gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Sayende

Konu, 'Atatürk Şiirleri' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

SAYENDE
    Bir tünelden çıkmış tren gibiyim,
    Sağım solum, baktım, günlük güneşlik..
    Ben bende değilken, ben ben gibiyim,
    Doldu içimdeki ölümcül boşluk,
    Sayende..

Topların yankısı bir uçtan uca;
    Yağız erler yürür, yüceden yüce;
    Şakıyan kılıçlar şavk verir gece;
    Düzlere dönüşmüş kapkara taşlık,
    Sayende..

Denizler yarışmış, dağlar yarışmış;
    Kara günler geçmiş, bayram erişmiş;
    Ne etmişsen, kurtla kuzu barışmış;
    Kokular sürünmüş eser bir hoşluk,
    Sayende..

Kuşlarım ötüşür, dallar benimdir;
    Susmuşken söyleyen diller benimdir;
    Ellerin aldığı iller benimdir,
    Savaşa barışlar etmede eşlik,
    Sayende..

Yücelere ağdım, bayrakçasına;
    İlkyazda yeşeren toprakçasına;
    Söyler Gökyay'ım bu dil hakçasına;
    Sevinçten, kıvançtan gözdeki yaşlık,
    Sayende...

Orhan Şaik GÖKYAY

Sayende konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gülşen - Sayenizde 2 (Yeni)

Gülşen - Sayenizde 2 (Yeni)

Yine gönül yarası İki lafın arası Yok ki bunun dahası Sayenizde Heder oldum bu dünyanın düzeninden Ne yanarım Ne de yakarım Ne de arkasından bakarım Bu benim en son kararım Sayenizde E koptum artık tepkisiz gönüllerden Ne parası Ne de cakası Ne de sahte mutluluk çabası Yalanlar gerçek oldu Sayenizde Ziyan oldu bunca aşk masalları Karalar ve bi de yaralar Gönlümde hepsinden var Daha ne...
  2. Ercan Saatçi - Sayenizde

Ercan Saatçi - Sayenizde

Ne seveni ne de gideni Hepsinden vaz geçtim Aşklarım dillere düştü sayenizde E buymuş aşk bestesi dedikleri Ne dünyayı yıkarım Ne de kırarım kadehleri Sevgiye inanmaz oldum sayenizde Tükenmiş delikanlı aşk dedikleri Ne gülerim ne de kızarım Ne de arkasından ağlarım Yüreğim aşklara küstü sayenizde E bıktım artık fahişe gönüllerden Ne okyanuslar kadar derin Ne de gökyüzü kadar...
  3. Deniz kurtçukları bakteriler sayesinde besleniyor

Deniz kurtçukları bakteriler sayesinde besleniyor

Bilim adamları Kaliforniya’nın derin sularında ilk kez kurtçuklar ve bakteriler arasında bir sembiyoz keşfettiler. Kurtçuklar çürüyen balina iskeletiyle beslenmelerine ne ağızları ne de bağırsakları vardır. Bunun yerine duyargalarında yaşayan bakterilerden yararlanıyorlar. Kemikleri çürüten kurtçuğun boyu topu topu bir santim. Bir taç, bir kök ve bir yumurtalık kesesine sahip. Bakterilerin...
  4. Bukleleriniz çay sayesinde ışıldasın

Bukleleriniz çay sayesinde ışıldasın

Eğer bukleli dalgalı saçlara sahipseniz çay sayesinde bu buklelerinize ışıltı kazandırabilir son derece göz alıcı olabilirsiniz nasıl mı? Rengi ne olursa olsun saçlarınız sonsuz parlaklığa ve capcanlı görünüme kavuşsun. İhtiyacınız olan sadece 2 adet poşet çay ve 2 bardak su. 1. Haftada 1 kez ya da canınız ne zaman istiyorsa kaynar suda poşet çayları 10 dakika bekletin ve sonra oda...

Sayfayı Paylaş