gebe
  1. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Seni Görüyorum İlahisi

Konu, 'İlahiler' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

Can Denilen Gizli Senden Aslim Toprak Aciz Tenden Hak Gör Diye Ister Benden
    Ya Rab; Seni Görüyorum
    Her çiçeğin Renklerinde
    Yaprak Yaprak Eklerinde
    Kimyasinda Denkleminde
    Ya Rab; Seni Görüyorum
    Beş Duyunun Durumunda
    Farkli Farkli Duyumunda
    Bir ölçüyle Uyumunda
    Ya Rab; Senigörüyorum
    Maddelerin Kimyasinda
    Var Oluşun Dünyasinda
    Kalp Gözünün Aynasinda
    Ya Rab; Seni Görüyorum

Seni Görüyorum İlahisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bana Seni Gerek Seni İlahisi

Bana Seni Gerek Seni İlahisi

Aşkın aldı benden beni Bana seni gerek seni. Ben yanarım dünü günü Bana seni gerek seni. Ne varlığa sevinirim Ne yokluğa yerinirim Aşkın ile avunurum. Bana seni gerek seni. Aşkın aşıklar öldürür Aşk denizine daldırır Tecelli ile doldurur Bana seni gerek seni. Aşkın şarabından içem Mecnun olup dağa düşem Sendin dünü gün endişem Bana seni gerek seni. Eğer beni öldüreler Külüm göğe savuralar...
  2. Sevdim Seni İlahisi

Sevdim Seni İlahisi

Sevdim seni mabuduma canan diye sevdim Bir ben değil alem sana hayran diye sevdim Evlad-ı iyalden geçerek ben ravzana geldim ahlakını meth etmede Kur'an diye sevdim Kurbanın olam Şa-ı Rusül kovma kapından Didarına müştak olan yezdan diye sevdim. Mahşerde nebiler bile senden medet ister Gül yüzlü melekler sana hayran diye sevdim.
  3. Çağırayım Mevlam seni İlahisi

Çağırayım Mevlam seni İlahisi

Dağlar ile taşlar ile Çağırayım Mevlam seni Seherlerde Kuşlar ile Çağırayım Mevlam seni Gökyüzünde İsa ile Tur dağında Musa ile Elindeki asa ile Çağırayım Mevlam seni Derdi aşkın Eyyub ile Gözü yaşlı Yakub ile Ol Muhammed Mahbub ile Çağırayım Mevlam seni Yunus okur diller ile Hakkı seven kullar ile Ol Fahri bilenler ile Çağırayım Mevlam seni
  4. Alan Sensin Veren Sensin İlahisi

Alan Sensin Veren Sensin İlahisi

gören sensin bilen sensin ilahisi alan veren sen gören ilahisi bilen ilahi dinle Alan sensin veren sensin kılan sen Ne verdinse odur dahi nemiz var Hakîkat üzre anlayıp bilen sen Ne verdinse odur dahî nemiz var Tutan el u ayak senden gelüpdür Gören göz u kulak senden gelüpdür Efendi dil dudak senden gelüpdür Ne verdinse odur dahî nemiz var Hudâyâ biz bu zâtı kanda bulduk Neye ef'âl sıfâtı...
  5. Senin qibi oLmaLı İlahisi

Senin qibi oLmaLı İlahisi

Seni seven senin gibi olmalı. Ve senin gibi sultânım Allah’a kul olmalı. Namaz gözünün nuru... Sen namaz için mihrâba yaklaşınca Yüz yirmi dört bin peygamber geçer sağına Solunda Ashâb-ı güzîn Ve saf saf melekler... Sonra milyonlarca veli Edeple ardına geçer. Müminler sıra sıra... Canlı cansız tüm varlık... Sen namazdasın Ve kainat ardında... Uzanır öpülesi ellerin. O nurlu ellerin Rahmân’ın...

Sayfayı Paylaş