siz hala küfür mü ediyor sunuz ?!!

Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye

son moda küfürler yeni moda küfürler küfür edenin hali hangi küfürsünüz Değerli Alim ApdulHay (r.a) Hazretlerinin 37. Eseri olan Tevsirü Mecmu adlı kitabında küfür etmek anında olan olayları bize şöyle naklediyor.

- Kişi bir an sinirlenip hasımına ağır sözler söyleyince ve bu sözler hasımının eşi ve çoçuklarına yönelik hakaretlerse, o hakaret edenin meleği ona dört yılan çıkarır cehennemin dibinden. Bu yılanlar kabirde cuma hariç o küfürde bulunanı sırtından ısırıp kabir eziyeti ederler.

Küfür eden ezan anında küfür ederse ve eşi hamileyse çoçuğu şaşı olarak dünyaya gelir. Kendisi de sebepsiz bayılma illetine tutulur. Bunun nedeni meleği o küfredenin göbek deliğinden içeri cehennem sıkıntısı sokmuştur. Bu kişi nereye gitse hep bu sıkıntı içinde olur.

Küfür eden küfrünü hasmının arkasından söylemişse ne kadar yıkanırsa yıkansın hemen ter kokar. Hasmının bir organı yada ameli ile dalga geçip küfreden ömür boyu nasır illetine düşer. Hasmının eşine, kızına şehvetle küfreden hiç bereketli bir mülke sahip olamaz. Malı mülkü hemen eksilir.

Hasmının atasına sövenin mezarına pis su dolar. Küfür edenin mezarı üzerine

ne ekersen çürür. Hamının inancına küfredenin okuyan çocuğu varsa eğitimi birden bozulup başarısız olur. Hasmının arkasından kaş göz işareti yapıp küfreden yedi gün boyunca aile huzursuzluğuna düşer. Sevdiği bir eşyası ziyan olur.
    Hasmına küfür etmek için bir an kollayanın vücudundan bir yeri eksilir. Ömrünü ona buna muhtaç olarak tamamlar. Küfür eden küfrünü güneş batarken ederse hasmı onu mutlak surette ve hiç zorlanmadan öldürür. Hasmına küfür ederken öldüren, ağzına eritilmiş demir dökülerek cehennemde azap görür. Kabirinden gözleri akmış olarak kalkar.

Hasımına Deniz üzerinde ve içinde küfür edenle ölünceye kadar insanlar hep alay eder. Hiç bir yerde hürmet görmezler. Etrafındakiler sadece mülkünü kunlanmak için için ona dost görünürler. Ağzında nimet varken küfreden 9 gün dönümü süresi kadar yediği ve içtiğinden hiç bir tat almaz. Mikail (a.s) 40 gün kendisinden sorumlu nasip meleğini ondan men eder.

Kuran okurken ve akabinde küfreden KABİRDE ağızı ikiye bölünerek mahşere kadar azap görür. Hayvanlara küfredenin evinden cenaze çok çıkar. Kendiside kimsenin bulamayacağı bir yerde ölür. Cesedi ziyadesiyle azap içinde mahşerini bekler.
    alıntı

2. tuqqce

tuqqce Daimi Üye

Teşekkürler canımm ay valla tüylerim diken diken oldu:uhu:

siz hala küfür mü ediyor sunuz ?!! konusuna benzer içeriklerimiz
  1. küfür

: Küfür Rüyada küfür ettiğinizi gördüyseniz, sıkıntının işaretidir. Aile, çevre ile ilgili sıkıntı, tatsızlıktır.Rüyada Allahin nimetlerini inkar zenginlige isarettir. Küfür, kurtulusu olmayan ve ilaci bulunmayan bir hastaliktir. Küfür, zulümdür. Bundan dolayi rüyada kafir oldugunu gören kimse, zevk ve sefaya düskün ve halka zulmeder. Nitekim rüyada kendisinin zevk ve sefaya düstügünü görse,...
  2. Sizce siz neden Varsınız? Hiç düşündünüz mü?

Kitap bölümüne eklicektim fakat bu bölüme daha uygun olduğunu düşündüm. Felsefe-Psikoloji-Ruhsal Gelişim amin Zefrel- Kendince bir his Ecce yayıncılık 432 sayfa 2008 Evet, kıyametim kopmuştu, Kıyametimdeki sur beynimde bir kez üflenmişti bile. Dur diyemezsin, son diyemezsin. …Öncelikle sadece kendinsen Sadece en azından şu an kendinsen, ya da kendin olmayı daha...
  3. Felaket bu!!! siz hala kendi sorunlarınıza bakıyorsunuz'''

mukadder akbulut Bu nasıl insanlık, Nereye gidiyoruz arkadaşlar... Bu kadarmı acizsiniz ey katiller,, Bu kadarmı ş......... Allah sizi bildiği gibi yapsın... Fatih Çekirge'nin yine bugünkü yazısını paylaşmak istiyorum sizinle... Belki başka işlerle uğraşan arkadaşlarımın dünyadan haberi yoktur... Okuyun bi bakalım, okuyunda bu pisliği kınayın.... Öncelikle olayı hatırlatayım......
  4. Siz hala izlemeye devam edin Fatmagül 'ü !!!

Zaten başından belliydi bu dizinini bu tür olaylara yol açacağı.Yazık çok yazık arkadaşlarım. FATMAGÜL'Ü İZLEMEYE DEVAM EDİN TÜRKİYEM !!! Münasip bir yerinize kına yakın 07 Ekim 2010 Pazartesi Bir tecavüz sahnesi ki gü...nlerce ekranlarda döndürüldü. Ballandırıla ballandırıla anlatıldı...O gün ekran başına milleti oturtmak için tellallar çıkarıldı...Cümle alem oturdu topluca tecavüzü...
  5. Eşim bana küfür ediyor

eşim küfür ediyor kocam bana küfrediyor Daha nelerle karşılaşcaz ya haydar dümenden yardım istiyor :D :D

Sayfayı Paylaş