gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Resimli Etsiz Çiğ Köfte Tarifi

Konu, 'Yemek Tarifleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Etsiz Çiğ Köfte Tarifi Resimli Etsiz Çiğ Köfte yapılışı

Merhaba Sevgili Melek'ler, bu yazımızda benim de en sevdiğim lezzetlerin başında gelen etsiz çiğ köfte tarifini sizlerle paylaşıyoruz. Güney Doğu'nun meşhur lezzetlerinden biri olan etsiz çiğ köfte yapılşı için buyrun lütfen;

Etsiz Çiğ Köfte için gerekli olan malzemeler

500 gr. çiğ köftelik bulgur
    2 adet büyük soğan
    5 diş sarımsak
    2 yemek kaşığı domates salçası
    1 yemek kaşığı biber salçası
    1-2 adet rendelenmiş domates
    2 kaşık tereyağı ertitmeden
    1/2 su bardağı sıvıyağ
    2 yemek kaşığı kimyon
    1/2 demet maydanoz
    Tuz, karabiber, pulbiber, nane, kekik, reyhan, ve isot dan istenilen miktarda kullanılabilir. (1'er tatlı kaşığı tavsiye edilir.)
    Köftenin yanında yemek için: Arzu edilen yeşilliklerden, kıvırcık, roka, limon, salatalık, turp vb.

Etsiz Çiğ Köfte Yapılışı

Öncelikle bulguru bir tepsiye alın. Soğanı ince doğrayın. Sarımsakları havanda dövün.Daha sonra maydanoz hariç tüm malzemeleri ilave edin. Bulgur istenilen miktarda yumuşayıncaya kadar yaklaşık yarım saat kadar yoğurun.

Yoğururken istenirse domates rendesi ya da az su ilave ederek yoğurma işlemi kolaylaştırılır. Ben genelde su ilave etmem. Köfte kıvama geldikten sonra ince doğranmış maydanoz ilave ederek 2-3 dk. daha yoğurup avcunuzda sıkarak servis tabağına alın. Yeşilliklerle beraber servis edin.

MAGENTA ve SadmiN bunu beğendi.
  2. Cimcime_Prenses

Cimcime_Prenses Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    8
    peki bu çiğ köftenin tadı nasıl oldu beyendilermi :)

3. Misafir

Misafir Forum Okuru

Yiyen beğeniyor ama damak tadı farklı olduğu için, kesinlikle yemeni tavsiye ederim. Ye de bak bakalım beğeniyormusun :D:D:D:D Çiğköfte beğenilmez mi bee:D:D:D:D Olsada yesek şimdi :A

Resimli Etsiz Çiğ Köfte Tarifi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Resimli Kuru Köfte Tarifi (Eklmekli Köfte)(Denenmiştir)

Resimli Kuru Köfte Tarifi (Eklmekli Köfte)(Denenmiştir)

kuru köfte nasıl yapılır kuru köfte, kuru köfte tarifi, kuru köfte tarifleri, kuru köfte nasıl yapılır, kuru köfte yapılışı, ile ilgili bilgiler burada meleklerim. Köfte sevmeyen var mıdır bilmiyorum. Et yemeyenler bile genellikle köfte yerler. Şahsen ben bayılırım. Özellikle kuru köfteye. Yaptığım zaman evdekiler parmaklarıyla beraber yer ayıptır söylemesi. :) Geçenlerde bu köfteden...
  2. Tombul Köfte Tarifi Resimli

Tombul Köfte Tarifi Resimli

Geçen gün bir arkadaşımda yedim çok hoşuma gitti oğlum ve eşimde çok beğendi. Utandım tarifini alamadım arkadaşlar, acaba rica etsem Tombul Köfte Tarifi Resimli istiyorum bana Tombul Köfte Tarifini verebilirmisiniz.
  3. Resimli Dalyan köfte tarifi

Resimli Dalyan köfte tarifi

dalyan köfte nasıl yapılır resimli dalyan köfte tarifi resimli Gerek çocukların, gerek ise yetişkinlerin en sevdiği lezzetler arasında gelir köfte türleri. Biz de bu yazımızda size muhteşem bir tat olan dalyan köfte tarifini sunmak istedik Melek'ler. Dalyan köfte malzemeleri -1 kg köftelik az yağlı dana kıyma - 2 Dilim ufalanmış ekmek içi 1 kuru soğan - 1 Adet yumurta - 1 Çay kaşığı...
  4. Etsiz çiğ köfte nasıl yapılır ? Resimli örnek var mı ?

Etsiz çiğ köfte nasıl yapılır ? Resimli örnek var mı ?

Biriniz bana etsiz çiğköftenin resimli olarak nasıl yapıldığını anlatabilir mi lütfen. Canım çekti yahu :)
  5. Etsiz Çiğ Köfte Nasıl Yapılır

Etsiz Çiğ Köfte Nasıl Yapılır

Etsiz Çiğ Köfte Nasıl Yapılır bana etsiz çiğ köftenin tarifini verecek arkadaş var mı burada?

Sayfayı Paylaş