gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Sabah Kalktığınızda Okuyabileceğiniz Dualar

Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Sabahları Okunacak dua Sabahları okunması gereken dualar

Sabahları kalktığımızda ve evden çıkarken o gün işlerimizin yolunda gitmesi ve kötülüklerden korunmak için dua ederiz. İşte bu dualardan ikisini de biz sizlerle paylaşıyoruz melekler :)

Okunuşu: "Allahümme bike asbahna ve bike emseyna ve bike nehya ve bike nemutu ve ileykennuşur"
    Anlamı: "Allahım! Senin yardımınla sabaha girdik, senin yardımınla akşama kavuştuk, senin yardımınla diriliyor ve senin kudretinle ölüyoruz ve (kıyamette) varış sanadır" (Ebu Davud: 5067)

Okunuşu: "Elhamdulillahillezi ehyana ba'de ma ematena ve ileyhi'n- nüşur."
    Anlamı: "Bizi öldürdükten sonra dirilten (uyuduktan sonra uyandıran) Allah'a hamdolsun. (kıyamette) O'nun huzurunda toplanılacaktır." (Buhari: 11/96)

Sabah Kalktığınızda Okuyabileceğiniz Dualar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. sabah kalktığınızda aklınıza gelen ilk sey?

sabah kalktığınızda aklınıza gelen ilk sey?

kahvaltıya ne hazırlasam kahvaltiya ne hazirlasam sabah kalktığınızda aklınıza gelen ilk sey? benim yemek yemek:D:Dtabikide :D
  2. Yolculuğa Çıkacak Kişininin Okuyabileceği Dua

Yolculuğa Çıkacak Kişininin Okuyabileceği Dua

Yolculuğa Çıkacak Kişinin Okuyacağı Dua Yolculuğa Çıkanın Okuyacağı Okuyacağı Dua Sevgili melekler, bu yazımızda yolculuğa çıkacak kişilerin okuyacağı dua ile ilgili bilgiler vereceğiz sizlere :) Yolculuk karan kesinleşince bazı hususları yerine getirmeye çalışmalıdır. Bunlardan olmak üzere, muhtaç olduğu şeyleri vasıyyet etmeli ve buna şahid tutmalıdır. Aralarında muamele veya...
  3. Huzursuz Olduğunuzda Okuyabileceğiniz Dua

Huzursuz Olduğunuzda Okuyabileceğiniz Dua

huzursuzluk için okunacak dua Huzursuzluğa Karşı Dua, Icim daraldiginda, bunaldigimda, kendimi huzursuz hissetigimde hep bu duayi okuyorum meleklerim. O zaman icime Allahim huzur veriyor, benim yalniz olmadigimi hissetiriyor. Bunu sizinle paylasmak istedim. Rabbim zor durumda olanlarimiza her daim yardim etsin ... Amin KORKU VE HUZURSUZLUĞA KARŞI DUA Eûzü bi kelimâtillâhit tâmmâti min...
  4. Zekanızı Kuvvetlendirmek İçin Okuyabileceğiniz Dua

Zekanızı Kuvvetlendirmek İçin Okuyabileceğiniz Dua

Bu konu; zekanın kuvvetlenmesi için okunacak dua ile ilgili bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, zeka Allahü Teala'nın biz insanlara verdiği en büyük nimetlerden biri. Hayvanlardan farkımızı ortaya koyan zekamızı en iyi şekilde kullanmamız gerekiyor. Tabi maneviyat hayatımızın her döneminde rol oynamalı. Bunun için de sık sık dua etmeli, Allah'tan yardım dilemeli, şükretmeliyiz. Şimdi...
  5. Sabahları kalktığımda belim tutuluyor ağrıyor sonra geçiyor

Sabahları kalktığımda belim tutuluyor ağrıyor sonra geçiyor

Merhabalar ben gökhan, sabahları uykudan kalktığımda belim ağrıyor tutuluyor sonra belli bir zaman sonra geçiyor. Acaba bunun nedeni ne olabilir. Bu arada böbrekler için test yaptırdığımda biraz iltahap çıktı az bişi antibiyotik kullandım ama bu ağrılar gün geçtikçe artıyor benim durumumda olan bu tür sıkıntı yaşayan ya da tanıdıkları yaşayanlar var mı ? Lütfen bana yardımcı olabilir...

Sayfayı Paylaş