gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Saçların Uzama Süresi Nedir?

Konu, 'Saç Bakımı' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

bu konu saçların uzama süresi hakkında bilgilere yer vermektedir. Bayanların saçları bir nevi onların en önemli aksesuarıdır diyebiliriz. Bazı bayanlar kısa saçlı olmayı tercih ederken bazıları da uzun saçlı olmayı eder. Bazen bayanlar imaj değiştirmek için saçlarını kestirir ve bunun sonucun da pişmanlık yaşayabilirler. Saçlarını tekrar uzatmak isteyen bayanların en sık sorduğu sorulardan biri olan saçların uzama süresi hakkın da sizlere genel bilgilere geçiyoruz.

Her bir saçın yaşam döngüsünün var olduğunu söyleyen uzmanlar, genel olarak bir saç ömrünün 3-4 yıl kadar aktif bir süreç içinde olduğunu ve bu dönemden sonra birkaç gün içinde geçiş dönemine girdiği sonrasında ise üç ay kadar bir dönem içinde dinlenme evresine girdiğini söylemekteler. Bu bilgileri göz önünde bulunduğumuz zaman günlük saçların uzama miktarı 1/3 mm kadar olmakta ve günde dökülen saç miktarı ise 100 tel civarındadır…
    Saç Günde Ne Kadar Uzar?

Günde yaklaşık olarak 1/3 mm kadar uzayan saçların 100 telden fazla dökülmesi durumu sorun olarak algılanır. Eğer ki saçlarınız günde 100 telden fazla dökülüyorsa bu sorun tıp alanında alopesi olarak tanımlanır vegenellikle de saç dökülmesinde psikolojik sorunlar rol oynamaktadır. Stres ve genetik faktörlerde saçlardadökülmenin çok fazla olmasına yol açan etkenlerdir. Özellikle de kadınlarda stres kaynaklı saç dökülmelerin çok fazla rastlanmaktadır.

Saçların Uzama Süresi Nedir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. saçları uzatan formül

saçları uzatan formül

saç uzatıcı formüller saç uzatma formülleri uzatma formülü uzatan formüller sağlıklı 10 gr. entele otunu - aktardan bulabilirsiniz, 2 bardak su ve 2 bardak sirkenin içinde kaynatıyorsunuz, su yarıya inene kadar kaynayacak ve bu suyu soğuyunca banyodan en az 1.5-2 önce evvel saç diplerine masaj yaparak sürüyorsunuz..Saçlar çok çabuk uzuyor.. bu da diğer formul: Gerekli Malzemeler: 1. 5-10...
  2. Saçları Uzatan Bitki:Entele Otu

Saçları Uzatan Bitki:Entele Otu

entele otu ne işe yarar saçları uzatan bitki entele otu saçı ne kadar uzatır Umarım işe yarar .... 10 gr. entele otunu - aktardan bulabilirsiniz 2 bardak su ve 2 bardak sirkenin içinde kaynatıyorsunuz su yarıya inene kadar kaynayacak ve bu suyu soğuyunca banyodan en az 1.5-2 önce evvel saç diplerine masaj yaparak sürüyorsunuz..Saçlar çok çabuk uzuyor.. Saçları Uzatan Bitki:Entele Otu bu...
  3. saçların geç uzama nedenleri neler uzamıyor kafayı yiyecem ha

saçların geç uzama nedenleri neler uzamıyor kafayı yiyecem ha

Yahu üç aydır ölçüyorum bakıyorum saçlarım bir turlu uzamıyor. saçların geç uzama nedenleri nelerdir yada hızlı uzaması için öneriler var mı ince ve zayıf bir saç şeklim var arkadaşlarım yani şekil değilde dip :) Yardımcı olun bana ya maske yada kür önerileriniz varsa sevinirim.
  4. Ne Zamana Kadar Boy Uzar Çocuklarda boy uzama süresi hakkında bilgiler

Ne Zamana Kadar Boy Uzar Çocuklarda boy uzama süresi hakkında bilgiler

Çocuklarda Ne Zamana Kadar Boy Uzar Boy Ne Zamana Kadar Uzar Merhaba Sevgili Melek'ler ve bizi ziyaret eden siz sevgili misafirler, daha önce sizlere http://www.meleklermekani.com/alternatif-tip/216002-ender-saractan-boy-uzatma-kuru.html tarifi vermiştik. Bu kür ne kadar işe yarar ancak denemek lazım diyor ve çocuklarda boy ne zaman kadar uzar diyen arkadaşlarımızın sorusunu yanıtlamak...
  5. Saç uzatan şampuan

Saç uzatan şampuan

Merhaba Arkadaşlar sizlerle kullandığım şampuanımı paylaşmak istiyorum . Öncelikle benim saçlarım çok hassas kırılgan ve yanık bu yüzden uzamıyordu. Denediğim bir çok bakım kürü oldu en çok faydasını gördüğüm bu şampuan. Restorex almak için bir kozmetikciye gittim bana restorex hiç bir işe yaramıyor sana organicum diye bir sampuan var ondan öneririm dedi icinde sentetik kimyasal bir madde yok...

Sayfayı Paylaş