gebe
  1. AySum

AySum Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    0

Semaverin Anavatanı Neresidir?

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında AySum tarafından paylaşıldı.

Semaver kelimesi Rusça “kendi kendine kaynayabilen” mânâsına gelir.
    Semaverin anavatanı Rusya’dır. Rusya’da asırlarca kullanılmış ve günümüzde de kullanılmakta olan bir âlettir. Osmanlılar devrinde çay, uzun süre kahvelerde semaverlerle pişirilmiş, halk arasında da ço...k tutulmuştur. Yurdumuzun doğu kısımlarında hâlâ yaygın olarak kullanılırlar.

CeMoŞ bunu beğendi.
Semaverin Anavatanı Neresidir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Memleketler Neresi?

Memleketler Neresi?

memleketler 08 neresi 03 neresi Ben ankaraliyim.. peki sizler..
  2. Sümerler'in anavatanı

Sümerler'in anavatanı

Türkiye'nin ilk sümerologlarından Muazzez İlmiye Çığ, Sümerler'in vatanının Orta Asya olduğunu belirterek, "Nuh Tufanı'nın da aslında Türkmenistan ve civarında meydana geldiği, jeolojik ve arkeolojik çalışmalarla kanıtlanıyor" dedi. Pek çok kültürde yer alan ve yıllardan beri nerede meydana geldiğiyle ilgili pek çok tez ortaya atılan Nuh Tufanı ile ilgili son tez, Türkiye'nin ilk...
  3. Burası Neresi...?

Burası Neresi...?

Burası neresi veya bu nedir melekler? Bilen var mı?
  4. Neresi uzak???

Neresi uzak???

NERESİ UZAK ...? “Neresi uzak” ömürlük bir sızıdır artık sorudan çok… Çünkü “uzak” “yaradır” içinde bir özlemi gizliyorsa eğer, Ve “yara” her zaman etinde olmaz,, o şimdi dokunamadığın yerlerinde çoktan sızlamaya başlamıştır…….. neresi uzak sorudan çok bi ağrıdır evet,, çünkü “uzak” “acıdır” içinde sen-i gizliyosa eğer, ya da sen-den uzakta bi parçanı,içinde sakladıkça yine senden parça...
  5. Davut Güloğlu - Semaver

Davut Güloğlu - Semaver

Başımda siyahım var Güzel sende ahım var Niye beni sevmiyon da Benim ne günahım var Koy semaver kaynasın Sen cebimde aynasın Çekin kızlar oyuna Sevdiceğim oynasın Salaha yolu taşlı Bekarlar kalem kaşlı Ne dedim de darıldın Neden gözlerin yaşlı Bafra'nın güzelleri Tütün dizer elleri Ne de güzel konuşur Baldan tatlı dilleri

Sayfayı Paylaş