gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Sela Nedir Hangi Zamanlarda Verilir ?

Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

sela ne zaman verilir sela ne zaman okunur

Perşembe Gecesi Verilen Sela

Sevgili melekler, sela ne demektir, sela ne zaman okunur, perşembe gecesi yatsı namazı ardından sela neden verilir, tüm bu soruların cevaplarını yanıtlamaya çalışacağız...:)

"Sela" insanları camiye toplamak için verilir. Cuma günü sela verilmesinin amacı cuma namazından önce hocanın vaazını dinlemek için insanları camiye davet etmek amaçlıdır. Ayrıca Cuma günleri okunan sala, peygamberimize getirilen salavatlardandır. Cuma günü salavat getirmek cumanın sünnetlerindendir. Cuma günü çokça salavat getirmeyi teşvik eden rivayetler de vardır.
    Perşembe günleri yatsı namazından önce vaaz olan camilerde de sela verilir.

Sela Nedir Hangi Zamanlarda Verilir ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. hangi durumlarda fidye verilir?

hangi durumlarda fidye verilir?

fidye hangi durumlarda verilir Tedavisi mümkün olmayan bir hastalığa tutulmuş, aşırı derecede düşkün ve zayıflığından dolayı oruç tutamayan kimseler farz ve vacip olan oruç borçlarından her gün için bir fidye verirler. Bir fidye bir fıtır sadakasıdır. Fidyelerin tamamı bir fakire verilebileceği gibi, başka başka fakirlerede verilebilir. Buna da gücü yetmeyenler Allah'tan af ve mağfiret dilerler
  2. Bir Gün Bir Sela Verilir

Bir Gün Bir Sela Verilir

rüyada sela duymak rüyada sela verilmesi okunması sesi duymak Bir Gencin Hayatından İlk Defa Ve Son Defa Yaşayacaği Bir Kesit.... ßir internet cafe açtık.Gece gündüz cafedeydim.Hergün cafenin önünden kızın biri geçiyordu.hep bana bakıyordu.Hiç kompleksli biri olmamışımdır hayatımda,birisi bana bakıyosa illa beğendiğinden bakmıyodur diye düşünen bi yapım var.ama bu bakışlar gün geçtikce...
  3. Peygamberimiz Zamanında Kur'an'ı Yazanlara Ne Ad Verilirdi ?

Peygamberimiz Zamanında Kur'an'ı Yazanlara Ne Ad Verilirdi ?

Kur'an'ı peygamberimiz zamanında yazanlara ne denir Kur'an'ı peygamberimiz zamanında kağıda dökenler Az önce bir misafirimizin sorduğu soru üzerine açtığımız bu konuda peygamberimiz döneminde Kur'an'ı kağıda dökenlere ne dendiği sorusunu cevaplıyoruz melekler : Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v) döneminde Kur'an-ı Kerim'i yazan kişilere vahiy katibi denir.
  4. cuma günleri neden sela verilir bilgi var mı

cuma günleri neden sela verilir bilgi var mı

merhaba cuma günleri sela verilir biliyorsunuz ama peki neden ? Cuma günleri neden sela verilir bana bir açıklama yapabilir misiniz ? teşk.
  5. Cuma Günleri Neden Sela Verilir Biliyor musunuz ?

Cuma Günleri Neden Sela Verilir Biliyor musunuz ?

Cuma Günü Sela Okunmasının Nedeni Cuma Günü Neden Sela Okunuyor Sevgili melekler, Cuma günleri dinimiz açısından mübarek sayılan günlerden biliyorsunuz. Cuma günleri cuma namazından önce okunan sela ile ilgili olarak da cuma günü neden sela okunuyor diye merak eden meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz için Cuma Günü Sela Okunmasının Nedeni ile ilgili bilgiler vermek istiyoruz sizlere......

Sayfayı Paylaş