Salât-I Münciye Duâsı (Arapça-Türkçe Okunuşu Ve Mânâsı)

Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında gülfem_MG tarafından paylaşıldı.

 1. Arkadaşlar salatı muncıye bır hacet duası; ıstıyorum kı bu dua vesılesıyle hamıle kalmak ısteyen arkadaslarımız meleklerıne kavussunlar RABBİMin iznıyle dogum yapacak olan arkadaslarımızada kolay dogum ıcın vesıle olur dıye umuyorum.4444 kere okunacak ısteyen dıleyen gonlunden ne kadar gecerse okuyabılır.sımdıden RABBİM kabul eylesın ınsallah.en sonda duasını yapıcam RABBIMin ıznıyle. haydi bismillahirrahmanirrahım[​IMG]Duânın Türkçe Okunuşu:

  “Allâhumme salli alâ Seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli Seyyidina Muhammedin salâten tüncînâ bihâ min-cemî’il-ehvâli vel âfat. Ve takdî lenâ bihâ cemîal hâcât ve tutahhirunâ bihâ min-cemîi’s-seyyiât ve terfe’unâ bihâ a’lâ’d-deracât ve tubelliğunâ bihâ aksâ’l-ğayât min cemiîl-hayrâti fî’l-hayâti ve ba’del-memât birahmetike Yâ erhame’r-rahimîn. Hasbunellahu ve ni’mel vekîl, ni’mel mevlâ ve ni’me’n-nasîr. Ğufraneke rabbenâ ve ileyke’l-masîr.”

  Duânın Mânâsı:

  “Allahım! Efendimiz Muhammed’e (sav) ve onun ehli beytine salât et. Bu salâvat o derece değerli olsun ki: Onun hürmetine bizi bütün korku ve belalardan kurtarsın. Bizim ihtiyaçlarımızı o salâvat hürmetine yerine getirsin, bizi bütün günahlardan bu salâvat hürmetine temizlersin, o salâvat hürmetine bizi derecelerin en üstüne yüceltirsin, o salâvat hürmetine hayatta ve öldükten sonra düşünülebilecek bütün hayırlar konusunda gayelerin en sonuna kadar ulaştırsın. Ey merhametlilerin merhametlisi bize bunları merhametinle nasip et. Allah Tealâ bize kafidir ve ne iyi bir dost, ne iyi bir vekildir. Ey Rabbimiz, senin mağfiretini dileriz, dönüş yalnız sanadır.”
  7 kişi bunu beğendi.
 2. canlarım nıyetınızde şu şekılde yapabılırsınız ıstersenız ; Duaya başlamadan önce istiğfar,şükür ve salavat getirelim.niyetinizi gelince başta hakkıma hayırlısı nasılsa öyle olsun diye dua edin.
 3. kızçelerim okudugunuz dua miktarını yazın yarın lısteyı yapıcam hadı RABBİM kabul eylesın:melek:
  1 kişi bunu beğendi.
 4. Allah razı olsun paylaşımın için fasulye :)
  1 kişi bunu beğendi.
 5. ​rıca ederim canım ınsallh vesıle olur ısteklerımıze

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

 1. istiğfar şükür ve salavat