gebe
  1. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113

Sakallı ipten perde yapımı

Konu, 'Tatlı Evim' kısmında ßeLeN tarafından paylaşıldı.

örgü perde yapımı sakallı ipten perde yapımı örgüden tac sakallı tül modelleri ipten yapılışı Perde bu fotoğrafta tek sıra ip geçilmiş haliyle yer alıyor. Biz seyrek olduğunu düşünerek bir daha ip ekledik.. [​IMG]
    Bu perdeyi netten buldum aa bi baktım basit bişe hem malzemede çok gitmiyor dedim evlenecek olan teyzeme teyzoşş bak nassı şık duruyor bence sende bunu Yemek odası için yap. , oda yaptı ee kimin teyzesi o marifetli gacıı :D . Netice ellerine sağlık teyzoşun:)))

Gelelim perdeyi nasıl yapıldığına ;
    Malzemeler :
    Krem rengi sakallı ip ( tabi senin istğine göre)
    Lame rengi sakallı sim( isteğine göre)
    Tıg
    Yapılışı :

Camın ölçüsünü alıp, eni genişliğinde zincir çek ve ikili trabzan yöntemi ile 3 sıra olana kadar ör. Pencerenin yerden yüksekliği 2.85 cm.idi., ama biz sakallı ipten 3'er metre keserek ve bunları örmüş olduğumuz trabzanların her bir deliğine bağlayarak perdeyi oluşturduk . (Aman dikkat burada en az 20-25 cm fazla kesin ipten. Çünkü astığınız zaman toplama yapıp boyu kısalabiliyor) Ardından aynı uzunlukta simleri kesip, her bir ipin yanına birde sim bağla. Sonrasında perdeyi pencereye asıp, ipleri ellerinle düzelttikten sonra aşağıdan sarkan fazlalığı bir makas yardımı ile eşit boyda kes. Böylelikle perdemiz bitmiş olur.
    teyzoşş evinde kullanıyor şimdi ve yemek odasında pırıl pırıl parlıyor perde :))
    Not : İpleri bağlarken 2-3 düğüm yapın. Yoksa açılabilir.
    Perdeyi elde yıkayın. Eğer makinede yıkayacak iseniz 7-8 yerinden bağlayıp öyle atın ki birbirine girmesin.
    Alttaki uçların açılmaması içinde düğüm atabilir veya sıcak silikon tabancası ile her ipin alt ucunu silikonlayabilirsiniz.

2. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83
    Ay bu nasıl bişey yaa çok güzel duruyor ama yapılışını anlamadım.E insanda biraz yetenek olcak di mi.:)

3. sudembeyaz

sudembeyaz Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    118
    Ödül Puanları:
    63
    çook güzelmişş elifimm teyzoşşa söyl bende istiyom çeyizime hahaha

4. $ul€

$ul€ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    424
    Ödül Puanları:
    0
    çok şık duruyor canım :D

emeğine sağlık

5. yasemin asu

yasemin asu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    çok güzel duruyor ya:)

Sakallı ipten perde yapımı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sakallı İpten Çanta Yapımı

Sakallı İpten Çanta Yapımı

Sakallı İpten Çanta Yapımı nasıl oluyor ya geçenlerde bir arkadaşta gördüm muhteşemdi bende örebilir miyim modeli var mı sizde
  2. Sakallı İpten Halı Yapımı

Sakallı İpten Halı Yapımı

Sakallı İpten Halı Yapımı nasıl oluyor arkadaşalr ben Sakallı İpten Halı istiyorum lütfen yapılışını yazın.
  3. Sakallı İpten Etol Yapımı

Sakallı İpten Etol Yapımı

Sakallı İpten Etol Yapımı nasıl oluyor ya bir yardım edin ya da Sakallı İpten Etol modelleri sunun
  4. Sakallı İpten perde Modelleri

Sakallı İpten perde Modelleri

Kirpi İpten Tül örnekleri Sakallı İpten perde Modelleri Son yılların örgü trendleri arasında modao lan sakallı ipler, örgü giyim modellerinin yanı sıra örgü ev modellerine kadar uygulanmaya başladı Melek'lerim. Biz de sizlere çok şık sakallı ipten perde modellerini sunmak istedik Melek'ler.
  5. Sakallı İpten Perde Modelleri 2014

Sakallı İpten Perde Modelleri 2014

sakallı ipten perde, sakallı ipten perde örgü modelleri, sakallı ipten perde modeli Sevgili melekler, sakallı ipler önceleri sadece kazaklarımızın yağımında kullanılıyordu. Ancak marifetli hanımların öngörüsü ve zevki sayesinde sakallı ipler kazaktan, şaldan başka şeylerin yapımında da kullanılmaya başladılar. Bunların ilk örneği banyo paspasları ve yolluklar oldu. Birbirinden renkli ve...

Sayfayı Paylaş