gebe
  1. ÇűЯűк V¡Şηε

ÇűЯűк V¡Şηε Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0

Saç Kremleri Hakkında

Konu, 'Saç Bakımı' kısmında ÇűЯűк V¡Şηε tarafından paylaşıldı.

Şampuan sonrası kullanılan saç bakım kremleri saçların dolaşmasını önlüyor; aynı zamanda saç tellerine güç kazandırıyor. Peki, saç kremleriyle ilgili tam olarak neler biliyoruz...

Saç kremleriyle ilgili doğru bildiğimiz yanlışlar:

Yanlış: 2si bir arada şampuan kullanınca, saç kremi kullanmama gerek yok.

Doğru: Şampuan çoğunlukla saçı temizlemek, saçtaki fazla yağı ve tozu arındırmak için formüle edilmiştir. Saç kreminin sahip olduğu kadar besleme ve koruma özelliklerine sahip değildir. O nedenle sadece şampuan kullanmak, saçın düzenli bakımı için yeterli değildir.

Yanlış: Saç kremi saçları döker.

Doğru: Öncelikle her gün 100 tele kadar saç kaybının normal olduğunu bilmek lazım. Ancak saç kremi kullanımıyla bunda bir artık olmadığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Yanlış: Saç kremi kepek yapar ve saç derisini kaşındırır.

Doğru: Cildin yenilenme sürecinde ölü deri hücrelerinin normalden daha hızlı ve büyük parçalar halinde dökülmesine kepek deniyor. Saç kremi kullanımının buna yol açmadığı yine bilimsel olarak kanıtlanmış.

Yanlış: Şampuan üstüne sürekli saç kremi kullanmak, uzun vadede saça zarar verir.

Doğru: Saç kremi tersine saç üzerinde koruyucu tabaka oluşturarak saçı besler, onarır ve gelecek zararlara karşı korur.

Saç Kremleri Hakkında konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. gebelikte gece kremi fondoten ve krem kullanımı hakkında bilgiler

gebelikte gece kremi fondoten ve krem kullanımı hakkında bilgiler

Hamilelikte güzelliğinizi korumanın yolları Bazı hamile kadınlar kendilerini aynada gördüklerinde moral çöküntüsüne uğruyor ve bu görüntüye alışamıyorlar. Kendilerini çirkinleştirdiği için çocuktan nefret ediyorlar, sonra da ondan nefret ettikleri için kendilerinden nefret ediyorlar. Hamilelik bazen bu çelişkili duygularla zor olur. Bir kadın, hamile olmaktan mutlu, kendini şişman görmekten...
  2. dermatolojik cilt kremleri hakkında bilgiler

dermatolojik cilt kremleri hakkında bilgiler

Hangi cilde hangi krem kullanılmalı ? dermatolojik cilt kremleri dermatolojik krem kremler dermotolojik kremler dermatolog krem Eğer cilt kremleri ve bakımı hakkında fazla bilgiye sahip değilseniz sizler için bu konuyla ilgili şimdi bazı bilgileri aktarmak istiyorum. Cildinizin her daim size gülümsemesini istiyorsanız yapacağınız işlem doğru kremi kullanmanız Bunun için rafları süsleyen...
  3. Kremler Hakkında Yanlış Bilinenler...

Kremler Hakkında Yanlış Bilinenler...

kremler, yanlış bilinenler, doğrular, nasıl kullanmalı, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Hepimiz evlerimizde ucuz pahalı bir çok krem çeşitinden kullanırız.Kimimiz tavsiye üzerine,kimimiz etiketini kullanarak bu ürünleri satın alırız.Acaba kremlerle ilgili olarak doğru bildiğimiz yanlışlar neler? Amerikan Hastanesi Dermatoloji Bölümünden Dr. Halil...
  4. Saç Düzleştirici Krem

Saç Düzleştirici Krem

Arkadaşlarım ben saç düzleştirici krem arıyorum. İstiyorum ki saçlarım doğal yollardan düzleşsin, yani öyle çok etkili olmazsada olur az bişi dalgalı da dursa kafi. Bana bir krem önermeniz mümkün mü ? Kullandığınız ve memnun kaldığınız var mı ? Bide nereden alırım fiyatı kaç para.
  5. CC krem nedir?

CC krem nedir?

CC krem de adını son yıllarda duymaya başladığımız bir güzellik ürünüdür. Bu yazıyı sizlerle paylaşmamızdaki amaç CC kremi biraz daha yakından tanıtmak. Çünkü ürün hakkında biraz daha fazla bilgi sahibi oldukça daha doğru kararlar verebilirsiniz. Parfümeriye gidince uzmanların da desteğiyle size en uygun olacak ürünü seçebilirsiniz. CC’nin açılımı genellikle “color correcting” olarak...

Sayfayı Paylaş