gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Renk körlüğü testi

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

renk körlüğü testi renk körlüğü kitabı testi kitabı indir indir Renk körlüğünü hepimiz duymuşuzdur ama renk körü olan kişilerin etraftaki nesnelerin renklerini nasıl gördüğünü biliyormuydunuz? Şimdi sizler için paylaşacağım resimlerde ilk resim normal bir kişinin gördüğü renkler aynı resimin ikincileri ise renk körü olan kişilerin gördüğü şekildeki resimler.Sizlerde kendi kendinizi test edebilir hatta renk körü olup olmadığınızı anlayabilirsiniz=)
    İşin en kötüsü ve en tehlikelsi nedir bana göre biliyormusunuz arkadaşlar özellikle renk körü olan kişilerin öyle yada böyle ehliyet alıp trafiğe çıkmaları çünkü her halukarda maazallah bir kazaya sebeb verebilirler..Aman dikkat!!!

[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

2. @Kendi@

@Kendi@ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    bende bu renk körleri nasıl görüyor acaba diye merak ederdim.. ne kötüymüş renk körü olmak....herşeyin başı saglık

3. RoCCo

RoCCo Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    benim kardesimde renk körü ama bunu hiç sorun yapmıyo
    hatta aramızda espri konusudur yani bazı renkleri farklı karıştırmak dışında bişey diil

4. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

renk körü olupta bi şekilde ehliyet alan larla , renk körü olmayıp ehliyet alanların arasında sizce enfazla kazayı kim yapmış olabilir.Bir araştırmaya göre 10 renk körü ve 10 renk körü olmayan ların trafıkteki durumları araştırılmış işler acısı bi sonuç; renk körleri 10 olmayanlar 2 ... yanı sağlamlardan 2 tanesi kaza yapmamış :))) SONUÇ: RENK KÖRLERİ DAHA DİKKATLİ

5. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

sahsen ben bi renk körüyüm ve burdaki bütün resimleri aynı görüyorum ama inanın bu hastalıgımı 18 yasımdan önce farketmemiştim sizde renk körü olabilirsiniz. eger bunları aynı görüyoasınz renk körüsünüz demektir. ama bende bu hastalıgımı hiç sorun etmiyorum. arkadaslarımla saka konsudr hatta. Ama bende sizin nasıl gördüğünüzü çok merak ediyorum dogrusu. Çünkü renk körü olmama rağmen rengarenk görüyorum her tarafı :)

6. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

ayrıca suda var renk körlerine ehliyet verilmemesini anlamıs değilim. Biz renk körü olarak trafik lambalarındaki kırmızıyla yeşili ayırt edebilioruz. çünkü tonları çok farklı yani şahsen ben gayet acık ve net bi şekilde ayırt edebiliorum. Ki edemesem bile kırmızının üstte yeşilin altta oldugunu herkes biliyo. bunun karıstırılacak bi tarafı yok.

Renk körlüğü testi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ...Renk Testi...

...Renk Testi...

SORU - 1: Aşağıdaki renklerden birini seçiniz. SARI MAVİ KIRMIZI SORU - 2: Aşağıdaki renklerden birini seçiniz. YEŞİL MOR TURUNCU _________________ SARI VE YEŞİL: Bakıcılar Gerçekçi bakış açınız kendiniz ve çevrenizdekiler için güvenli ve rahat bir ortam yaratıyor. Karşınızdakini dinliyor ve ne söylemek istediğini anlıyorsunuz. İnsanların sözlerini olduğu gibi kabul...
  2. Körlük

Körlük

Histerik körlük çoğu zaman ansızın olur. İki taraflı körlükte hastanın kendini engellerden sakındığı görülebilir. Hastaya biri kırmızı, öbürü yeşil camlı bir gözlük giydirilip sırayla biri kırmızı, biri yeşil olan harfleri okuması söylenerek tek taraflı körlük teşhis edilir. Hem kırmızı, hem yeşil harfleri okuyabilirse, iki gözünün de gördüğü anlaşılır. Histerik ambliyopi ve vizüel alanın...
  3. Renk körlüğü kimlerde görünür ve nedir arkadaşlarım

Renk körlüğü kimlerde görünür ve nedir arkadaşlarım

Kızlar kaç çeşit renk körlüğü var ise , ve en çok renk körlüğü kimlerde görünür ise bunu bana yazabilir misiniz. Bu kalıtımsal bir hastalık mı renk körü olduğumuzu dünüşüyorsak nerelere müraccat etmeliyiz. Testinde iğne vs var mı :S Teşekkürler.
  4. Renk Körlüğü

Renk Körlüğü

renk körlüğü belirtileri tedavisi kimlerde görülür testi hakkında genel bilgiler burda melekler sevgili melekler bir çok kişi renk körü olduğunun farkında bile değil bunun için evde yapabileceğiniz renk körlüğü testleri var bu testleri denemeli ve renklerle ilgili problem yaşıyorsanız hemen bik hekime başvurmalısınız peki renk körlüğü nedir ? kimlerde görülürr? belirtileri nelerdir? işte renk...
  5. Pmyo Renk Körlüğü Testi

Pmyo Renk Körlüğü Testi

Pmyo Renk Körlüğü Testi Polis olabilmek için öncelikle renk körlüğü testinden geçiyorsunuz meleklerim. Bu testi internet siteleri üzerinden de online şekilde yapabilirsiniz. Birazdan linki sizinle palyaşacağım. Büyük umutlarla Polislik Meslek Yüksekokulu sınavlarına girmeden önce mutlaka bu testi yapın sonra hüsrana uğramayın arkadaşlarım. PMYO RENK KÖRLÜĞÜ TESTİ İÇİN TIKLAYINIZ Renk...

Sayfayı Paylaş