Rota virüsü ateş yapar mı ishal ve kusma da var?

• Konbuyu başlatan uslanmazgönl
  • Başlangıç tarihi
U

uslanmazgönl

Forum Okuru
Rota virüsü ateş yapar mı ishal ve kusma da var?

Rotavirüs ateş yaparmı melek kadınlar kulubü rota virüsü ateş forumda.​

Kızlar bebeğim 8 aylık ve 3. gün oldu bugün de doktora götüremedim bir çocuğum da 2 yaşında o da bugün ateşlendi. Acaba normal bir hastalık mı bu? Kusmada da var küçükte ve ishal oldu geçmiyor. Bu bir komşum rota virüsü olabilir dedi. Ne yapmam lazım eğer öyleyse. Rotavirüsü ateş yapar mı? Biz aşılarını da olmadık geçiren varsa çocuğu nasıl bir hastalık bu? Ne zaman geçer ilaç kullanmadan geçer mi?

Merhabalar
Evet sizi korkutmak istemem ama rotavirüsü yüksek ateş yapar ve 3 gündür ateşli diyorsunuz buna eşlik eden ishal ve kusma bulguları da varsa tahlil ya da doktor bakmadan bir şey de söylemek istemem ama rota virüsü olabilir. Mutlaka vakit kaybetmeden doktora götürün. Çünkü diğer çocuk da bugün ateşlendi diyorsunuz ilerisi kötü olabilir onun da Allah korusun. Benim ikizlerimde de yaşadık bu sorunu rota virüsü aşısı yaptırmadım burada çok büyük aptallık ettiğimi kabul ediyorum ve o kadar ağır geçirdik ki düşmeyen ateş ishal ne yedirsen kusuyor çocuklar acayip unutamayacağım bir travma gerçekten. Siz siz olun hemen götürün. Ben bile 3 gün beklemedim ertesi gün gittim ateş ishal kusma üçlüsü bir arada olduğu için doktor neredeyse hastaneye yatıracaktı çocuklarımı ilaçlarla zar zor atlattık biz. Aman diyeyim ihmal etmeyin lütfen.

Rota visürünü bir de bu yazımızdan inceleyin derim. Bence aşılarının kesinlikle yapılması gerektiği bir hastalık türü. Kesinlikle anne adayları anneler babalar herkes okumalı ihmal istemeyen bir durum. ''Çocukları tehdit eden virüs rota''

Geri