gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Şehzade Mustafa ölümü

Konu, 'Osmanlı Tarihi' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Şehzade Mustafa ölümü Şehzade Mustafa neden öldü

Mahi Devran Sultan'ın oğlu ve tahta çıkacak oaln şehzade Mustafa'nın ölümü hakkında merak ettiğiniz bilgileri kısa bir şekilde sizlerle paylaşıyoruz Melek'ler.

Hürrem Sultan ve damadı Damat Rüstem Şehzade Bayezid’i tahta çıkarmak için saray da ve devlet erkanı içinde entrikalar yaratarak Şehzade Mustafa’nın Kanuni’yi devirerek tahta geçeceğini iddaa ederler. Hürrem tarafından da zehirlenen Kanuni, kimi tarihçilere göre entrika olduğundan haberdar olmasına rağmen devletin bekâsı için, kimi tarihçilere görede haberdar olmadan kendi iktidarı için Şehzade Mustafa’nın öldürülmesini emretmiştir.

Şehzade Mustafa savaş nedeni ile Konyaya çağırılmış ve burada boğularak öldürülmüştür.

Şehzade Mustafa ölümü konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Şehzade Mustafa Ne Zaman ve Nasıl Öldü?

Şehzade Mustafa Ne Zaman ve Nasıl Öldü?

şehzade mehmet nasıl öldü şehzade mehmet neden öldü mustafa kaç yaşında kaç yaşında mustafa nasıl Kanuni Sultan Sülayman ve Mahidevran dan olma şehzade Mustafa'nın ölüm nedeni ile ilgili merak ettiğiniz bilgileri sizlerle paylaşıyorum. Osmanlı İmparatorluğu en güçlü dönemini Kanuni Sultan Süleyman döneminde yaşamıştır Edebiyatta Baki, mimaride Sinan, ilimde Ebussuud, denizcilikte Barbaros bu...
  2. Şehzade Mustafa Nasıl Öldü

Şehzade Mustafa Nasıl Öldü

Şehzade Mustafa Nasıl Öldü ? Arkadaşlar selam Şehzade Mustafa Nasıl Öldü ölümü hakkında bilgi veriniz lütfen.
  3. Şehzade Mustafa İdamı

Şehzade Mustafa İdamı

Şehzade Mustafa İdamı hakkında bilgi yazarmısınız hürrem mi idam ettiriyor mustafayı?
  4. şehzade mustafa ölünce kanuni nasıl davrandı

şehzade mustafa ölünce kanuni nasıl davrandı

Merhaba Melekler, şehzade mustafa ölünce Kanuni nasıl davrandı?Sonuçta kendi oğlunu boğdurtmuş yani :/
  5. Şehzade Mustafa Ölüme Adım Adım Yaklaşıyor!

Şehzade Mustafa Ölüme Adım Adım Yaklaşıyor!

Bu konu; Şehzade Mustafa Ölüme Adım Adım Yaklaşıyor hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, Muhteşem Yüzyıl'da bu gece heyecanlı bir bölüm daha bizleri bekliyor. İbrahim Paşa'dan sonra Şehzade Mustafa'nın da adım adım ölüme yaklaştığını gördüğümüz dizinin geçen haftaki bölümünde, askerlere altın dağıtan Şehzade Mustafa'nın bu tutumu Kanuni tarafından hiç de hoş karşılanmamıştı. İşte...

Sayfayı Paylaş