Rahim ağzı açılmasını istiyorum neler yapabilirim bunun için?

• Konbuyu başlatan Gozdeergunerr
  • Başlangıç tarihi
G

Gozdeergunerr

Forum Okuru
Rahim ağzı açılmasını istiyorum neler yapabilirim bunun için?

Rahim ağzı açılması için ne yapmalıyım melek kadınlar kulübü rahim ağzı açılması nasıl anlaşılır forum'da.​

Kızlar 39. Haftaya girdim bu yaramaz kızımın gelecegi yok rahim ağzında açılma yok açılmaz ise zaten sezaryene alacak doktorum beni. Acaba rahim ağzı açılması için ne yapmalıyım? Yani doğum için normal doğum olmasını çok istiyorum ben. Sezaryenden çekiniyorum biraz tecrübeli anneler bana yardımcı olabilir mi acaba rahim ağzı açılmasını nasıl tetikleyebilir?

Merhabalar
Hamilelikte doğuma yaklaşıldı haftalarda rahim ağzının yavaş yavaş açılmaya başlaması ile doğumunda başlayacağı bilinmektedir. Başlangıçta 1 santim kadar olan açıklık yavaş yavaş ilerleyerek 10 santime kadar açılmaya başlaması ile bebek dışarı çıkmaya hazır demektir burada doktor ve doğuma yardımcı olacak olan ebe rahim açıklarını tespit eder bu durum kiminde çok kısa sürede açılım sağlarken bazı kadınlarda da daha farklı surelerde olabilir hatta sizin durumunuzda ki gibi 39-40 haftasında olan kadınlarda da açılma olmayabilir. Hamilelikte rahim açılması durumu 37 ve 42 hafta arasında başlayabilir. Rahim ağzının açılması için neler yapabilirsiniz bol bol hareket etmek bol bol evin içinde ya da dışarıda yürüyüş yapmaya çalışın sıcak duş almak yiyecek ve içecekler aynı zamanda rahim ağzını açmaya sebep olabilir. Yine rahim ağzının açılmasına yardımcı olacak bir durumda ilişkidir buna oksitosini deniyor yani oksitosin hormonu ilişki sırasında uyarılır ve bu da rahimin açılmasına yardımcı olabilir. Peki "rahim ağzı yarası gebeliğe engel midir" böyle bir durumda olanlar yazınızı aşağıdaki linkten inceleyebilirler.

Geri