gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Rusya'da araba satışları dip yaptı

Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Rusya otomotiv sektöründe kriz derinleşiyor. Mart ayı satışları 2008'in aynı dönemine göre yüzde 47 azaldı.

2008'de 3,2 milyon aracın satıldığı Rusya'da 2009 yılı için 1,7 milyonluk bir satış öngörülüyor. Bu da otomotiv sektörünün yüzde 46'lık küçülmesi anlamına geliyor.

Avrupa İş Birliği Otomotiv Sanayi Başkan yardımcısı Martin Jahn, Reuters'a yaptığı değerlendirmede verilerin on yılın en düşük seviyesi olduğunu ve hükümetin destek sağlaması gerektiğini kaydetti. Satışların düşmesinde bir çok insanın işsiz kalması, ücretlerin düşmesi ve rublenin dolar karşısında yüzde 35'lere varan bir devalüasyona uğraması gerekçe olarak gösteriliyor. Gümrüklerde yapılan artışlar da yabancı markaların rekabet şansını azaltıyor.

Jahn değerlendirmede, "Hükümet taleplerin artması için bir kısım önlemler aldı. Ancak önlem paketinin Rusya'da üretimi gerçekleşen tüm markaları kapsayacak şekilde genişletilmesi gerekir." dedi. Rusya'da yaşanan kriz nedeni ile bir çok otomotiv fabrikası üretimlerini geçici olarak durdururken, yabancı otomobil fabrikalarında da önemli miktarda işçi çıkarımı gerçekleşiyor

Rusya'da araba satışları dip yaptı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Rakı 43 milyon litreyle dip yaptı Efe ’Klasik’ takıldı

Rakı 43 milyon litreyle dip yaptı Efe ’Klasik’ takıldı

Efe markasıyla bilinen Elda İçecek’in CEO’su Egemen Demirtaş, "Rakı tüketimi 46 milyon litreden 43 milyon litreye inerek 2007’de dip yaptı.Şimdi biraz kıpırdanma var. Orta gelir grubunu düşünerek ’Efe Klasik’i yeniledik" dedi. ELDA İçecek’in CEO’su Egemen Demirtaş, rakı tüketiminin her yıl düştüğünü belirterek, "2006 yılında 46 milyon litre olan tüketim, 2007’de 43 milyon...
  2. Avrupa'da Araba Satışları 10 Yılın En Alt Seviyesinde

Avrupa'da Araba Satışları 10 Yılın En Alt Seviyesinde

Avrupa’da otomobil satışları, küresel finansal krizin etkisiyle eylül ayında, 2 iş günü fazlalığına rağmen yüzde 8.2 gerileyerek son 10 yılın en düşük seviyesine indi. Avrupa Otomobil Üreticileri Birliği’nin Malta ve Kıbrıs Rum kesimi dışındaki 25 AB üyesiyle İsviçre, Norveç ve İzlanda’yı kapsayan verilerine göre geçen yılın aynı döneminde 1 milyon 422 bin adet olan oto satışları eylül ayında...
  3. Otomobil Satışları Taban Yaptı

Otomobil Satışları Taban Yaptı

Türkiye’de otomobil satışları Kasım ayında Avrupa ortalamasının üzerinde düşünce, Avrupa liginde 6 basamak birden düşerek 12’nciliğe geriledik. Belçika, Hollanda, Polonya, İsviçre, Avusturya ve İsveç oto satışlarında Türkiye’yi geride bıraktı. Ocak-Kasım döneminde ise Türkiye, Avrupa’dan daha az kayıp yaşamasına rağmen yerini Polonya’ya kaptırarak 9’unculuğa düştü. KASIM ayında otomobil...
  4. Ev Yapımı Cips Ve Dip Sos Tarifi

Ev Yapımı Cips Ve Dip Sos Tarifi

cips sosu nasıl yapılır cips sosu tarifi nasıl yapılır evde Cipsler: * Yufka * 2 çorba kaşığı zeytinyağı * Neredeyse toz halinde kaşar rendesi * 1 diş sarımsak, ama çok iyi dövülecek * Nane, pul biber, tuz Yapılışı: İlk önce yufkaları üst üste koydum.3 parmak genişliğinde şeritler kestim.Sonra bu şeritleri yukarıda gördüğünüz üçgenleri elde etmek için çapraz kestim.Bir kabın içinde...
  5. avona üye olun satış yapın para kazanın

avona üye olun satış yapın para kazanın

avona üye olmak istiyorum avona üyelik üye olan isimler nasıl olunur nasıl olunur satış yapmak isteyen arkadaşlar avona üye olun satış yapın satış karşılığnda para kazanın üye olmak isteyenler benim msn adresime meail atabilirler DİLEK ÇAĞLAYAN Edit:Msn adreslerinizi özel mesajla paylaşın.Açıktan msn adresi vermek yasaktır.

Sayfayı Paylaş