gebe
  1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0

sizinde mi şifreniz 123456

Konu, 'Bilim dalları' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

Geçtiğimiz günlerde onbinlerce MSN, Hotmail ve Live.com kullanıcılarının şifrelerini korsanlar tarafından ele geçirince gerçek ortaya çıktı...:)
    Aslında internette her ortalama kullanıcı eposta hesaplarına herkes tarafından tahmin edilemeyecek bir şifre vermesi gerektiğini bilir.
    Ama geçtiğimiz günlerde bir takım korsanların hotmail, gmail ve yahoo eposta hesaplarına saldırdığı haberinin yayınlanmasından sonra çok sayıda kullanıcının epostalarında çok kolay şifreler kullandığı ortaya çıktı.
    Hotmail, MSN ve Live.Com'dan 10 bini aşkın hesabın şifrelerini ele geçiren korsanlar Ekim ayı başında ele geçirdikleri şifreleri pastebin.com sitesinde yayınlamışlardı.

Güvenlik uzmanı Bogdan Calin şifreler siteden kaldırılana kadar A ve B harfine kadar olan bölümü incelemiş. Sonuçlar çarpıcı...
    Calin'in kendi blogunda yayınladığı sonuçlara göre en sık kullanılan şifre "123456", onu "123456789" izliyor. "111111" de sık kullanılan şifrelerden biri.
    Sonuçlara göre kullanıcıların sadece yüzde 6'sı şifrelerinde daha güvenli olan harf ve rakamların karışımını kullanıyor.

2. Julieт

Julieт Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    benim öle değil..........................

3. $ul€

$ul€ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    424
    Ödül Puanları:
    0
    komikmiş:D bnmkini 2 günde anca ezberledim her ortamda açıkça yazsamda kimse okuyamıyo okusada aklında tutamıyo:D hahaha

sizinde mi şifreniz 123456 konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Eviniz mi Sizi Şekillendiriyor, Siz mi Evinizi?!

Eviniz mi Sizi Şekillendiriyor, Siz mi Evinizi?!

Eviniz mi Sizi Şekillendiriyor, Siz mi Evinizi?! Evinizle aranızdaki ilişki tek taraflı değildir, verdiğinizi alır, ettiğinizi bulursunuz. Evi biçimlendirirken gün gelip onun da sizi biçimlendireceğini göz önünde bulundurmalısınız. İpler bir gün evinizin eline geçer ve siz onun büyüttüğü bir çocuk gibi dolaşırsınız etrafta. Evleri bizim şekillendirdiğimiz doğrudur; bir alışverişten...
  2. Şifre

Şifre

İyi haber, müjde ve aynı zamanda kişinin işine çok yarayacak bilgidir.Rüyada sifreli bir kagit çözmege çalistiginizi veya sifreli bir çanta veya çekmeceyi açmaya çalistiginizi veya sifreli bir kilitle ugrastiginizi görmek, bazi islerinizi yapabilmek için bir formül aradiginiza, eger sifreyi çözüp açarsaniz o formülün basarili olup islerinizin yoluna girecegine, çözmediginiz takdirde bu rüyanin...
  3. Acaba sizinle evlenecek mi ?

Acaba sizinle evlenecek mi ?

Acaba sizinle evlenecek mi ? Psikolog Alon Gratch evlenme teklifi almanızı sağlayacak ipucunu açıklıyor. Erkek arkadaşınız ve siz dünya üzerindeki en ideal çift olabilirsiniz ancak bu onun size evlenme teklifinde bulunması için yeterli olmayabilir. Kadınlar, bir erkeğin uygun birini, yani 'o' kişiyi, bulduğu anda evlenme teklif edeceğini düşünürler. Ancak, If Men Could Talk (Erkekler...
  4. sizce hamile miyim

sizce hamile miyim

Ben bgn yani 12sinde adet olacaktim ama olmadm hamile oldugumu dusunerek evde test yaptim negatif cikti sizce hamile miyim
  5. Sevgili miyiz sizce ?

Sevgili miyiz sizce ?

Kız arkadaşımla yaklaşık 15 aydır birlikteyiz ve ben hala aşıkmıyım seviyormuyum bilmiyorum bu süre içinde 3 kere tatile çıktık ve toplamda 12-13 kere anca buluşabildik ayrı ayrı şehirlerde oturuyoruz birbirimize karşı sorumluluklarımız var ancak birbirimizden sogukluğumuzda var yan yanayken aynı evdeyken problem yok herşey güzel ama uzaktayken sanki ikimizde başkalarını arıyoruz bana dert...

Sayfayı Paylaş