gebe
  1. BeyazMelek

BeyazMelek Super Moderator

Beğenilen Mesajlar:
    325
    Ödül Puanları:
    63

Sarımsak maskesi yağlı ve akneli ciltlere kesin çözüm!

Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında BeyazMelek tarafından paylaşıldı.

Bu konu; yağlı ve akneli ciltler için sarımsak maskesi ile ilgili bilgi vermektedir. Cildimiz en değerli giysimizdir, sloganını hatırlatarak doğanın her anlamda bizim için sunduğu nimetlerden faydalanmayı öğrenmeliyiz melekleri. Yüzümüzdeki lekeler ve sivilceler sonsuz değil sadece onlarla baş etmeyi bilmemiz gerekiyor. Sivilcesiz, lekesiz ve taptaze bir cilt için mutfağımızın vazgeçilmez konuğu sarımsaktan faydalanabiliriz. Tabi biraz kokulu oluyor ama bu yöntemle sivilcelerden tamamen kurtulabileceğinizi söylersem sanırım kokusuna katlanmaya değer diyenleriniz olur :D

1 diş sarımsak
    2 yemek kaşığı kaynamış damıtılmış su
    3 ezilmiş çilek
    2 yemek kaşığı yulaf
    1 yemek kaşığı polenta
    1 tatlı kaşığı yoğurt
    2 damla çay ağacı yağı

Sarımsak ezerek suyunu çıkarın ve kaynamış suyun içinde yarım saat bekletin. (Sarımsak yüze direk sürüldüğünde cildinizi yakabilir.) Çilekleri çatalla iyice ezin. Sarımsak suyunu çilekle karıştırın.
    Üzerine yulaf, mısır unu ve yoğurdu ekleyin. Karıştırdıktan sonra çay ağacı yağını ekleyerek işlemi tamamlayın. Göz çevresinden kaçınarak yüzünüze ve boynunuza sürün. 10 dk bekledikten sonra ılık su ile durulanın. Tonik ve hafif nemlendirici sürün. Sarımsak antiseptik özelliği ile yağlı ve akneli ciltlere karşı çok iyidir.

Sarımsak maskesi yağlı ve akneli ciltlere kesin çözüm! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yağlı Ciltlere Yeşil Kil Maskesi

Yağlı Ciltlere Yeşil Kil Maskesi

kil maskesi yeşil kil yeşil maskesi maskeleri maskesinin faydaları Çoğumuz biliyoruzdur da gene de yazayım dedim. Haftada 2 kere yeşil kil maskesi uyguluyorum 2 aydır. 1 ayın sonunda faydasını görmeye başladım. Yağlı bir cildim var ve gözeneklerim yanak kısmında biraz daha fazla açık. Temizliğinde yeşil kilin etkisini gördüm. Eskisi gibi siyah noktalar oluşmuyor artık . kozmetik ürünlerini de...
  2. Yağlı Ciltlere Çözüm

Yağlı Ciltlere Çözüm

yağlı yüzlere çözüm yağlı çiltlere çözüm yüzler ciltlere pratik çözümler yüzler için Bu tip ciltlerde ter ve yağ bezlerinin olması gere*kenden çok salgılanması cildin mikroplara karşı daha açık olmasını sağlar.Yağlı ciltler için maskeler: a) Bir fincan limon suyu, bir tatlı kaşığı limon koionyası, bir çay kaşığı gliserin, bir yemek kaşığı elma sirkesi ve bir su bardağı maden sodasını...
  3. Yağlı ciltler için kil maskesi

Yağlı ciltler için kil maskesi

yağlı ciltler için kil maskesi ballı kil maskesi yağlı cilde suna dumankaya ciltler için Yağlı ciltler için aktarcılardan kolaylıkla bulabileceğiniz kil maskesi tarifini veriyorum Satın aldığınız kili doğrudan doğruya sulandırarak maske hazırlayabilrsiniz. Kil ciltteki fazla yağı alıp kurutmayan harika bir maddedir.Maskenizi yüzünüze sürüp 15-20 dakika bekletip, ılık suyla yıkayın.
  4. Yağlı Ciltlere Çözüm Maden Suyu

Yağlı Ciltlere Çözüm Maden Suyu

maden suyu ile yüz nasıl yıkanır yağlı ciltlere çözüm, yağlı ciltlere maske, cilt bakımı, parlak ciltler, cilt bakım maskeleri, cilt için kürler, cilt bakım kürleri, yağlı ciltler için maden suyu Yağlı ciltlerin en büyük sorunudur ciltlerinin parlamaları...Yağlı ciltlerden şikayetçi olanlar için çok kolay bir çözüm yolu veriyorum kızlar... Her yudumunda sağlık olan maden suyu...
  5. Yağlı Ciltler İçin Bakım Maskesi

Yağlı Ciltler İçin Bakım Maskesi

yağlı ciltler için maske yağlı ciltlere maske Cildiniz yağlı ve parlaksa bu gündelik hayatınızda sizi bir hayli rahatsız edebilir melekler. Sağlıklı bir cilde sahip olmak için yapacağınız bakım hayli önemlidir. Bu yazımızda yağlı ciltlere özel uygulanabilecek bir yüz maskesinden bahsetmek istiyoruz sizlere :) Yağlı ciltler için yüz maskesi Marul ince kıyılıp, bez içinde sıkarak suyu...

Sayfayı Paylaş