gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Sabahları Terleme Tedavisi Hakkında Bilgiler

Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Sabahları Terleme Sabahları Terleme Tedavisi Hakkında Bilgi

Sabahları uyandığınızda su içinde, sırılsıklam mı uyanıyorsunuz melekler ? Terlemek elbette ki sağlık belirtisidir ancak bu kadarı değil. Aşırı terleme tedavisi olan bir rahatsızlıkltır. Geçelim makalemizde ki bilgilere.. :)

Terleme normalde vücut sıcaklığı arttığı zaman görülen faydalı bir fonksiyondur.
    Aşırı terleme, lokal olarak vücudun bazı bölgelerinde olabileceği gibi, el içleri, ayak tabanları, koltuk altları, alın gibi yerlerde de olabilir. Bizim en çok gördüğümüz durum el içi terlemesidir.

Bölgesel terleme iki şekilde tedavi edilir

Geçici tedaviler: krem-losyon, botoks, iyontoforez ve ilaçlardır.

Kalıcı tedaviler: ETS, klipsli ETS, torakal sempatektomi gibi cerrahi ameliyatlardır.

Vücut (gövde) terlemesi nedene göre ya da ilaçlarla tedavi edilir.

Sabahları Terleme Tedavisi Hakkında Bilgiler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. terleme tedavisi!

terleme tedavisi!

Her yüz kişiden bir ya da ikisi, özellikle el, ayak ve koltuk altında ortaya çıkan aşırı terleme hastalığıyla mücadele ediyor. Yakaladıklarını sosyal hayatın dışına iten hastalık, yeterince tanınmıyor ve tedavisinde zorluklar çekiliyor. Her yüz kişiden bir ya da ikisi, sosyal hayatı çekilmez kılan aşırı terleme hastalığı ile mücadele ediyor bugün. Basit bir rahatsızlık gibi algılanması ve az...
  2. Sabah Namazi hakkında bilgi

Sabah Namazi hakkında bilgi

Ev ve iş temposu yüzünden sabah namazına kalkmam zorlaştı.Birgün oturdum RABB'İME (C.C.) dua ettim :" Ya RABB (C.C.) sen herşeyi yaratansın.Zamanıda yorgunluğuda yaratansın.Bana bu sabah bir melek gönder beni namaza kaldırsın sana seherde şükredeyim." Sabaha karşı 20 aylık kızımın ağlaması ile uyandım su istemişti.Suyunu verdim ve yattım.Yastığa kafamı koyar koymaz sabah ezanı...
  3. Sabahları Terleme Tedavisi

Sabahları Terleme Tedavisi

Sabahları Terleme Tedavisi hakkında lütfen çok çabuk olarak bilgi yazın bana bekliyorum arkadaşlarım.
  4. Arpacık tedavisi hakkında bilgiler

Arpacık tedavisi hakkında bilgiler

Gözde çıkan arpacık tedavisi nasıl olur Arpacık tedavisi Belki sizinde karşı karşıya geldiğiniz bir sorumndur, çünkü gözde çıkan arpacık sıkça görülen sağlık sorunlarının başında gleir Melek'lerim. Biz de bu yazımızda arpacık tedavisini konu alıyor ve sizleri ilgili bilgiler ile başbaşa bırakıyoruz Melek'ler. Arpacık kapaklarda bulunan ter , yağ , ve sebum salgılayan bezlerin akut...
  5. Sabah namazı önemi hakkında bilgiler

Sabah namazı önemi hakkında bilgiler

Sabah Namazının Önemi Nedir Sabah Namazının Önemi Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu yazımızda sizlere sabah namazının önemi hakkında bilinmesi gereken bilgileri tüm detaylarıyla aktarıyor ve bu konuyla ilgili olan tüm misafirlerimizi de bu sayfamıza davet ediyoruz. Sabah namazı, günün ilk imtihanı, ilk ibadetidir. Dolayısıyla güne iyi başlayıp ilk imtihanı başarmalısınız ki, diğer imtihan...

Sayfayı Paylaş