gebe
  1. BeyazMelek

BeyazMelek Super Moderator

Beğenilen Mesajlar:
    325
    Ödül Puanları:
    63

Saç maşası nasıl seçilir?

Konu, 'Saç Bakımı' kısmında BeyazMelek tarafından paylaşıldı.

Bu konu; saç maşası seçimi hakkında bilgi vermektedir.
    Özellikle Hürrem modeli saç olarak piyasada beğenilen maşalı saçlar birçok kadın için kurtarıcı oldu. Saçların şekil almama lüksünün olmadığı maşa uygulamasından bütün ünlüler faydalanırken her kadının da beğenisini toplamayı başardı. Kendinize maşa almayı düşünüyorsunuz ancak nasıl bir seçim yapacağınızı bilmiyor musunuz? İşte siz Meleklerimiz için maşa seçmenin püf noktaları:

Önce marka ve fiyata değil özelliklerine bakın
    Alacağınız maşa illede marka olsun da ne olursa olsun gözüyle almayın İlk olarak plakalarına bakın; Seramik mi ? iyon özelliği var mı ? Ne kadar ısınıyor ? kaç mm çapında ?
    Seramik Plaka;
    Artık piyasada seramik kaplı olmayan saç maşaları yok denecek kadar az ama siz yinede bakın
    İyon özelliği;
    Saçın kabarmasını önler, şekillendirme sırasında pürüzsüz bir sonuç elde etmenizi sağlar
    Ne kadar ısınıyor ?
    İdeal Saç maşası kullanım ısısı 175- 195 cc arasıdır. Alacağınız model bu ısı ayarlarına sahip mi ?
    Kaç mm çapında ?
    Kalın telli ,ince telli ,gür ya da seyrek saçlara sahip olmanız çok önemli değil ama buklelerinizin ince mi orta kalınlıkta mı yoksa iri mi olacağını ancak saç maşanızın çapına göre ayarlayabilirsiniz .Piyasada genelde 19-25-31 mm çapında maşalar mevcuttur bazı markalarda 23 mm çapında maşalarda mevcut
    Son olaraksa marka ve fiyata bakın .Ama bize sorarsanız piyasadaki lider markalar; Remington,Braun, bybliss tir
    Aşağıda 25 mm çapında saç maşasına örnek olarak remington'un tribal tong serisinden Cİ3535CHT verilmiştir

Saç maşası nasıl seçilir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Babyliss Saç Maşası

Babyliss Saç Maşası

saç maşa modelleri 2011 byblis maşa byblis saç maşası saç maşası, modelleri, önerileri, hangi markayı kullanmalıyım, nasıl kullanmalıyım Hanımlar saçlarımı bu sıralar lüle ( maşa) yapıyorum ama her seferinde kuaförde yaptırmakta olmuyor. Evde ince ağızlı bir maşam var hediye gelmişti fakat bukleleri çok sık yapıyor oda ne oluyor hem kısa kalıyor saçım hemde kabarık kafalı oluyorum:D...
  2. Saç Maşası İle Doğal İri Dalga Nasıl Yapılır ?

Saç Maşası İle Doğal İri Dalga Nasıl Yapılır ?

maşa ile dalga yapma maşa ile dalgalı saç nasıl yapılır maşa ile iri dalga maşa ile iri dalga nasıl yapılır ile ilgili bilgiler burada melekler. Saç güzelliği bize hava veren, yaptığımız saç modelleri ile şıklığımıza şıklık takan çok önemli bir unsur melekler :) Özellikle birkaç senedir saç trendleri arasında yer alan doğallık, tüm dünyada devam ediyor. Saçlar daha özgür, doğal kıvrımlarla...
  3. saç maşası alıcam kararsızım :S

saç maşası alıcam kararsızım :S

selammmm bayanlaaaaar :deli: :deli: benim sorunum şu saç maşası almaya karar verdim kardeşim benimkini el altı yaptığından dolayı :sinir: bende bi bakim dedim yeni maşalara zaten ondan daha kalınında gözüm vardı hep :hhh: bendekinin mm sini bilmiyorum açıkcası braunun saç maşası. Memnunum aslında ondan ama daha iyi yapan ürün varsa ondan almak istiyorum. internette babyliss 2325E nano...
  4. Melekler Evde Saç Maşası Nasıl Yapılır öğrenmek isteyenler buraya

Melekler Evde Saç Maşası Nasıl Yapılır öğrenmek isteyenler buraya

Evde Maşa Yapılışı Evde Saç Maşası Nasıl Yapılır Merhaba Sevgili Melek'ler, bu yazımızda 2012 saç modası trendleri arasında yer alan ve modası asla hiç geçmeyen bir saç modeli olan maşalı saçlar için sizlere evde saç maşası nasıl yapılır diye tüyolar veriyoruz. Siz de saçlarınız havalı lülelere sahip olsun istiyorsabnız o zaman buyrun Melek'ler; Saçlarınıza maşa yapmak istiyorsanız bunu...
  5. Doğru saç rengi nasıl seçilir ?

Doğru saç rengi nasıl seçilir ?

Göz rengine göre doğru saç rengi nasıl seçilir? Gözlerinizin iris tabakasında bulunan ve gözlerinize parlaklık veren renk pigmentleri, saçlarınızla uyumlu olduğunda gözleriniz olduğundan daha parlak ve büyük görünür. Bu nedenle gözleriniz mavi, açık yeşil gibi soğuk renklere sahipse, saç renginizi seçerken alt tonlarında soğuk renklerin olmasına dikkat edin. Sarı, açık kahverengi ve kızıl...

Sayfayı Paylaş