gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Sagopa Kajmer - Minimalite

Konu, 'S-T Harfli Şarkılar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

DR FUCHS VERSE Daraldım bugün gene çevreme baktım;Yalanlarla dolu resimleri yırttım attım Küllenmiş anılarım rüzgarda savrulsun;Güneşimde kavrulsun, siz daha bugün benim
    Görmedin, kalkmışa oturmayın dedik;Bu track�te artık attık size kemik
    Yıllardır bu rapi çaktım sen de baktın;Şimdi tekrar ayağa kalktım, meşaleyi yaktım
    Bu benim 1.günüm sen de bak;Bu benim 1.günüm sen de kalk
    Bu benim 1.günüm haydi yap;Bu benim 1.günüm meşaleyi yak

SAGOPA VERSE
    Bu defterin yüzü asık, yazık bir gündü geride kalan özümle
    Tek geceydi, bir heceydi, ah çekip selayı duydum aklımın bir köşesi
    Neşeyi savunur olsa gari, bir tarafı yasını yazdı, tüm vebalar harbe çıktı, darbe attı, yorula geldi mantık alemim ve kalemim parça parça, nemli gözlerim, yorgun argın ellerim kolpa yolcu, çaresiz dilimden intihar eden ki sözlerim biçareyim. Harabeyim ki; günler aldı, kederim yazdı,24�lük yorgun devreyim, 25�te kar beyaz bir bahçeyim. Neyleyim ki güneşi bir günümde kördeyim.

[Dr. Fuchs]
    Bu sadece bir gündü,Rapimiz sizlere dikenli bir güldü
    Yıllarca yapılan ataklarda minimalite, bir günde parladı gerçek meşale.

MISTA BROWN VERSE
    Just another day, haven�t slept its 05:00; ready to catch the bus,HYPOCRISY is waiting for me, oh shit there goes my damn ride! Hitching the hike is all it takes to make the switch
    14:00 and nothing�s really changed
    got no friends to hang with(!)
    except this mc�s in the studio, oh no
    life is prison cried again today
    thinkin of you, did you do the same?
    Probably not, just another war fought,got caught, its over
    Just another day, 20:00 i�m hungry
    Bread and butter fridge is empty
    Melancholy is in me,feed me
    22:00 the re-run�s on,sweat is pouring down my back
    00:00 time to take a shower full of blood
    deriving from my soul, all you people need me
    phone�s on, but there�s no message in the inbox, the stupid kid with black pants
    and white socks
    just another day, haven�t slept its 05:00....Guess what?
    Life is repetition full of contemplation
    Oh-oh! 10:00, i missed my bus!

Sagopa Kajmer - Minimalite konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sagopa Kajmer - Sagopa Yaşlı Planet

Sagopa Kajmer - Sagopa Yaşlı Planet

RAP 1 Dayanmak en zor eylem. Zor durumlar için ayırdı insan hep bilinmiş bir söylem kenara. Duymak fayda etmez sağıra zaten. Bir kör olsan,yirmi seneni böyle yaşasan. Yirmi birde tanrı gözünü açsa,''-nerdeyim ?'' ve ''-kim bu şahsiyetler ?'' deyip bocalamaz mısın ? Ah bedava sirke sen mi baldan tatlısın ? Haklısın,bireyler bir paçavra çevresinde beleş yanar döner. Kim bu albüme beş kuruş...
  2. Sagopa Kajmer - Baytar

Sagopa Kajmer - Baytar

BAYTAR Bu dilden firar eden her söz, yaydan çikmis ok gibi Sözler bazen bir hazine bazen dermansiz bir dert tipi Geçmis dünden bahsetmek lezzetsiz Gelmemis yarindan hep mi sikayetçiyiz biz Aklimin ipinin ucuda kaçmis, timsah katreleri bosalsin Bir iki damla hiç degersiz Hüzün ve kaderin pençesinde bir dev nam-i-degersiz Gece-gündüz ömürden yontar dünya dönmez yarensiz Bugün ömrün yarim gün,...
  3. Sagopa Kajmer - Aklımın Odaları

Sagopa Kajmer - Aklımın Odaları

Emeklemekle başlar, hayatın yolları Ayak nasır tutar, madalyon çift taraflı Nacizane ben ozan dizelerim sızı Hangi birimiz yasadi tek tarafli Sorma gitsin Yokuslarim nefes kesselerde ben yolumda Sersefil çakil tasi modunda direnir oldum Sebepsiz arbedemdin dilimde küfre döndün Özürlerimdin bugüne kabulsüz bir teklif oldun Keyfime degmeyin rüyalarimda karmasik teranelerde yazarim Olsun varsin...
  4. Sagopa Kajmer - 24

Sagopa Kajmer - 24

Acimasizca geçip giden zamandan geriye kalan sadece yanlizliklarimiz Yaslanan Birgün Bugün. Bavulu Topluyor Ve Son Vedasi Tipki Dün Gibi, Köseye Çekilip Agliyor, Bense Yarina Penceremden Bakma Gafletindeyim. Gözlerim Dolu Ve Ellerim Tutuklu Yüzüme. Dudaklarim Kilitli, Hosçakal Bugün!..Sen De Yolcusun Dünlerimde Sorgusun Ve 24lük Yorgunsun Git De Dinlen Gidenlerle Yarinim Kapida Bekliyor Ve...

Sayfayı Paylaş