Sakallı ipten perde yapımı

ßeLeN

Paylaşımcı Melek
Üye
Sakallı ipten perde yapımı
örgü perde yapımı sakallı ipten perde yapımı örgüden tac sakallı tül modelleri ipten yapılışı
Perde bu fotoğrafta tek sıra ip geçilmiş haliyle yer alıyor. Biz seyrek olduğunu düşünerek bir daha ip ekledik..
dsc07242_12558853491-3068.jpg

Bu perdeyi netten buldum aa bi baktım basit bişe hem malzemede çok gitmiyor dedim evlenecek olan teyzeme teyzoşş bak nassı şık duruyor bence sende bunu Yemek odası için yap. , oda yaptı ee kimin teyzesi o marifetli gacıı :D . Netice ellerine sağlık teyzoşun:)))
dsc07243_12558853691-6995.jpg

Gelelim perdeyi nasıl yapıldığına ;
Malzemeler :
Krem rengi sakallı ip ( tabi senin istğine göre)
Lame rengi sakallı sim( isteğine göre)
Tıg
Yapılışı :

Camın ölçüsünü alıp, eni genişliğinde zincir çek ve ikili trabzan yöntemi ile 3 sıra olana kadar ör. Pencerenin yerden yüksekliği 2.85 cm.idi., ama biz sakallı ipten 3'er metre keserek ve bunları örmüş olduğumuz trabzanların her bir deliğine bağlayarak perdeyi oluşturduk . (Aman dikkat burada en az 20-25 cm fazla kesin ipten. Çünkü astığınız zaman toplama yapıp boyu kısalabiliyor) Ardından aynı uzunlukta simleri kesip, her bir ipin yanına birde sim bağla. Sonrasında perdeyi pencereye asıp, ipleri ellerinle düzelttikten sonra aşağıdan sarkan fazlalığı bir makas yardımı ile eşit boyda kes. Böylelikle perdemiz bitmiş olur.
teyzoşş evinde kullanıyor şimdi ve yemek odasında pırıl pırıl parlıyor perde :))
Not : İpleri bağlarken 2-3 düğüm yapın. Yoksa açılabilir.
Perdeyi elde yıkayın. Eğer makinede yıkayacak iseniz 7-8 yerinden bağlayıp öyle atın ki birbirine girmesin.
Alttaki uçların açılmaması içinde düğüm atabilir veya sıcak silikon tabancası ile her ipin alt ucunu silikonlayabilirsiniz.

Geri