gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Sandıkta ki Dantelleri Temizlerken..

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

sandık lekesi nasıl çıkar dantel lekesi nasıl çıkar sandıkta ki danteller, nasıl temizlenir, neler yapmalı, lekeler nasıl çıkar, resimleri, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz

Sevgili melekler,
    Tül, gipür evde küvet içinde, ılık suda, sabun tozu ile fazla hırpalamadan elle yıkanmalı ve hafif nemli asılmalıdır.
    Dantel ise, içine sabunlu su doldurulan bir kavanoza doldurularak, kavanoz iyice çalkalanmalıdır. Böylece danteller yırtılmadan ve bozulmadan temizlenmiş olacaktır.

Tül, gipür, dantel çamaşır makinesinde yıkanmamalıdır.
    Satın alınan tül, gipür, dantel ürünlerinde bir sorunla karşılaşıldığı zaman hemen satıcı kuruluşa başvurulmalıdır.
    Danteller, tül, gipür üzerine bir ütü bezi örtülerek sıcak ütüyle ütülenmelidir.
    Dantelleri, tül-gipürleri temizlemek için piyasada satılan temizlik ürünleri de tercih edilebilir.

Dantelleri yıkamak için bunları bir şişenin etrafına sardıktan sonra sabunlu ve tuzlu ılık suya olduğu gibi batırmak, sonra da soğuk su ile çalkalamak lazımdır.

Ayrıca,iki litre suya çok az çivit damlatıp,bir çorba kaşığı limon suyu eklenir.Bu suyla danteller yıkanıp,bol suyla durulanır.Bir havlu üzerine sererek kurutulur.
    Sandıkta uzun süre beklemekten sararan danteller bol tuzlu suda 3-4 saat bekletildikten sonra kaynamış 1 lt sütü ılıklaştırıp içine 2 küp kesme şeker atılıp,eritilir.danteller bu sütün içinde hafifçe ovulur.Güneşli bir yerde nemlenmeye bırakılır.Nemliyken kızgın ütüyle ütülenir..

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 12 Mayıs 2011
  2. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113
    Şekerli süt karışımını ben de annemden öğrenmiştim Titan..:tik:

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 12 Mayıs 2011
  3. SaBıR MeLeĞi

SaBıR MeLeĞi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    47
    Ödül Puanları:
    28
    ay ben bu söylediklerini ilk defa duyuyorum denemem lazım teşekkürler titan.:)

Sandıkta ki Dantelleri Temizlerken.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Oy sandığı

Oy sandığı

Rüyada oy sandığı görmek; hayatında önemli değişikliklerin olacağına ve huzura kavuşacağına işarettir.
  2. Dantel

Dantel

Dantel yoksulluğu simgeler. Bir düşmanınızla problemler yaşayacaksınız demektir. Güzel işlenmiş dantel, iyi haberlerin işaretidir. Dantel örmek bir şeylerin ters gideceğini ve bu nedenle para bakımından sıkıntılı günler yaşayacağınızı belirtir. Bir düşmanınızla sorunlar yaşayacaksınız. Güzel işlenmiş dantel, güzel haberlerin simgesidir.Rüyada dantel evlilik kısmeti demektir. Dantelin rengine...
  3. Hipnoterapi Olumsuz Duyguları Temizler

Hipnoterapi Olumsuz Duyguları Temizler

Duyguların Gizli Dili Hipnozla iyileştirme yaparken esas olarak duygularla çalışırız. Bu nedenle hipnotik açıdan duyguların ne anlama geldiğini hem terapistin, hem de tedavi olacak kişinin anlaması, tedavinin etkinliğini ve alacağımız sonucun olumluluğunu arttırır. Duyguların ne işe yaradığını anlarsak, o duyguları yaratan olayları açığa çıkarıp, bilinçaltında yeni bir anlayış ve bakış...
  4. Çeyiz sandıkları

Çeyiz sandıkları

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  5. Dantelleri sandıktan çıkaralım vazo yapalım

Dantelleri sandıktan çıkaralım vazo yapalım

Vazo modelleri Dantel ile vazo yapımı Eskiden dantel modaydı. Herkesin evinde, tv üzerinde, sehpalrın üzerinde ömodel model danteller var. Ev hanımlarının çoğu harıl harıl dantel örerdi. Benimde çeyizimde bir dünya dantel var. Ama hiç birini kullanmıyorum. Hepsi sandıkta. Bu dekoratif vazo modellerini gördüğümde dantellerin değerlenme vakti geldi dedim. Buyrun meleklerim dantelli vazolar;

Sayfayı Paylaş