani.com/gebelik/174266-progestan-kullananlar-burayaaaaaaaaa.html başlığı altından progestan kullanım süreci , adet gecikmelerini ve kanama gibi durumlarını bu konumuzdan paylaşmıştı. Sizlerde aşılamadan sonra progestan kullanmışsanız diğer kullanan arkadaşlarımıza umut olmak, onlara destek olmak adına bu konunun hemen...
  3. Duphaston kullananlar

Duphaston kullanan var mı ? Duphaston kullanırken neler yaşadıınız ? Adetleriniz kaç günde bir oluyordu ve sizler bu hapı kullandıktan ne kadar sonra regl oldunuz. Yada regl sürenizi kaç kutu haptan sonra düzene bindirdiniz. Sevgili arkadaşlarım, bu hapı kullandıysanız, sizin gibi bu hapı yeni kullanmaya başlayacak insanların sorularını yanıtlayabilirsiniz. Bu hap size iyi geldi mi ? Kilo...
  4. Progestan Etkileri hakkında bilgiler

progestan kullananlar progesan etkileri merhaba melekler geçenlerde doktorum bana progestan ilaç verdi kistt varmış ondan dolayı ilacı içinde dengemi şaşırdım desem yeridir baş dönmeleri falan neyse ilaç bitti nerdeyse 10 günü geçti biteli ama halen benim baş dönmelerim devam ediyorr tam olarak dönmede değil sanki birisi kafamı sıkıyorr ve karşımdaki görüntü gidip geliyor tv gibi düşünün...
  5. Progestan Ampul Nedir?

progestan ampul ne için kullanılır,progestan ampül tedavisi,progestan ampul nedir,progestan ampulle adet olunurmu,progestan ampul hakkında bilgiler Progesteron yumurtlama ve adet döngüsünün düzenlenmesinde rol alan, önemli bir kadın cinsiyet hormonudur. Progesteron henüz menapoza girmemiş ancak vücuttaki progesteron eksikliği yüzünden adet göremeyen kadınlarda adetin gerçekleşmesi için...

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

1. progestan 200 mg

,
  2. progestan

,
  3. progestan 100 mg kullananlar

,
  4. progestan yan etkileri,
  5. progestan akinti yaparmi,
  6. Progestan 200,
  7. progestan 200 mg yan etkileri,