Sallamadan bebeğimi nasıl uyuturum formülü ne?

A

Anneolmakzor

Forum Okuru
Sallamadan bebeğimi nasıl uyuturum formülü ne?

Sallamadan bebek nasıl uyutulur melek kadınlar kulübü sallamadan bebek uyutmak forumda.​

Kızlar bebeğim 3 aylık şuan beşikte sallamadan uyumuyor maalesef. Sallamadan bebek nasıl uyutulur formülü var mı bunun hanımlar hele söyleyin beşiği sallamasam tövbe uyumuyor bu kerata. Sallamamaya nasıl alıştıririm bu bebisi ben şimdiden alışsın ki yarın dana kadar olursa valla uğraşamam yani.

Merhabalar
Bebeğinizi ne kadar kendi başına uyumaya alistirirsaniz o kadar iyi sizin için. Ben de ikizlerimi 2 aya kadar salladım baktım olacak gibi değil bıraktım kendi hallerine ama tabii telefondan süpürge sesi filan açıyordum o etkili oluyordu yani. Hem sallamak çok yararlı değil bebekler için bir an önce uyku düzeni de oluşması açısından iyi sallamadan uyutmak. Uyku düzeni için saati belli olsun uyuyacagi saat belli olursa ve uyumadan önce bezi temiz karnı da tok olursa daha rahat edersiniz. Yanınıza almayın kesinlikle o daha sıkıntı olabiliyor olabildiğince kendi yerinde yatsın ki yerini bilsin. Belli bir rutine de alışınca işiniz daha kolay olacak dediğim gibi süpürge yöntemini de deneyebilirsiniz yani pawlowun köpeği gibi sesi duyunca uykuya odaklanabilir kolayca.

Bebeklerde uyku saati ve düzeni konusunda nasıl bir yol izlemeniz gerekiyor? "Bebeklerde uyku saatleri ve uyku düzeni" konulu yazımızı aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz. Yararlı olacaktır yeni anne adaylarına ve annelere

Geri