Salât-I Münciye Duâsı (Arapça-Türkçe Okunuşu Ve Mânâsı)

Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında gülfem_MG tarafından paylaşıldı.

1. gülfem_MG

gülfem_MG Aktif Üye

Arkadaşlar salatı muncıye bır hacet duası; ıstıyorum kı bu dua vesılesıyle hamıle kalmak ısteyen arkadaslarımız meleklerıne kavussunlar RABBİMin iznıyle dogum yapacak olan arkadaslarımızada kolay dogum ıcın vesıle olur dıye umuyorum.4444 kere okunacak ısteyen dıleyen gonlunden ne kadar gecerse okuyabılır.sımdıden RABBİM kabul eylesın ınsallah.en sonda duasını yapıcam RABBIMin ıznıyle. haydi bismillahirrahmanirrahım[​IMG]Duânın Türkçe Okunuşu:
    “Allâhumme salli alâ Seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli Seyyidina Muhammedin salâten tüncînâ bihâ min-cemî’il-ehvâli vel âfat. Ve takdî lenâ bihâ cemîal hâcât ve tutahhirunâ bihâ min-cemîi’s-seyyiât ve terfe’unâ bihâ a’lâ’d-deracât ve tubelliğunâ bihâ aksâ’l-ğayât min cemiîl-hayrâti fî’l-hayâti ve ba’del-memât birahmetike Yâ erhame’r-rahimîn. Hasbunellahu ve ni’mel vekîl, ni’mel mevlâ ve ni’me’n-nasîr. Ğufraneke rabbenâ ve ileyke’l-masîr.”

Duânın Mânâsı:

“Allahım! Efendimiz Muhammed’e (sav) ve onun ehli beytine salât et. Bu salâvat o derece değerli olsun ki: Onun hürmetine bizi bütün korku ve belalardan kurtarsın. Bizim ihtiyaçlarımızı o salâvat hürmetine yerine getirsin, bizi bütün günahlardan bu salâvat hürmetine temizlersin, o salâvat hürmetine bizi derecelerin en üstüne yüceltirsin, o salâvat hürmetine hayatta ve öldükten sonra düşünülebilecek bütün hayırlar konusunda gayelerin en sonuna kadar ulaştırsın. Ey merhametlilerin merhametlisi bize bunları merhametinle nasip et. Allah Tealâ bize kafidir ve ne iyi bir dost, ne iyi bir vekildir. Ey Rabbimiz, senin mağfiretini dileriz, dönüş yalnız sanadır.”

2. gülfem_MG

gülfem_MG Aktif Üye

canlarım nıyetınızde şu şekılde yapabılırsınız ıstersenız ; Duaya başlamadan önce istiğfar,şükür ve salavat getirelim.niyetinizi gelince başta hakkıma hayırlısı nasılsa öyle olsun diye dua edin.

3. gülfem_MG

gülfem_MG Aktif Üye

kızçelerim okudugunuz dua miktarını yazın yarın lısteyı yapıcam hadı RABBİM kabul eylesın:melek:

4. ARZUZU

ARZUZU Daimi Üye

Allah razı olsun paylaşımın için fasulye :)

gülfem_MG bunu beğendi.
  5. gülfem_MG

gülfem_MG Aktif Üye

​rıca ederim canım ınsallh vesıle olur ısteklerımıze

6. mavi_kelebek

mavi_kelebek Forum Okuru

inş bende katılııcmdaa bebek ıcın degıl gobus benım nıyet bır evım ayrı olsun dıye canım olurmu acaba

gülfem_MG bunu beğendi.
  7. gülfem_MG

gülfem_MG Aktif Üye

olur canım neden olmasın inşallah dılegın kabul olur canım ayrı eve cıkarsın inşallah hadi hayırlısı.duanda nıyet ederken ıstersın rabbımden gerı cevırmez suphen olmasın gonulden ıste yeterki hayırlısı olacaksa geri cevırmez

8. mavi_kelebek

mavi_kelebek Forum Okuru

gonulden gobus tüm kalbımle ıstıyorum allah bılıyor kurban oldugum inş banada güler

9. emelcum

emelcum Üye

Şimdilik 25 tane okudum, devam edeceğim inşallah...

gülfem_MG bunu beğendi.
  10. n.büşra

n.büşra Aktif Üye

çok iyii yapmşşın cnm inş akşam okuycm yazarım burayaa hayırlı olsn topiğn allahımistyen herkesn duasnı kabk etsn inş...

gülfem_MG bunu beğendi.
  11. hilal yildiz

hilal yildiz Yeni Üye

Dün söylemiştin liste yapıcam diye 40 tane okuyabildim inşallah kabul eder rabbim..

12. gülfem_MG

gülfem_MG Aktif Üye

Kızlar dua topıgımız acıldı lıste yapmaya baslıyorum .katılımlarınızı beklıyoruz
    :yyy:
    Emelcum: 25 RABBİM kabul etsin

Hilal Yıldız :40 RABBİM kabul etsin

Göbüşümdeki Fasulye :50 rabbim kabul etsın .

Kızlar katılımlarınızı beklıyorum bıtımınde duasını yapıcam rabbım nasıp ederse ,ALLAH kabul eylesın...

