gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Sertab 'Otobiyografi'sini yazdı

Konu, 'Müzik Haberleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Sertab Erener'in 15. yıl konseri, çeşitli mizansenlerle süslenmiş, şarkıcının kendi sanat hayatına bakışını anlatan, konserin başlığındaki gibi 'otobiyografik' bir hikâye, ilginç bir prodüksiyondu. Birlikte çalıştığı müzisyen arkadaşları, Fahir Atakoğlu, Sezen Aksu, Levent Yüksel, Nil Karaibrahimgil, Özge Fışkın ve Demir Demirkan'la çeşitli sahnelerde yarı teatral, yarı doğaçlamaya dayalı, bazen düet ve üçlüler içeren kompozisyonlar sundular.

Sertab mizansen olarak hazırlanmış bu sahnelerde kendi serüveninini anlattı. Sahneye kolları bantlanmış, seruma bağlı bir hasta olarak çıkan şarkıcı 'Yalnızlık Senfonisi' ile açılışı yaparken, seyirciye yolun başını hatırlattı. Konser giderek bir iyileşme, özgüvenini kazanma anlatısına dönüştü. Sertab önce hasta yatağını gönderdi.

Sonra siyah deri bir kıyafetle, vamp bir kadına döndü. Demir Demirkan'la olan sahnede kıpkırmızı bir kostümle aşkı, tutkuyu anlattı. Finalde ise Uzakdoğu dansçısı eşliğinde, Budizm'deki arınmayı hatırlatırcasına beyaz meditasyon giysileriyle 'Bu-da gelir' dedi.

Nil’le yeni bir aşk, yeni bir iş

Levent Yüksel'in papyonlu 'okul çocuğu' mizanseni, Nil Karaibrahimgil'le 'yeni bir aşk, yeni bir iş' derken gardıroptan seçilen deli saçması, komik giysiler, 'Kumsalda'ın plaj şemsiyeli, renkli deniz toplu dekoru tüm bunlar iyi bir prodüksiyonla sahnede yerlerini aldılar.

Sertab'ın Fahir Atakoğlu için 'Lal'dan çok daha güzel şarkılar bestelemiştir' deyip de 'Diyet Kola' ve 'Rama' jingle'larını seslendirmesi, daha sonra Chopin'in bir valsine dayanan 'Balerina Cif' müziğiyle piyanonun tozunu alması ise herkesi kahkahalara boğdu.

Sertab, seyircisiyle kurduğu ağdasız ve sade sıcaklıkla, eşsiz ses performansıyla, 'Aşk' şarkısında Demirkan'la olan düetindeki kendini vermişliğiyle unutulmaz bir gece yaşattı.

Sertab 'Otobiyografi'sini yazdı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sertap Erener

Sertap Erener

sertap erener melek sertap erener hastalığı sertab erenerin hastalığı erenerin 1964 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Erken yaşlarda müzikle tanışan Erener, hassas bir yapıya sahipti. Hassas ve ince yapılı bu minyon kız, bir yandan onu çok erken bir yaşta, 11'inde yakalayan, tüm hayatını etkileyen kolit hastalağıyla, hastanelerle boğuştu, bir yandan ilk ve orta öğrenimini sürdürdü....
  2. Sertab Erener - Buda Gecer

Sertab Erener - Buda Gecer

sertab erener buda geçer sertap erener buda gecer sertap bu da geçer sertab Oturdum bir ağacım altında Buda gibi bağdaş kurdum Kapattım gözlerimi Açtım kalbimi Bir uzadım Bir kısaldım Boşverdim dünya hallerini Oturdum bir ağacım altında Buda gibi bağdaş kurdum Susturdum içimdeki bütün sesleri Bir yerdeyim Bir gökteyim Boşverdim dünya hallerini Bu da gelir Bu da geçer Bu da gelir...
  3. sertab erener

sertab erener

1964 yilinda Istanbul'da d?nyaya geldi. Erken yaslarda m?zikle tanisan Erener, hassas bir yapiya sahipti. Hassas ve ince yapili bu minyon kiz, bir yandan onu ?ok erken bir yasta, 11'inde yakalayan, t?m hayatini etkileyen kolit hastalagiyla, hastanelerle bogustu, bir yandan ilk ve orta ?grenimini s?rd?rd?. Hastaligin verdigi acilardan, hasardan kendisini mutlu eden bir ?ikis bulmustu; annesi...
  4. Sertab erener'den hadise'ye destek

Sertab erener'den hadise'ye destek

Sertab'ın aldığı sonucu Hadise'den de bekliyoruz:) EUROVISION'DA BİRİNCİLİĞİ OLAN SERTAB ERENER'DEN HADİSE'YE DESTEK! 'Every Way That I Can' şarkısıyla 2003'te Türkiye'ye 'Eurovision birinciliği' getiren Sertab Erener, bu gecce Moskova'da yarışacak Hadise'ye başarı diledi. Demir Demirkan'la birlikte açıklama yapan Erener, 'Hadise'ye tüm kalbimizle başarılar diler, yarı finaldeki...
  5. Sertap Erener Fotoğrafları

Sertap Erener Fotoğrafları

Sertap Erener Fotoları Sertap Erener Fotoğrafları Merhaba Sevgili Melek'ler ve bizden Sertap Erener'in resimlerini isteyen siz sevgili misafirler, sizler için ve Sertap Erener hayranları için en güzel Sertap Erener Fotolarını paylaşıma açıyoruz.

Sayfayı Paylaş