gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Sen düş ol..

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Ey aşk! Seninle oynuyorlar bu aşksız insanlar! Bakışlarını uzat bana, seninle bakayım dünyaya... Seninle anlamlaştırayım hayatı, seninle anlam kazansın ibadetlerim... Bakışlarını uzat bana, ışığınla aydınlansın kör bakan gözler... Sende görsün beni, gözlerim uzakları görebilmeli....
    Bakışlarını uzat bana, yüreğimdeki karlar erisin! Bahar gelsin yüreğime, aklar'ım yeşersin! !
    Bakışlarını uzat bana, içi gülsün gözlerimin... Bakışlarını düşür sözlerime, aşk d'olsun cümlelerim, aşkla d'olsun yüreğim...

-ellerini uzatma bana ey aşk!
    Ola ki; tutamam ellerinden.... Tutamayışım iner yüreğine, kırılırsın en ince yerinde hayatın, küsersin bana...
    -Ne olur ey aşk! Dokunma bana....
    Sen beynimin dokunuşlarındasın, gülistanında yüreğimin...Ona yakarışlarımdasın... Ne olur ellere düşme..! Ne olur y'ellere bırakma kendini..! Eller bilmez kıymetini, sen hep kal gülistanında yüreğimin ve hep IŞIĞI ol gözlerimin...

İstersen hiç uğrama bana, hiç bilme, hiç tanıma, hiç anlama... Ben seni seviyorum ya! ! bu yeter bana ey aşk..! Güzelsin sen, sevilmek kadarsın...özlemek kadar, hasret seninle anlamlı.. Özlemek senle orantılı... Sensiz yaşanmaz....Sen ölümü kıskandıran tek 'var'sın... İnsanlara ölümü sevdiren ve ölümü bu denli anlamlaştıransın.
    ölümsün doğuşlara vesile olan... Ateşsin yüreklerde ve gülsün hovarda ellerde...
    Ne olur düşme ellere!
    Ne olur kapılma y'ellere! ! !
    'Eller kıymet bilmez'...
    y'eller savurur seni, düşersin yerlere....
    Düşme düşme düşme....
    Ben düş'tüm.
    Sen düş ol..

Sen düş ol.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. sen şad ol!

sen şad ol!

Görünce iradem gitti elimden, Çıkıverdi hemen şunlar dilimden: Üstadım, bayramınız mübarek olsun, Mevlâ seni her beladan korusun! Hiç bir an solmasın, nur-i cemâlin! Artırsın daima, Hudâ kemâlin! Her zaman mübarek gönlün olsun şâd! Mühim değil, kölen etse de feryâd. Çok şükür ki, seni gördüm ey şahım, Sohbetini nasip etti Allah’ım. Bundan sonra ölürsem de gam yemem, Şu dünyada murat...
  2. sen oldum

sen oldum

Sustukça sen oldum,sen oldukça kendime kaldım,seni buldum. Cezasının ne zaman biteceğini bir hükümlüydüm sende.. Aşkı taşımak tek özgürlüğüm oldu anlamalısın. Bende kendini üretirken yokluğunu aynı boyuta taşımasaydın keşke.. Sen yoksan olmayacaksan ben hangi kimlikle kalkarım ayağa hiç düşündün mü? Yığılıp kaldığım her yerde yokluğun çöküyor gözlerime.. Hayalinle kalmak seni...
  3. Su ol su olduğunu düşün

Su ol su olduğunu düşün

Bir an için sen su oldugunu düsün. Su denli özel, su denli yararli ve su denli çok, tükenmez... Inaniyorum ki gerçekten de öylesin. Ama ister çesmelerden dökül, ister göklerden yag, ister nehirler dolusu ak; dibi olmayan bir kovayi dolduramazsin. Yani seni dinlemeyenlere sesini duyuramazsin. Unutma daha çok...
  4. Sen yağdın sağnak sağnak düşlerime

Sen yağdın sağnak sağnak düşlerime

Sen yağdın sağnak sağnak ömrüme… Tutuştu senin değdiğin her bir zerre… Yaktı yıktı geçti senli haller benliğimle birlikte yüreğimi de. Adı yok bu sevdanın belki bu yaşadığımız evrende. Bu nedenle sahipsiz kaldı belki senin yüreğinde. Sen yağdın sağnak sağnak geceme… Uykuya hasret kalan gözlerim sen varsın diye her gece nöbette. Seni bekler seni ister, seni özler, sendir gördüğü her yerde....
  5. Mavi bir düş müsün sen ?

Mavi bir düş müsün sen ?

Mavi bir düş müsün sen? Yüreğimin okyanuslarını dolduran Yoksa o uçsuz bucaksız mavilikte Yalnızlığımı paylaşmaya gelen beyaz martım mısın? Günlerce aylarca sonsuz susmalarımdan sonra Yüreğimin haykıran sesi misin? Mavi bir düş müsün sen? Yoksa gerçek misin? Yüzün her an güneşe dönük günebakan sanki Öyle güzel öyle içten.. Sesin annesinin eteği dibinden ayrılmayan Bir elinde mutluluk gibi...

Sayfayı Paylaş