gebe
  1. yymym

yymym Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

rahim ağzı dikişi (serklaj) olan var mı?

Konu, 'Gebelik' kısmında yymym tarafından paylaşıldı.

serklaj video serklaj olanlar rahim ağzı dikişi Kızlar 11 haftalık hamileyim ve bende çift rahim doktorum şuan için bir problem olmadığını söylemesine rağmen haftaya tekrar kontrole gidicem ve rahimde açılma varsa dikiş atılacağını söyledi. Aranızda serklaj olan var mı? Eğer olduysanız nasıl bir operasyon, ağrı sızı oluyo mu, hastanede yatmak gerekiyo mu? Yardım edin lütfen çok korkuyorum......

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 2 Ağustos 2016
  2. Lara74

Lara74 Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    64
    Ödül Puanları:
    48
    Canim selam.Sanirim yenisin.Aramiza hosgeldin.Hamileymissin,tebrik ederim,Allah tamamina erdirip hayirlisiyla kucagina almayi nasib etsin bebegini. Bende serklaj yapilmisti canim.Ogluma 6 aylik hamileyken kanamam oldu ve Dr rahimde acilmanin oldugunu söyledi.Bunun üzerine hastanede genel anesteziyle yapildi bu islem bana.2 hafta hastanede yatmistim ama ben almanyada yasiyorum,türkiyede nasil yapiyorlar bilemiyorum.Genel anesteziyle oldugu icin ameliyat esnasinda agrin sizin olmuyor.Uyandiginda acik söylemek gerekirse olmustu agrim.Ama ilk idrar yapana kadar.Idrar yapmami söylemislerdi.Bende bunda zorlandim ve ameliyattan sonra ilk idrar yapabilmem biraz uzun sürmüstü.Idrari yaptiktan sonra rahatliyorsun.Serklajin yaninda birde sanci bastirici ilac kullanip,sürekli yatmistim ben.Sonra dogum tarihine dogru cözüyorlar tekrar.Bunu muayehanesinde yapmisti Dr.Serklaj cözüldükten birkac gün sonra oglum dünyaya gelmisti.Daha sorularin olursa elimden geldigince yardimci olmaya calisirim.Allah yardimcin olsun...

3. yymym

yymym Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Evet arkadaşım sitede yeni sayılırım. Ya aslında tam belli değil serklaj olup olmıycağım ama insan korkuyor nede olsa ve meraklanıyor tabiki. . Doktorum şimdilik bir problem olmadığını söyledi ama çok sıkı takib ediyor. Önümüzdeki hafta tam 3 aylık oluyo o zaman daha net belli olurmuş rahimin bebeği taşıyıp taşımaması. Biraz endişe biraz heyecan içinde bekliyorum bende bu haftanın geçmesini...Çok sağol rahatlattın beni. Hayırlı olsun bu arada bebeğinede kavuşmuşsun allah uzun ömür versin .Verdiğin bilgiler için çok sağol LARA 74

4. orkide

orkide Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    38
    cnmaramıza hg :D:D allah yardımcın olsunnn bebeyini sağsağlimkucagında gör inşallah :D:D

5. Misafir Melek

Misafir Melek Forum Okuru

serklaj
    ben serklaj oldum aynı gün hastaneden taburcu oldum zaten uyutularak yapılıyor uyanınca çok hafif bir ağrı üç gün süreli kanama olabiliyor korkmayı gerektirecek birşey yok ben su an 32 haftalık hamileyim ve bu serklaj sayesinde bence doktorunuz gerekli görürse çekinmeden yaptırın

6. yymym

yymym Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  7. yymym

yymym Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar, Uzun süredir giremiyodum siteye yazılarınızı okuyordum ama cevaplamak nasip olmuyodu. Doktorum serklaj kesin gerekiyo ilerleyen haftalarda rahimi zorluycak gibi görünüyo dedi 17 haftalık oldu kızım 20. haftada açılma yaparmış ve salı gününe randevu verdi. Olucam başka çaresi yok ama korkuyorum, 5 dakika sürüyomuş heralde 1 gece hastanede saklıycam ertesi gün taburcu edicem dedi. Allah yardımcımız olsun kızlar verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim..

8. yymym

yymym Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kızlar merhaba;
    Sonunda serklaj oldum korktuğum gibide olmadı çok şükür.. Bayıltarak yaptılar uyandığımda çok hafif bir yanmam vardı 10dk içinde oda bitti ve sanki hiç ameliyat olmamış gibi ayağa kalktım. Kontrol amaçlı bir gece hastanede kaldım. Ertesi gün taburcu oldum. Şİmdi çok mutluyum düşük ihtimalide ortadan kalktı kısmetse kızıma kavuşucam 4 ay sonra...

9. ^Gri Melek^

^Gri Melek^ Hamiş Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    201
    Ödül Puanları:
    63
    Gozun aydin.. insallah baska bir sorunun olmazda hamileligin kalan suresinin tadini cikartirsin.cok sevindim senin ve kucuk kizinin adina...gecmis olsun canim.

10. Misafir Melek

Misafir Melek Forum Okuru

allah yardımcın olsun inşallah sende benim gibi iyiki bu sıkıntıları çekmişim dersin

11. misafir melek

misafir melek Forum Okuru

kızlar ben ilk bebeğimi 21. haftada kaybettim.2 ay oldu . doktor kontrolümde 2 . gebeliğimde dikiş atmanın bana yarar sağlayacağını düşünüyor ... ama ben bu konuda bilgi sahibi olmaduığım için cok korkuyorum ve üzülüyorum. serklaj olanlar yada bunu bileneler bana yardım edebilirler mi:( serklajdan sonra normal hayatıma dönebilirmiyim yoksa hep yatacakmıyım

12. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

serklaj

merhaba ben 2 kez serklaj oldum hic korkmayin uyuyosunuz hicbir agri sizi olmuyo ciktiktan sonra ,ben turkiye de yasamiyorum canada da yaptilar ama orada olan arkadasim var onada yapildi ayni seyleri yasamisiz korkmayin , size bol sans diliyorum.

