gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    970
    Ödül Puanları:
    113

sigara ikramı adam öldürmeye teşebbüs

Konu, 'Çöplük' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç Dr. Öner Balbay, sigara ikram etmenin bir nezaket olmadığını aksine adam öldürmeye teşebbüs olduğunu söyledi. Sakarya İl Sağlık Müdürü Hasan Bektaş da, dünyada her yıl 1 milyon insanın sigara kullanmadığı halde sigara dumanına maruz kalarak hayatını kaybettiğini belirtti.
    Adapazarı Büyükşehir Belediyesi ile İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen ''Sigara ve Kanser'' konulu seminer Adapazarı Kültür Merkezi'nde (AKM) yapıldı.
    Seminere konuşmacı olarak katılan Sağlık Müdürü Bektaş, sigaranın halk sağlığını tehdit eden ve ortadan kaldırılması gereken bir sorun olduğunu belirtti. Aktif ve pasif içiciliğin ölümlere ve bir takım sakatlıklara neden olduğunun herkes tarafından bilindiğini ifade eden Bektaş, bir çok kişinin sigara içmediği halde sigara dumanına maruz kaldığını vurguladı. Sigaranın neden olduğu kanser ölümlerine bakıldığında bu sorunun ne kadar ciddi boyutlara ulaştığının anlaşılacağına dikkati çeken Bektaş, "Sigara içmediği halde sigara dumanına maruz kalarak dünyada 1 milyon insan hayatını kaybediyor. Alışkanlıklarımızın önüne geçemediğimiz taktirde sigaranın ölümüne neden olmaya devam edeceğini herkes biliyor. Sigara ile mücadelede mutlaka kamuya ait ve kamusal alanda bir kısım kanunlar yürürlüğe kondu veya konulmak üzere. Ancak yasal alandaki bu çalışmaların yeterli olmayacağı kanaatindeyiz. Dolayısıyla halkı bilinçlendirme toplartıları yapılması gerekiyor." diye konuştu.
    SİGARA İKRAM ETMEK NEZAKET DEĞİL ADAM ÖLDÜRMEYE TEŞEBBÜSTÜR
    Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç Dr. Öner Balbay, sigaranın önemli bir sağlık sorunu olduğunu kaydederek sigaranın başta akciğerolmak üzere bütün organlarınıda etkilediğini dile getirdi. Bilimsel araştırmalara göre genç erkeklerin sert bir izlenim bırakmak için, genç kızların ise modern ve bilinçli bir kadın görüntüsüne kavuşmak için sigaryala tanıştığını anlatan Balbay, sigara ikram etmeninde bir nezaket olmadığını aksine adam öldürmeye teşebbüs olduğunu vurguladı.
    Balbay, şöyle konuştu: "Sigara içenler yanındakilere de sigara nezaketen ikram ediyor. Aslında sigara ikram etmek nezaket değil, adam öldürmeye teşebbüstür. Sigara başvurmamızın gerçekte tek bir nedeni var. Bence bunun nedeni binlerce insanın sigara içiyor olmasıdır. Tiryakilerin ortak bir söylemi var, ben düştüm bu illete siz düşmeyin, ama aynı kişiler içmeye devam ediyor. Taksit taksit sağlığımızı veriyoruz ve sonrasında peşin peşin ödüyoruz. Kimisi sigara içtiğinde zevk aldığını söylüyor? Sigaradan zevk almak mümkün mü? Sigara içtiğimiz zaman içimizdeki canavarı besliyoruz. İlk sigara içtiğimizi hatırlarsak kendimizi zorla nikotine alıştırıyoruz. Sigara içtiğimiz zaman rahatladığımızı düşünüyoruz. Çözüm için politik irade şart ve bu politik irade de sergilendi. Sigara Yasası çıktı. Bu politik irade sayesinde toplumsal bilinçlenme de tabiki artacak. İlk hedef sigaraya hiç başlamama ya da başlamayı engellemek olmalıdır. Baktık ki sigara içmeyenlerin sigara başlamasının nedeni başkalarının sigara içtiğini görmesi. Bunun için de sigara içenlerin önlenmesi gerekiyor. İçenlerin de sigarayı gözönünde içmemeleri gerekiyor."

kaynak:CIHAN HABER

sigara ikramı adam öldürmeye teşebbüs konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. sigara:)

sigara:)

Sigaranın Sağlığa Zararları Günümüzde her yıl 3.5-4 milyon insan ve her gün 10.000'nin üzerinde kişi sigaradan hayatını kaybediyor. Eğer gerekli önlemler alınmazsa bu sayının yılda 10 milyonlu rakamlara çıkması olası görünmektedir. Yakın bir zaman içerisinde sigaranın AIDS, tüberküloz, trafik kazası, anne ölümleri, intihar ve cinayetlerin toplamından daha fazla insan öldüreceği...
  2. Sigara

Sigara

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  3. Kasten adam öldürmeye teşebbüs

Kasten adam öldürmeye teşebbüs

adam öldürmeye teşebbüs cezası adam öldürmeye teşebbüs vurmanın cezası kasten tam soru: Kasten adam öldürmeye teşebbüs Eşimle ciddi geçimsizliğimiz nedeni ile ayrılma noktasına gelmiştik (fakat eşimle aynı evde yaşıyorduk) ve tüm bunlar yaşanırken ben birisini sevdim. Fakat sevdiğim bu kişi ile ciddi tartışmalar yaşadığım için ayrılma kararı aldım ve bunu yaklaşık 2,5 ay önce ona söyledim....
  4. Teşebbüs :

Teşebbüs :

Madde 40 - 1 - Askeri curümlerde müteşebbisler hakkında Türk Ceza Kanununun 61, 62, 63 üncü maddeleri hükümleri tatbik olunur. 2 - Bir cürümün cezasiyle beraber askeri fer'i cezalardan birinin hükmedilmesi lazım veya caiz ise o cürme teşebbüs halinde dahi bu fer'i ceza verilir, veya verilebilir.
  5. ikramdan kaçmayın

ikramdan kaçmayın

Misafire ikram hem dinimizde hem örf ve adetlerimizde çok önemlidir.Tanrı misafiri ne güzel bir tabirdir....Kısmetiyle gelen misafirlerin dualarını alalım:) Mutlu bir aileydiler. Bey kendine göre bir çevre edinmiş, mazbut dostlarıyla sık sık görüşüyor, onları zaman zaman da evine davet edip İslâmî konularda seviyeli sohbetlerde bulunuyorlardı. Ne var ki, hanım bu davetlerdeki...

Sayfayı Paylaş