gebe
  1. mert görceli

mert görceli Forum Okuru

Sigara içmek haram mı neden haram

Konu, 'Dini sorularınız ve cevapları' kısmında mert görceli tarafından paylaşıldı.

sigara içmek harammı iddaya girdim lütfen yardımcı olun

2. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113
Sigara içmek haram mı neden haram konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. haram

haram

Helal- Haram.Rüyada haram yemek, kişinin malı ile ilgili zararla karşılaşacağına işaret eder.Rüyada haram bir isi yaptigini veya haram yedigini gören kimse, bilmeden bir günah isler ve bu günahtan dolayi çok üzülüp tevbe edecegine isaret eder.
  2. Dinimizde müzik haram mıdır?

Dinimizde müzik haram mıdır?

Simanın caiz olduğu ve caiz olmadığı yerler vardır. Bazıları, kitaplardaki sima kelimesini çalgı olarak tercüme ettikleri için mubah çalgılar da var zannedilmektedir. Aşağıdaki yazıların tamamı İslam âlimlerinin kitaplarından alınmıştır. Nereden alındığı da sonunda yazılıdır. Kendimize ait tek cümle yoktur. Aletsiz, çalgısız nağmeli sese sima denir. Çalgı aleti ile birlikte olan insan sesine...
  3. Sigara içmek  neden haram ?

Sigara içmek neden haram ?

Şunu hemen belirtelim ki, sigara hakkında yazan ve konuşanların çoğu sigaranın haram olduğu görüşüne varmışlardır ve sigaranın "mutlak haram" olduğunu söyleyenlerin tutundukları deliller, onun mutlak mubah olduğunu iddia edenlerin delillerinden hem daha çok hem de daha tutarlıdır. Ileride bunların tartışmasına girecek olmakla beraber bundan hemen şöyle bir sonuç çıkarmamız da...
  4. Haram !!!

Haram !!!

Merhaba hanimlar. SIkintili bir dönemdeyim dertlesmem paylasmam lazim. Esim bi süredir bana borsadan bahsediyodu. O kadar cok karsi ciktim tavrimi belli ettim asla dedim ama dinlemedi. Bugün bi miktar birikimimizi borsaya yatircagina söyledi. Lopoca diye bi yerden hisse alacagini söyledi. Artik yoruldum hic bsy demedim ve internette arastirmaya basladim. Borsa degil bi oyun cikti bu dedigi...
  5. Sigara içmek neden haram ?

Sigara içmek neden haram ?

Sigara zararlı alışkanlıklar dan biri. Sigaranın zararlarını bilmeyen yoktur. Sigara dumanın da yüzlerce zararlı madde bulunmaktadır. Bu zararlı maddelerin çoğu kanserojendir. Sigara hakkın da caydırıcı , bilgilendirici reklamlar, broşörler makaleler de sigaranın zararları vurgulanıyor. Lakin bağımlılar bu uyarıları dikkate almıyor. Dikkate alanlar ise sigarayı bırakma konusun da...

Sayfayı Paylaş