gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

saksıda kek nasıl oluyor

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Ben saksıda kek tarifi diye birşey duydum ama sakın dalga geçmeyin lütfen. Sunum olarak saksıda çiçek gibi görünüyormuş sanırım. Var mı tarifi yapılışı ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Malzemeler
    -1,5 su bardağı şeker
    -4 yumurta
    -1 su bardağı süt
    -2 su bardağı un
    -1 su bardağı eritilmiş margarin
    -2 paket hamur kabartma tozu
    -3 çorba kaşığı kakao
    -6 adet yaklaşık 400 ml hacminde toprak saksı

Yapılışı

Saksıların içini iyice yağlayınız.Şeker ve yumurtayı mikserle açık sarı renge gelene kadar yaklaşık 4 dakika iyice çırpınız.Erimiş margarini ve sütü ilave ederek çırpmaya devam ediniz.Un ve kabartma tozunu eleyerek ilave ediniz ve çırpmaya devam ediniz.Kakaoyu da ilave ederek iki dakika daha çırpınız.Saksılara üçte ikisini geçmeyecek miktarda kek hamurundan dökünüz.30- 35 dakika pişiriniz.

saksıda kek nasıl oluyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Eski çizmeler saksı oluyor.

Eski çizmeler saksı oluyor.

Saksı modelleri Ayakkabıdan saksı İnsan herşeyi atar belkide eski gelinliği atamaz.Artık eskiyince hiçbirşeyi atmıyoruz meleklerim. Düşünüp, taşınıp, araştırıp bi şekilde başka bir forma dönüştürüp kullanıyoruz. Eski ürününüz yeni formu ile herkesin gözdesi olacaktır. Mesela bu çizme saksılar kimin dikkatini çekmez ki. Sizce de çok hoş olmamışlar mı?
  2. Eski çekmeceli dolaplar saksı oluyor

Eski çekmeceli dolaplar saksı oluyor

Eski dolapları değerlendirme Farklı saksı fikirleri Eğer kulanmadığınız eski çekmeceli dolaplarınız varsa çekmeceli dolaptan saksı yapımı ile o dolabınızı değerlendirebilirsiniz. HEr bir bölmeye toprak doldurarak istediğiniz çiçeği ekebilir, böylece toplu bir saksı modeli elde etmiş olursunuz.
  3. üzümlü kek nasıl yapılır

üzümlü kek nasıl yapılır

Kakaolu vanilyalı falan yapıyorum da meyveli kek hiç denemedim mesela çok sevdiğim üzümlü keki evde nasıl yapabilirim, tarifini verirmisiniz ?
  4. Eskiyen demliklerden saksı nasıl yapılır?

Eskiyen demliklerden saksı nasıl yapılır?

Bahar geldi balkon ve bahçeler için ummalı çalışmalar başladı.Bahçe ve balkon dekorasyonunun vazgeçilmez parçasıdır saksılar.İçinde harika rengarenk çiçekler yetiştirerek ortama cıvıltılı ve huzur veren bir ortam hazırlar. Balkon ve bahçeleriniz için ekstra para harcamadan saksılar yerleştirmek istermisniz? Biz Türk milleti olarak sürekli çay tüketiriz bu tüketimden ötürü demliklerimiz...
  5. Kuru yemişli kek tarifi

Kuru yemişli kek tarifi

Hamur işlerini sevmeyen bayan yoktur.Misafir ikramlarımızın çoğu hamur işlerinden olur.Hamur işlerinin kalorisi yüksek olsada bu damak zevkinden vazgeçemiyoruz.Hamur işlerinin en bilindiği kek lerdir.Kekler lezzetli olmalarının yanında aynı zamanda en pratik hamur işi pasta çeşididir.Sevgili hanımlar konu hamur işlerinden açılmışken diğer hamur işi tariflerimizi de incelemenizi öneriyoruz....

Sayfayı Paylaş