gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

resimli namaz sureleri

Konu, 'Dua Ayetler Hadis' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Şeytanı Korkutan DUA Şeytanı Korkutan DUA

Muhammed b. Vasi her sabah namazına müteakip şöyle dua ederdi.

" ALLAH(c.c)'ım Sen bize bir düşman musallat ettin ki o ve maiyyeti bizi ve kusurlarımızı görür, fakat biz onu göremeyiz. ALLAH(c.c)'ım, onu rahmetinden ümidini kestirdiğin gibi bizdende onu mahrum et. Afvından ümidini kestirdiğin gibi bizdende ümidini kestir. Rahmetinle onun arasını uzaklaştırdığın gibi bizimlede onun arasını uzaklaştır. Zira muhakkak ki senin gücün her şeye yeter sen her şeye kadirsin."

Bu zat bir gün mescide giderken şeytan karşısına çıktı ve;
    - Beni tanıdınız mı ? diye sordu
    Muhammed ;Hayır bilemedim kimsiniz dedi
    İblis ; Ben İblisim deyince
    Muhammed ;Ne istiyorsun diye sordu
    İblis ;Senden ricam şu istiazeni başkalarına öğretme, bende bunun karşılığı olarak sana dokunmam dedi.
    Muhammed b. Vasi ; Andolsun ben bunu herkese öğretirim. Sende elinden geleni yap dedi

RESULLAH S.A.V CEHENNEMLE MüJDELEDiği öRTüLü çIPLAKLARLAR

Ebû Hüreyre (r.a)'dan rivayetle Resulü Ekrem şöyle buyurmuştur:

"ümmetimden henüz görmediğim cehennemlik olan iki sınıf vardır. Bunlardan bir sınıfı kadınlardır ki, giyinik oldukları halde elbisleri örtülmesi gereken yerlerini örtecek derecede kalın sık ve geniş olmadığı için onlar çıplak gibidirler. Başları da deve hörgüçleri gibidir. Onlar iffet sınırının dışına çıkıcı ve çıkarıcılardır. Onlar cezalarını çekmeden cennete giremezler."

Rabbim bizleri giyinik çıplak olmaktan muhafaza eylesin...

Son düzenleme: 20 Ocak 2008
  2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: resimli namaz sureleri
    aminnnnnnnnnnn emeğine sağlık

resimli namaz sureleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Teravih Namazında hangi sureler okunmalıdır?

Teravih Namazında hangi sureler okunmalıdır?

teravih sureleri teravih namazında okunan sureler namazında hangi sureler okunur Teravih namazı hatimle kılınmayan camilerde, herhangi bir yanlışlığa meydan vermemek ve cemaatın da kısa sureleri iyice ezberlemelerini sağlamak için, "Fil sûresi"nden sonraki sureleri okumakta yarar vardır. Bu durumda imam, rekat sayılarında da tereddüde düşmekten korunmuş olur.
  2. Namazda Okunan Sureler

Namazda Okunan Sureler

Selam arkadaşlarım Namazda Okunan Sureler hangileri acaba
  3. Namazdaki Okunan Surelerin Siralari

Namazdaki Okunan Surelerin Siralari

Ben namaz basladigimda asa yukari 14-15 yasindaydim o zamanlar daha pek cok sure bilmiyordum 8 tane biliyordum. Enistem sagolsun bana siralamasini yazdi onlarin ve öyle okuyordum hep. Ama artik daha fazla sure ögrendim ve onlarida namazda okumak istiyorum. Bana bilen birisi Surelerin namazda okunus siralarini yaza bilirimi? Yada nereden baka bilirim bu siralamaya? Yardimci olursaniz kizlar cok...
  4. Peygamber Efendimiz Namazda Hangi Sureleri Okuyordu?

Peygamber Efendimiz Namazda Hangi Sureleri Okuyordu?

namazda okunan sureler namazda hangi sureler okunur namaz sureleri Biz müslümanlar için farz kılınan namaz da okunması gereken bazı süreler vardır. Peyfamber efendimiz(s.a.v) in namaz kılarken okuduğu sureleri merak edenler için gereken bilgileri sizlerle paylaşıyoruz. Belli namazlara ait belli sureler yoktur aslında. Sadece Efendimizin bazı namazlarda daha fazla okuduğu sureler vardır....
  5. Namazda  okunan sureler ve anlamları

Namazda okunan sureler ve anlamları

Namazda dünya düşüncelerinden uzaklaşmak niyetiyle, namaz sûrelerinin anlamını düşünmek caiz midir? Caizse, bunların meallerini yazar mısınız? CEVAP Okuduğumuz sûrelerin mânalarını düşünmek, namaza zarar vermez. Böylece dünya düşüncelerine de mani olmaya çalışmış oluruz. Bu sûrelerin mealleri şöyledir: Fâtiha sûresi Hamd, âlemlerin Rabbi, Rahman, Rahîm ve din gününün sâhibi olan Allah’a...

Sayfayı Paylaş