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 23 Mart 2013
  13. uğurlubebek

uğurlubebek Yeni Üye

ben dün 100 tane okudumm cnmm duaa yaa benidee katarsan sevinirmm

gülfem_MG ve *gülüs* bunu beğendi.
  14. ASLIMOZUM

ASLIMOZUM Aktif Üye

kızlar 20 tane eklermisiniz

15. ASLIMOZUM

ASLIMOZUM Aktif Üye

20 tane daha okudum

Salât-I Münciye Duâsı (Arapça-Türkçe Okunuşu Ve Mânâsı) konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Salat-ı tefriciye duası LÜTFEN BAKIN...

tefriciye duası nasıl yapılır sela ile ezan arası okunacak dua salatı tefriciye bitince salatı duası nasıl okunur 4444 okunur Arkadaşlar sizlerden bir ricam var ben dün aksam ıtıbarı ıle salat-ı tefriciye okumaya nıyet ettım ve basladım 4444 defa okunacak sızlerde bana yardımcı olabılırmısınız benım için sızlerde gönlünüzden geçtıgı kadar okuyabılırmısınız lütfen cevaplarınızı beklıyorum...
  2. Ramazan Duası Arapça ve Türkçe Meali Faziletleri

ramazan duası arapca Ramazan ayında okunan ismi ramazan duası olan türkçesi ve arapçasınıda yazabilirseniz sevenirim. Bu duanın bu ayda çok faziletli olduğundan bahsediliyor. Cvp verin lütfn. Herkese iyi Ramazanlar !
  3. Safer Ayı duası ve manası

safer ayı duası safer ayında okunacak dua Safer ayında belalardan korunmak için okunacak dualar vardır. biz de Allah hepimizi belalardan korusun diyor ve ilgili arkadaşlar için Safer Ayı duası ve manası hakkında bilgiler aktarıyoruz Melek'ler. SAFER AYI DUASI Allahümme ferricna biduhulis safer, vahtimlena bilhayri vezzafer. Safer ayı cezaların indiği bir aydır. Bunun için ilk gün hemen...
  4. Amme suresi arapça okunuşu

Herkese selam olsun diyor ve sizlerden Amme suresi arapça okunuşu istiyorum arkadaşlarım.
  5. Amme suresi okunuşu arapça

Amme suresi arapça okunuşu Amme suresi arapçası Şüphesiz ki yer gök dua üzerine kurulmuştur, her derdin çözümü olan bir dua vardır ve yine şüphesiz ki Yüca Allah ona açılan elleri boş çevirmez. Hayatın anahtarı olan dualarımız kabul olsun diyor ve sizlere bu sayfamızda Amme Suresinin Arapça okunuşunu sunuyoruz Melek'ler. Amme suresi arapça okunuşu Bismi’llâhi’r-Rahmân’ir-Rahîm (1)...
  6. Duha Suresi Arapça Türkçe Okunuşu Ve Anlamı

Duha Suresi Arapça Türkçe Okunuşu Ve Anlamı Arkadaşalr hayırlı günler olsun diyor ve sizden Duha Suresi Arapça Türkçe Okunuşu Ve Anlamı hakkında bir konu açmanızı rica ediyorum.
  7. Ettehiyyatü Duası okunuşu ve Türkçe anlamı

Ettehiyyatü Duası okunuşu Ettehiyyatü anlamı Ettehiyyatü Duası türkçe Ettehiyyatü Duası arapca Merhaba Sevgili Melek'ler ve bizden Ettehıyyâtü duasının okunuşu hakkında bilgi isteyen siz sevgili misafirler, bu yazımızda Ettehıyyâtü duası okunşu ve Türkçe anlamını sizler için paylaşıyoruz. Ettehıyyâtü Okunuşu Ettehıyyâtü lillâhi vessalevâtü vettayyibât Esselâmü aleyke...
  8. Fatiha Suresinin Okunuşu Fatiha Suresinin Arapça Okunuşu burada!

Fatiha Suresinin Arapça Okunuşu Fatiha Suresi Nasıl Okunur Daha önce sizlere Fatiha Suresi neden inmiştir, Fatiha Suresi iniş sebebi hakkında bilgiler aktarmıştık. Şimdi de Fatiha Suresi nasıl okunur diyen tüm arkadaşlarımız için, bu yazımızda Fatiha Suresinin Arapça okunuşu paylaşımında bulunuyoruz Melek'ler. Bismillāhirahmānirahīm Elhamdü lillâhi rabbil'alemin Errahmânir'rahim...
  9. Arapça Hatim Duası İsteyenlere Arapça Hatim Duası ve Türkçesi

Arapça Hatim Duası ve Türkçesi Hatim Duası Arapça Daha önce paylaştığımız Türkçe Hatim Duası konumuzun ardından bu sayfamızda da Arapça Hatim Duası ve Türkçesi ile karşınızdayız sevgili melekler :) Okunuşu: “El-hamdü lillâhi Rabbil-‘âlemîn. Vel-‘âkibetü lil-müttekîn. Velâ ‘udvâne illâ ‘alezzalimîn. Ves-salâtü ves-selâmü ‘alâ Rasûlinâ Muhammedin ve ‘âlihî ve sahbihî ecme'în. Rabbenâ...
  10. Kadir Suresinin Arapça Türkçe Okunuşu ve Anlamı

kadir suresinin arapçası kadir suresinin türkçesi kadir suresinin anlamı Kadir suresinin Arapça yazılışı ve okunuşu ile birlikte Türkçe anlamını sizler için paylaşıyoruz. Kadir gecesinden bahsettiği için sure bu adı almıştır. Abese suresinin ardından Mekke'de inmiştir. Toplam 5 âyet olan Sûrede, Kadir gecesinden, onun faziletinden, o gecede meleklerin yeryüzüne inişinden söz edilir. Kadir...

Sayfayı Paylaş