gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Senegal'de Bulunan Pembe Göl Dikkatleri Çekiyor!

Konu, 'Avrupa Tatil Beldeleri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

bu konu pembe gölün resimlerine ve bilgilerine yer vermektedir. Avustralya'nın batısın da bulunan ve rengi ile dikkatleri üzerine çeken pembe göle turist akını yağıyor. Dünyada tek pembe göl ünvanına sahip olan bu doğa harikasını sizler için paylaşıyorum. Gördüğünüz de siz de eminim ki benim gibi inanamıyacak ve hayretler için de kalacaksınız:)

Avustralya’nın batısında bulunan ve en büyük ada olma özelliğini taşıyan Middle Island’ın en büyük gölü Lake Hillier’in özelliği pembe olması. Okyanusla bağlantısı olmayan ve pembe göl olarak da bilinen Hillier Gölü özellikle uçakla adanın üzerinden geçen turistlerin dikkatini çekiyor.

Gölün pembe olmasının sebebi halen kesin olarak bilinemese de gölün kenarında ve içerisinde bulunan tuzun içerisindeki bakterilerinin rengini aldığını düşünülüyor. Yani pembe gölün tabanı pembe olduğundan dolayı bu renk görünmüyor. Suyunu bir bardağa aldığınızda da suyun rengi pembe olarak görünüyor.

Dip not:Senegal'deki doğa harikası pembe gölün sırrı ortaya çıktı. Senegal'deki Retba gölü, dünya mirasları arasında yer edinmiş durumda. Tuz üretilen gölün renginin pembe olmasının nedeni ise, içinde yaşayan bakterilerin güneş enerjisi kullanarak kırmızı pigment üretmesi. Yılda yaklaşık 24 ton tuzun çıkarılan bu gölde tuz üretimi için sadece insan gücü kullanılıyor. Tuz tepecikleri gölün hemen bitiminden yükseliyor. Pembe göl her gün yüzlerce turisti ağırlıyor.

Senegal'de Bulunan Pembe Göl Dikkatleri Çekiyor! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. göl

göl

İyi geçimli kadına, işini danışmasız yürüten yöneticiye, yola çıkmak isteyen için bunun bir süre gerçekleşmemesine delalet eder.Rüyada göle girmek onun hile ile aldatılacağına işarettir. Sakin bir gölde sandalla gezmek, mutlu olacaksınız demektir. Mutluluğunuzu yakınınızdaki insanlarla paylaşacağınız anlamındadır. Kirli bir gölde gezmek, iş ve aşk yaşamınızda sıkıntılar yaşayacağınıza işaret...
  2. işte erkeklerin en sık kullandığı pembe yalanlara dikkat!!

işte erkeklerin en sık kullandığı pembe yalanlara dikkat!!

ünlülerin kullandığı parfümler erkek ünlülerin kullandığı parfümler telefonlar ünlü erkeklerin erkek sik Erkekler zaman zaman kılı kırk yaran eşlerinin bitmek tükenmeyen sorularına maruz kalmamak için pembe yalanlara başvurur. İşte en sık kullanılan yalanlar? 1 - Sürekli görüştüğünüz, bir şeyler paylaştığınız arkadaşınız eşinizle yaptığınız konuşmaların çoğuna ortak olur, onun...
  3. Mutfak fayansları çok dikkat çekiyor

Mutfak fayansları çok dikkat çekiyor

mutfak fayans modelleri Farklı mutfak fayansları Mutfak dekorasyonu yaptıracaksanız siz de bu örnekte olduğu gibi dikkat çekici mutfak fayansları kullanabilirsiniz. Koyu rengi ve deseni ie oldukça hoş duruyor.
  4. Nejat İşler'in Morarmış Parmakları Dikkat Çekiyor!

Nejat İşler'in Morarmış Parmakları Dikkat Çekiyor!

nejat işler, nejat işler sağlık durumu, nejat işlerin parmakları Sevgili melekler, 3 ay hastanede yattıktan sonra hastaneden taburcu lan ünlü oyuncu Nejat İşler ilk günden soluğu Cihangir'de aldı. Akciğer enfeksiyonu ve septik şok nedeniyle aylarca yoğun bakımda kaldıktan sonra hastane ortamından kurtulan Nejat İşler, taburcu edildiği gün Cihangir’e koştu. Sosyal medyada White Mill’de...
  5. "Benim Adım Gültepe" Dizi Konusu Dikkat Çekiyor!

"Benim Adım Gültepe" Dizi Konusu Dikkat Çekiyor!

benim adım gültepe konusu, benim adım gültepe ne zaman başlıyor, benim adım gültepe oyuncuları Kanal d ekranların da Eylül ayın da başlayacak yepyeni iddialı bir dizi olan "Benim Adım Gültepe" güçlü oyuncu kadrosu ve dikkat çekici konusu ile şimdiden ilgi odağı haline geldi. Yeni sezon da birçok kanalın olduğu gibi kanal d yeni ve iddialı dizilerle geliyor. Daha önce Ayça Bingöl ve...

Sayfayı Paylaş