Renkli Örgü Kız Çocuk Bolero Modeli(Açıklamalı)

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Renkli Örgü Kız Çocuk Bolero Modeli(Açıklamalı)
bu konu kız çocuk bolero modeline yer vermektedir.

Bahar aylarında kız çocukların severek kullanacağı ve onların kıyafetlerinin üzerinde çok şirin duracak örgü kız çocuk bolero modelini ve açıklamalı yapılışını sizler için paylaşıyoruz.

bolero-fb.jpg

Malzemeler : Nako Marka LOLİPOP

Renk No : 80433 (2 yumak)

Şiş No : 4

Aksesuar : 1 adet düğme

Yapılışı :

Arka ve Ön İçin : Arka ve ön bedenler beraber örülür. 56 ilmek başlanır, 5 diş haraşo örülür. Örgüye; 4 sıra düz, 3 diş haraşo, 4 sıra düz…şeklinde devam edilir. Beden boyu 24 cm olduğunda yaka için ilmekler ortalanır ve ortadaki 16 ilmek kesilir. Her iki tarafta kalan 20′şer ilmekle örgüye devam edilir. Ön ortasındaki 6 ilmek beden boyunca haraşo örülür. Ön ortası 8 cm olduğunda 3 sıra arayla 6 defa, 6 ilmek haraşo örülür, 1 ilmek artırılıp, 26 ilmeğe ulaşılır. Sonraki sırada aynı şekilde artırılan 6 ilmek kesilir. Her haraşo sırası örülürken bir defa ön ortasından başlanarak; 17 ilmek örülür, geri dönülür, 17 ilmek örülür, başa gelinir. Her düz sıralar örülürken bir defa; 15 ilmek örülür, geri dönülür, 15 ilmek örülür, başa gelinir. Bu şekilde 24 cm örüldükten sonra kol evi oluşturulup, 20 ilmek tek seferde kesilerek bitirilir. Diğer taraf da aynı şekilde örülür.

Kollar İçin : 32 ilmek başlanır, 5 diş haraşo örülür. Örgüye; 4 sıra düz, 3 diş haraşo, 4 sıra düz…şeklinde devam edilir. Her iki taraftan 5 sıra arayla 4 defa 1′er ilmek artış yapılarak 40 ilmeğe ulaşılır. Kol boyu 18 cm örülerek kol evi için her iki taraftan, 3+2+5 defa 1′er ilmek kesilir. Kol boyu 24 cm’de kalan 20 ilmek her iki taraftan 4+4 şeklinde kesilir. Kalan 4 ilmekle bitirilir. Diğer kol da aynı şekilde örülür.

Coştum coşmasına da birde anlasam örgü işinden daha bir coşacam ama hahaha nerdeee ancak iç geçirip bakmak düşüyor bana:)

Geri