gebe
  1. NuRoVSkİ

NuRoVSkİ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0

sac dökülmesi

Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında NuRoVSkİ tarafından paylaşıldı.

Saç dökülmesi genetik İki genetik farklılık saç dökülmesi riskini 7 kat artırıyor...

Bonn Üniversitesi’nden Axel Hillmer ve Londra’daki King’s College’dan Tim Spector, iki grup üzerinde araştırma yaptı. Bilim adamları, yüzde 80’i irsi olan ve şakaklarda başlayan, başın ön ve orta bölümlerinde devam eden erkeksi saç dökülmesine (alopesi androgenetik) büyük ölçüde zemin hazırlayan kromozoma bağlı iki değişiklik belirledi.

Avrupa’da saç dökülmesi sorunu olan, 1125 ve 296 erkekten oluşan gruplar üzerinde yapılan araştırmalar, androjen (erkeklik hormonu) alıcısını kodlayan gendekinin yanı sıra 20. kromozomda farklılık belirlenen kişilerin saçlarının dökülme riskinin diğerlerine göre 7 kat fazla olduğunu gösterdi.

Genellikle erkekleri etkileyen ancak kadınlarda da görülebilen, çok sık rastlanan bu saç kaybı şeklinin erkeklik hormonlarına bağlı olduğu sanılıyordu.
    Tim Spector, araştırmanın saç dökülmesine karşı, dökülme başlamadan önce daha etkili tedavilerin yapılmasını sağlayabileceğini belirtti.

sac dökülmesi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sac Dökülmesi...

Sac Dökülmesi...

TANIM: Saç dökülmesine tıp dilinde alopesi adı verilir. Saçların insan yaşamı için yaşamsal önemi yoktur ancak çok önemli psikolojik işlevleri bulunur. Özellikle kadınlarda büyük stres yaratabilir.Her bir saçın yaşam döngüsü vardır. Bunlar yaklaşık olarak üç yıl ya da daha fazla süren aktif dönem, hemen bunu izleyen ve birkaç gün süren geçiş dönemi ve ardından da üç ay kadar devam eden...
  2. kivircik sac

kivircik sac

Kıvırcık sac Kivircik saç görmek çirkinlige yorumlanir. Rüyasinda saçlarinin kivircik oldugunu görmek, hakkinda çirkin dedikodularin yapildigina delalet eder. Basi kel oldugu halde rüyasinda basinin kivircik saçlarla donandigini görmek, kendisini çekemeyenlerin ona türlü iftiralarda bulunduklarina; kivircik olan saçlarini tararken hepsinin demet demet elinde kaldigini ve sonunda basinin...
  3. Sac bakimi.

Sac bakimi.

Sac bakimi: Bir günde 100 saç teline kadar dökülme normal kabul edilir. Dökülen bir saç telinin yerine yenisi 6 - 10 haftada çıkar. Her bir saç kökünden insan ömrü boyunca 20 kez yeni saç çıkabilir. Sağlıklı Saçlar İçin: - Günlük olarak pahalı olmayan bir Vitamin alın. - Saçınızı fazla taramayın. Sadece gerektiğinde şekil vermek için tarayın. - Kaliteli bir tarak ya da fırça kullanın. Keskin...
  4. sac

sac

ya arkadaslar ben sacımı palette il1 le actım üstüste 2 kez balköpügü sürdüm loreal casting in cok güzel oldu cok begendım ama sacım yumak yumak cıkıyor cok moralım bozuldu :hasta::hasta:bi önerisi olanlar acill cevap.....

Sayfayı Paylaş