gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Sivilcelere karşı argan yağı kullanın mükemmel bir cilde sahip olun

Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

sivilcelere karşı aknelere karşı sivilcelerden kurtulmanın yolları sivilceler için kesin çözüm argan yağı cilt bakım önerileri burada arkadaşlarım. Güzelliğe gölge eden sivilceler, görselliğin yanı sıra ruhende oldukça etkiliyor kişiyi... Sivilceler neden çıkar, diye soracak olursanız; sivilcelerin bir çok sebebi vardır. kimi zaman ergenlik döneminde boy gösterir, kimi zaman stresten ya da yediklerinizden. Bunlar için sivilce tedavisi yöntemleri vardır. Örneğin, Ergenlik sivilceleri nasıl geçer diye soracak olursanız, bunun için sitemizde bitkisel sivilce tedavisi yöntemleri ya da kozmetik sivilce ilaçları konularımıza bakmanızı öneriyoruz Melek'lerim. Zira şimdi, yine bitkisel sivilce tedavisi yöntemi önereceğiz sizlere Melek'lerim. Sivilcelera karşı argan yağı kullanımı tavsiye ediyoruz ve diyoruz ki; argan yağını kullanın sivilcelerinizden ebediyen kurtulun:)

Akneler cildi üst tabakasını kaplar ve iltihaplı bir hal alabilir.Akne tedavisinde hem doğal ürünler hem de ilaçlar kullanılabilmektedir.

Akne neden oluşur?

Aknenin oluşum nedeni çok basittir. Yüz ve sırtta bulunan bezler sebum adı verilen yağlı bir madde salgılar. Bu madde cildin nemli kalması için gereklidir. Bu bezler kıl köklerine tutunmuş bir şekilde bulunur. Sebum, kıl kökünden başlayarak cildin üst yüzeyine ulaşır. Ancak eğer bu bezler gereğinden fazla sebum üretirse gözeneklerin tıkanmasına neden olur. Tıkanmış gözenekler bakterilerin çoğalması için uygun ortam oluşturur ve sonuç olarak akne sorunu ortaya çıkar.

Argan Yağı Nedir?

Argan ağacının fındıklarından elde edilen bu yağ, cilt bakımı için önerilmektedir. E vitamini açısından zengin olan bu yağ düzenli olarak kullanıldığında egzema ve akne gibi cilt sorunlarının iyileştiği gözlemlenmiştir.

Argan yağı gerçekten akneye iyi geliyor mu?

Doğal bir tedavi yöntemi olan argan yağı, cilt sorunlarına iyi gelmektedir. Düzenli olarak argan yağı kullanan kişilerde akne sorununun büyük ölçüde azaltığı tespit edilmiştir.

Aşırı sebum üretimi cilt sorunlarını beraberinde getirir. Argan yağı uygulaması sebumun üretimini azaltır ve bu sayede gözeneklerin açılmasını sağlar. Açılan gözenekler akne probleminde azalmayı sağlar.

Akne yaralarına da Argan yağı

Bazı durumlarda akneler kaybolsa dahi geride yaralar bırakmaktadır. Kalan yaralar akne kökleridir ve cilt renginde değişikliğe sebep olur. Bu yaraların tamamen iyileşmesi için uzunca bir süre gerekebilir. Araştırmacılar her gün düzenli olarak kullanılan argan yağının bu yaraların iyileşmesinde de etkili olduğunu göstermektedir. Akne ve diğer cilt sorunları düzenli argan yağı kullanımında gözle görülür derecede azalmaktadır.

deryalii bunu beğendi.
Sivilcelere karşı argan yağı kullanın mükemmel bir cilde sahip olun konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 10 basit adımla güzel bir cilde sahip olun

10 basit adımla güzel bir cilde sahip olun

Dermatoloji uzmanları sizi daima sağlıklı, pürüzsüz ve pırıl pırıl bir cilde kavuşturacak 10 sırrı açıkladı. Sürekli en iyi enstitülerde cilt bakımına gitmek mi yoksa en pahalı kozmetik ürünleri kullanmak mı? Hayır, sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olmanın sırrı tüm bunlardan çok daha basit. Cildinize kulak verin! Yapmanız gereken sadece biraz durmak ve cildinizi dinlemek, sonra da onun...
  2. Mükemmel Bir Cilde Sahip Olmak Zor Değil

Mükemmel Bir Cilde Sahip Olmak Zor Değil

Sevgili Melekitoşlarım cildiniz bebek cildi gibi mükemmel olsun pırıl pırıl parlasın istiyorsunuz bu isteklerinizi gerçekleştirmek sandığınız kadar zor değil... Sadece size önereceğimiz 6 adımı uygulamanız yeterli :tik: 1.Adım: Cildi Temizlemek Hafif kremsi sıvı temizleyici ile yüzünüzü temizleyin. Lia ' El sabunları sadece cildi kurutmaz aynı zamanda da hijyenik değildir.'der.'El sabunları...
  3. Kuru cildiniz varsa gül yağı kullanın!

Kuru cildiniz varsa gül yağı kullanın!

Eğer gerçekten kuru bir cilde sahipseniz ve buda sizi rahatsız ediyorsa sizler için faydalı olacağını düşündüğüm bitkisel bir önerim olacak kızlar:) Kuru bir cildiniz olduğundan yakınıyorsanız gülden yararlanabilirsiniz. Gül Suyu ve gül yağı kozmetikte de oldukça yaygın olarak kullanılıyor. Üç damla gül yağı, üç damla lavanta yağını karıştırarak cildinize sürün. Cildinizin gerginlikten...
  4. Kızlar Argan Yağının Cilde Faydaları Nelerdir

Kızlar Argan Yağının Cilde Faydaları Nelerdir

Geçenlerde bir tv programında duydum argan yağının cilde iyi geldiğini ama öyle her duyduğuma da inanamıyorum doğrusu. Acaba aranızda Argan Yağının Cilde Faydaları Nelerdir bilen var mı ya da uygulayan var mı, ben kullansam mı diye düşünüyorum. Lütfen biliyorsanız Argan Yağının Cilde Faydalarını yazın bana
  5. Argan Yağının Faydaları ve Kullanım Alanları

Argan Yağının Faydaları ve Kullanım Alanları

Son yıllar da argan yağı kullanan birçok kişiyi duymuşsunuzdur. Bu kadar faydalı olan argan yağı saç ve cilt bakımına oldukça büyük fayda sağlamaktadır. Peki argan yağının faydaları nelerdir? Argan yağının cilt ve saç için kullanımı nasıldır? Merak ettiğiniz bilgileri sizler için bu yazım da paylaşıyorum. Argan yağı, argan ağacı meyvelerinden elde edilen bir yağdır ve bu yağı elde etmesi de...

Sayfayı Paylaş