gebe
  1. esena

esena Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    38

Sabun Baloncukları- Köpük Resimleri-Sabun Baloncukları Fotoğrafları

Konu, 'Karışık İlginç ve Garip Resimler' kısmında esena tarafından paylaşıldı.

Konuya Bir alıntıyla başlamak istiyorum ; Okuduğum bir yazı eski bir anımı tekrar canlandırdı , bakalım sizde de öyle olacak mı?

Çocukluğunu 80'lerde geçirmiş her Türk gencinin bilinç altında , üstünde ve ek olarak aralarına bir yere yerleşmiş bir animasyondur Pepen La Bulle... Yol açtığı karmaşık hislerin başlıca sebebi ise her bölümde maymun bir karakter tarafından sarfedilen şu kelime öbeği : "Üzüntü ve muz kabuğu" : Yıllar geçtikçe 1969 / 1970 tarihli bu Fransız Animasyonun detayları unutuldu ama bu akıl döndüren replik unutulmadı.Maymun üzüntü verici durumlar karşısında , muz sevgisi ve muz bitip de geriye yanlızca kabuğunun kalıyor oluşuna ilişkin kederine ithafen bu repliği sarfederdi.İşte böylece , serinin asıl kahramanı Pepen'i sollayarak hafılara kazındı.Pepen'i uyku saatinde maceraya çağıran oydu , çocuğun odasındaki diğer oyuncaklarla sabun köpüğünden bir balona doluşarak gece gezmesine çıkar (tabii ki hayal aleminde) ve sonrada da tıpış tıpış odalarına geri dönerlerdi.Şimdi ne kadar dizi varsa önceki belirttiğimiz repliğin uzantıları bir yerlerden karşımıza çıkıyor.Bir kanal çıkıp da Pepen'in Balonu'nu alsa da yeni kuşaklar Üzüntü ve Muz Kabuğu meselemiz ile hesaplaşsa...

Bu konuda sabun baloncukları resimleri yer almaktadır.

Sabun Baloncukları- Köpük Resimleri-Sabun Baloncukları Fotoğrafları

2. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Sabun Baloncukları- Köpük Resimleri-Sabun Baloncukları Fotoğrafları
    çok hoş bunlar çok güzel görünüyorlar bizde yapardık bu baloncuklardan ve halada hoşuma gidiyor
    emeğine sağlık canım

3. *GüMüŞ*

*GüMüŞ* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

muhteşem görünüyorlar memeğine sağlık canım:)

4. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

küçükken suya sabun koyup bizde yapardık köpük
    çok güzel görünüyorlar köpükcükler ellerine sağlık esenacım

5. NuRoVSkİ

NuRoVSkİ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Sabun Baloncukları- Köpük Resimleri-Sabun Baloncukları Fotoğrafları
    muhtesemler..emegıne saglık

Sabun Baloncukları- Köpük Resimleri-Sabun Baloncukları Fotoğrafları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sabun ve Banyo Köpüğü Tehlikesi!

Sabun ve Banyo Köpüğü Tehlikesi!

Çocuğunuzu yıkadığınız sabun ve banyo köpüklerinin idrar yolları enfeksiyonuna neden olabileceğini biliyor muydunuz? İdrar yolları enfeksiyonları çocukluk çağında, üst solunum yolu enfeksiyonlarından sonra en sık görülen sağlık problemidir. Her iki cinste ve her yaş grubu çocukta sıklıkla rastlanabilen bu şikayetler, zamanında belirlenip gerekli tedavi yapılmadığı takdirde; böbrek...
  2. Baloncuklar

Baloncuklar

Aşağı inmeden önce aynı renkli balonları birleştirip patlatın. burayı tıklayınız
  3. Baloncuk oyunu

Baloncuk oyunu

Su baloncuğunuzla uzun bir yolculuğa ne dersiniz?Hedeflerden kaçın en yüksek puanı elde edin.İyi eylenceler... Baloncuk oyunu, baloncuk oyunu oyna :amigo:
  4. Renkli baloncuklar

Renkli baloncuklar

merhaba arkadaslar ben 8 yasındayken bir gün annemgilin yatak odasını karıstırırken yatak basında bir yığın renkli baloncuklar buldum sandımki annemgil bizim için almıs.aldım hepsini okula götürdüm herkese dağıttım tenefüste herkesin elinde bi balon vardı herkes oynamak için dışarı cıkarmıstı ve bahcede kimi içine su doldurup birbirine fışkırtıyo kimi sisirip balon yapıyodu kimi de lastik gibi...

Sayfayı Paylaş