gebe
  1. birtutamanne

birtutamanne Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    33
    Ödül Puanları:
    0

rota vürüs nedir yapılmalı mı?

Konu, 'Anne-Cocuk Sağlığı' kısmında birtutamanne tarafından paylaşıldı.

rota vürüsün etkileri rota vürüs yapılmalımı

Selam kızlar
    ben bebeğime şahsen yaptırmadım her kafdan bir ses çıkıyor
    bende çoçuğuma yaptırmadım doktorum kararı bana bıraktı ısrar etmedi
    birçok doktor kendi çoçuguna yaptırmadığını iletmiş
    boşuna çoçuklara mikrop yüklememek gerek deniliyor
    ama tabi en doğru kararı doktorunuzla birlikte alın yine

3 yaş altı çocuklarda ishalin en önemli etkeni olan rotavirüs en sık olarak kış mevsiminde ve Aralık ayında görülüyor. Kolay bulaşan ve özellikle gelişmekte olan ülkelerde ölümlere varan ciddi vakalara yol açan rotavirüs ishallerinden artık aşı ile korunmak mümkün. Yapılan çalışmalar aşının, rotavirüs vakalarını yüzde 74 azalttığını ortaya koyuyor.

rota vürüs nedir yapılmalı mı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. elektrik çarpmasında neler yapılmalı...

elektrik çarpmasında neler yapılmalı...

elektrik çarpmalarından korunma yolları elektrik çarpmasından korunmak için neler yapmalıyız çarpmasından korunma yolları çarpmalarından korunmak için neler yapmalıyız yalıtkanların kaynaklanan tehlikeler Elektrikle çarpılmak için akımın vücuttan geçerek + ve - kutuplar arasındaki devreyi tamamlaması gerekir. Pil, batarya, ve akümülatörler doğru akım üretirler. Doğru akım 20-30 volttan sonra...
  2. Rota Virüsü Nedir?

Rota Virüsü Nedir?

rota virüsü, nedir, belirtileri, tedavisi, tavsiyeler, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Rota virüsü çocuklarda ateş,karın ağrısı ve ağır sulu ishal belirtileriyle başlayan bir hastalıktır.Bu hastalıkla ilgili bilgi almak için Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Nilüfer Toprakçı'nın makalesini aynen ekliyorum.. Rotavirüs, küçük çocuklarda görülen...
  3. Sizce İstanbul'a 3. Köprü Yapılmalı mı? ne diyorsunuz ?

Sizce İstanbul'a 3. Köprü Yapılmalı mı? ne diyorsunuz ?

Sizce İstanbul'a 3. Köprü Yapılmalı mı? Evet arkadaşlar kendi fikrinizi yazın. Sizce İstanbul'a 3. Köprü Yapılmalı mı yapılmamalı mı?
  4. Oruç Tutarken Acıkmamak İçin Ne Yapılmalı bu konuda bilginiz var mı

Oruç Tutarken Acıkmamak İçin Ne Yapılmalı bu konuda bilginiz var mı

Arkadaşlar ramazan da geldi geliyor derken geldi bile peki Oruç Tutarken Acıkmamak İçin Ne Yapılmalı bu konuda bilginiz ya da öneriniz var mı?
  5. rota vırusu aşısı yaptırmak şart mı

rota vırusu aşısı yaptırmak şart mı

rota vırusu aşısı yaptırmayı düşünmüyorum ama acaba hata mı ederim çok gerekli bir şey mi ne dersiniz :S

Sayfayı Paylaş