gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.262
    Ödül Puanları:
    113

Rafet El Roman - Liberta (El Romano)

Konu, 'P-R Harfli Şarkılar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Burda eskiden bir insan yaşadı Atı şanı vardı bir de kemanı Halk onu severdi halk ona tapardı
    İsmi EI Romano, bir kahramandı
    Yıl bin dörtyüz onbeş İspanya yöresi
    Bir yanda yokluk bir yanda açlık
    Millet perişan çaresiz sefildi
    Yürekleri suskun, başları eğik
    Özgürlük diye haykıran bir sesin
    Arkasından yüzlerce haykıranlar daha
    İnsanlık diye haykıran bir sesin
    Arkasından yüzlerce haykıranlar daha
    Liberta, liberta, liberta, liberta
    Padişah kıskandı, delirdi şahlandı
    Onu esir aldı zindana attı
    Aç susuz işkence yedi gün dayandı
    Çok acı bir an büyük bir kayıptı
    Halkın öfkesi isyan yaratmış
    Soğuk bir savaş binlerce ölü
    Uzun sürmedi padişah pes etti
    Yaşasın adalet iyiler kazandı
    Liberta, liberta, liberta, liberta
    Asırlardır böyle, böyle kalacak
    Kahramanlar ölmez hep yaşayacak

Rafet El Roman - Liberta (El Romano) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Rafet El Roman - Sahiller

Rafet El Roman - Sahiller

Sıra sıra tekneler Gökyüzünde yıldızlar Hafif bir rüzgar Tenimden okşar Süzer geçer Buram buram kokar Çekince ağları balıkçılar Yalın ayak inerler Yayladan aşağıya;sahile Sahiller Mehtap aşk ister Sahiller Sevda şarkı söyler Deli deli dalgalar, gelir vurur İçim kopar Limanda bekler taze aşklar Kumrular Kuytu serin Koyların tam zamanı Kızıl güneşte,suyun sesinde sahiller Uyanmışım Tenime...
  2. Rafet El Roman - Love

Rafet El Roman - Love

[Nakarat] Now that she is gone so far away I couldn't make her stay For just the another day Now that she is not in the space She didn't lift her trace Oww I wish I will breeze Love somekind of dream just a little tame Beginning in your eyes takes you to sky Love beautiful like spring like no otherthing Everyone is looking for the world to explore I said in the atmosphere to think about...
  3. Rafet El Roman - Gönül

Rafet El Roman - Gönül

Gece sabaha yakın uyandım elinden Birgün daha doluyum uyandım sesinden Ben mehtabı içtim yudum yudum ağır ağır Gönül ne olur aşka gel yeniden Gönül ne olur aşka gül yeniden Zaman yaşamakla başlar Yaşamak zamanla biter Gönül düşlerle avunur, gözyaşıyla kırılır Ben mehtabı içtim yudum yudum ağır ağır Gönül ne olur aşka gel yeniden Gönül ne olur aşka gül yeniden
  4. Rafet El Roman - Elimde Değil

Rafet El Roman - Elimde Değil

Gözlerin sözlerinden baska şeyler söylüyor Git artık gideceksen bu aşk burada biter Sonu yoktu diyenler şimdi haklı çıktılar Bizi çekemeyenler şimdi mutlu oldular Sıkıldı ruhum haykırmak istiyorum Ne olursa olsun ah gönlümde kalacaksın Elimde değil hala seviyorum Elimde değil unutamıyorum Elimde değil hala seviyorum Elimde değil unutamıyorum Daraldı içim haykırmak istiyorum Ne olursa olsun...
  5. Rafet El Roman - Aşk

Rafet El Roman - Aşk

Aşk tatlı bir rüya Ufak bir dünya Gözlerde başlar kalplerde yaşar Aşk şiir gibi güzel Film gibi geçer Bir rüzgar eser Masal gibi biter Sen hiç sevdim mi? Hiç sevildin mi? Kavuştum derken terkedildin mi? O şimdi çok uzaklarda yok hayatımda Ah hatıralarda O şimdi çok uzaklarda rüyalarımda Ah şarkılarımda Aşk şimşek gibi çakar gönlüne düşer Zehir gibi sızar kanına işler Aşk hançer gibi batar...

Sayfayı Paylaş