gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Sarı çiçekli dikenli ot

Konu, 'Bitki ve Bitki Bakımı' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

sarı çiçekli dikenli ot, nedir, nerde yetişir, nasıl yetişir, yaprakları, faydaları, hakkında bilgiler burada arkadaşlar Az önce internetten şifalı bitkiler hakkında bir araştırma yapıyordum ve karşıma ilgimi çeken bir bitki çıktı Melek'lerim.

Sarı çiçekli dikenli ot... Nerede yetişir bu bitki, faydaları nelerdir diye tabiki de merak ettim :) Araştırdım, araştırdım ve nihayetinde o çiçeğin adının, Centiyane olduğunu öğrendim Melek'lerim:)

Centiyane; ortalama 140 santimetre olan, geniş yapraklı ve sarı çiçekli çok yıllık bir bitkidir. Genellikle Doğu Karadeniz bölgesinde yetişir. Bitkinin kökü kalın ve acıdır. Hekimliktede kullanılan bitkinin içerisinde şeker ve yağ bulunur.

Centiyane’ nin faydaları nelerdir ?

Centiyane; hazmı kolaylaştırarak mideyi rahatlatır. Ateşi düşürürken, kas ağrılarına iyi gelir. İştah açar. Kansızlığa ve bağırsak solucanlarına iyi gelir. Vücuda kuvvet verir.

Sarı çiçekli dikenli ot konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. bilimin dikenli yolları

bilimin dikenli yolları

Ortaçağda en güçlü kurumlardan biri olan Katolik Kilisenin yeni astronomik bilgileri şiddetle reddetmesinin sebebi, bu bilgilerin kilisenin otoritesini zedelemesiydi. Bu bilgilerle, bütün ervrenin sadece insanlar için yaratıldığı ve dünyanın evrenin merkezi olduğunu savunan incilin "tartışılmaz tek fikirliliği" çürütülmüş oldu. Buna bağlı olarak da kilisenin otoritesi sarsıldı. Bunun...
  2. Ot

Ot

İyilik ve hayra; ot toplamak ya da yemek fakir için zenginliğe, zengin kimse için malın artmasına, dünyayı terk eden kimsenin yeniden dünyaya meyledip fitneye düşmeye; Avucu içinde ot bittiğini göremek, hanımı ile başkanısın ilişkisine tanıklık etmeye, EElinin dışında ot bittiğini görmek vefat etmeye, Bina ve mescid gibi yerlerin dışında ot bittiğini görmek, evlenmek suretiyle aile çevresinin...
  3. Dikenli Tel

Dikenli Tel

İcat edildiği ilk yıllarda birçok farklı versiyonu mevcuttu. Bunun için onlarca patent alınmıştı. Ayrı bir parça olarak diken eklenmiş telleri ilk kez Lucien B. Smith Amerika’da icat etti. 1867 yılında patenti onaylandı. Patenti alınmış olmasına rağmen bunu ürettiği hakkında hiçbir kesin bulgu yoktur. Aradan çok geçmeden yine Amerika’da William Donison Hunt isimli bir mucit farklı tipte bir...
  4. sarı çiçekli,siyah saten elbise ve kombinleri

sarı çiçekli,siyah saten elbise ve kombinleri

saten elbise saten siyah elbise siyah elbiseler kombinleri Çok şık ve harika bir elbise.Siyah saten elbise ve üstüneki sarı çiçekleriyle göz kamaştırıcı bir elbise.Bu göz kamaştırıcı elbiseye uygun hazırlanılmış harika kombinler sizlerle.
  5. Sarı Kantaron Otunun Zararı Var mı ?

Sarı Kantaron Otunun Zararı Var mı ?

Sarı kantoron bitkisinin zararı var mıdır? Sarı kantoron bitkisinin zararları nelerdir? Sarı kantoron bitkisinin zararı var mı? Alternatif tıpğ tedavilerinde kullanılan şifalı bitkilerden bazıları uygun ya da dozunda kullanılmadıklarında ya da kullanmaması gereken durumda ki ki,şiler tarafından kullanıldığında zararlı olabiliyor melekler. İşte bu bitkilerden biri olan sarı kantaron otu...

Sayfayı Paylaş