13. sevgierol

sevgierol Forum Okuru

merhaba ben 4 bebk kaybettim sonuncusunda serlaj yapildi ama olmadi oda dustu simdi 1 ay once laparaskopik abdominal serklaj yapildi bundaki sansim cok daha yuksekmis bu amelyati olup bebegini dunyaya getiren varmi paylasirsaniz sevinirim ,ben canada da yasiyorum amelyat burada oldu11 yasinda bir kizimvar , kizim istanbulda dogmustu sorunsuz ,hamileyken serklaj olmasi gerekenler hic korkmasin hic aci olmuyo uyudugunuz gibide kalkiyosunuz bazi kisilerde buda basarili ama bende ise yaramadi bol sans.

14. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

bacağımın arkasında bir şişlik vardı onu pazartesi günü alıcaklar ama beni bayıltarak mı alcaklaar? ağer bayıtmazlarsa canım yancak mıı? lütfen cevap ütfen

15. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

herkese selam...

merhabalar..selamün aleyküm ...yazdıklarınızı inanın gözyaşlarıyla okudum.. her bu siteye girişimdede aynı sıkıntıları paylaşımış olmamız yüreğimi bir kez daha yakıyor... inşaallah rabbim hepimize sabrını versin gönül dostlarım.. ben 2012 ocak ayında 3 aylık oğlumu... yine 2012 yılının eylül ayında 4 aylık kızımı kaybettim... o kadar yıprandımki... işte rabbimiz kısmet etmeyince olmuyor demek ki... ama en çok da beni doktorların rahatlığı ve umursamazlığı acıttı... güya doktor diplomasını almış ancak birinci düşüğümü bilmesine rağmen geniş çapta bir araştırma yapıpda bu teşhisi koyabilirdi...işte bilememiş..doktora öyle kızdım ki...ikinci bebeğiminde zayi olmasına sebep oldu bir nevi... çok şey mi bekliyorum doktorlardan arkadaşlar... öyle içim yandı ki...ölümcül bi iç kanama nasıl anlatılır bilmiyorum... şimdi üçüncü bi hamilelik için çok korkuyorum...

rahim ağzı dikişi (serklaj) olan var mı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Rahim ağzına dikiş konması serklaj

Rahim ağzına dikiş konması serklaj

rahim ağzına dikiş konması serklaj serklaj sonrası akıntı dikişi nasıl alınır video sonrası Servikal serklaj nedir? Servikal serklaj gebelik esnasında serviksin kapalı kalması için uygulanan cerrahi bir tekniktir. Serviks, anne rahminin en alt kısmı olup, vajinaya açılan bölümdür. Normal hamilelik esnasında hamileliğin sonuna kadar kapalı kalır. Servikal serklaj ne zaman uygulanır? Servikal...
  2. Serviks ( rahim ağzı ) kanseri

Serviks ( rahim ağzı ) kanseri

İnvazif serviks kanseri (yayılım gösteren rahim ağzı kanseri) uzun yıllar Dünya’da en fazla görülen kadın genital sistem kanseri olmuştur. Ancak smear gibi tarama yöntemlerinin yaygınlaşması ile görülme sıklığı giderek azalmaktadır.20 ile 80 yaş arasında bütün kadınlarda görülebilir.En çok Kolombiya’lılarda en az ise İsrail’lilerde görülür. Risk Faktörleri Uzun yıllar serviks kanserinin cinsel...
  3. bilgisi olan var mı?

bilgisi olan var mı?

4,5 yaşlarında hastalanıyorum ve doktora götürülüyorum.verem teşhisi konuluyor.ancak erken teşhis olduğu için sıkıntı yaşamadım.yıllık iğnelerim vardı.sonra 1 sorun çıkmadı. geçen gün 1 yazı okudum,vereminde kısırlığa neden olabileceği,tüpleri tıkayabileceği yazıyordu. çok korktum. bilginiz varmı?ne yapmalıyım.
  4. Rahim ağzı yetmezliği serklaj

Rahim ağzı yetmezliği serklaj

serklaj Büyüyen rahim ve bebeğin baskısıyla rahim ağzının erken açılması olan bu sorun 100 gebelikten 12'sinde ortaya çıkar. İkinci üç ay düşüklerinin % 20-25 'inden sorumlu olduğu düşünülmektedir. Rahim ağzı yetersizliği nedenleri, rahim ağzının genetik zayıflığı, annenin kendisinin ana karnındayken DES (dietil stilbestrol)'le karşılaşmış olması, daha önceki doğumlar sırasında rahim...
  5. FİKRİ OLAN VAR MI

FİKRİ OLAN VAR MI

ya ben uyuken ingilizce öğrenme seti aldım 79 tl ye daha dün aldım çoğu sitede böyle 79 tl lik olanların korsan olduğu ve işe yaramadığı yazıyor ama çoğu yerdede işe yaradığı ve iyi olduğu söyleniyor deneyen veya işe yarayıp yaramadığını bilen varmı lütfen yardım edin annem de bilmiyor. of ne yapıcam ya işe yaramazsa gitti 80 lira.

Sayfayı Paylaş