gebe
  1. birtutamanne

birtutamanne Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    33
    Ödül Puanları:
    0

son 3 aydaki kasılmalar normal mi?

Konu, 'Gebelik' kısmında birtutamanne tarafından paylaşıldı.

kasılmaların şekli nasıldır Kasılma süresi ne kadar olur

Merhaba
    Zaman ilerledikçe kasılmalarda artıyor
    Tabi bu her gebelikte olacak diye birşey yok
    Benim hamileliğimde pek olmadı mesela
    kasılmalar genellikle30’uncu haftada başlayan, düzensiz aralıklarla gelen ve anne adayını fazla rahatsız etmeyen kasılmalar. Ağrı kesiciler içildiğinde genellikle geçer, tabii bunlar doktorun önerdiği ilaçlar olmalı. Biz bunlara ‘braxton hicks’ kasılmaları adını alır

son 3 aydaki kasılmalar normal mi? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gebelikte normal rahim kasılmaları olabilir mi?

Gebelikte normal rahim kasılmaları olabilir mi?

gebelikte rahim kasılmaları rahim kasılmaları hamilelikte kasılması hamilelikte gebelikte kasılması GEBELİK sırasında rahimde normal bir takım kasılmalar olabilir. Bundan endişelenmemek gerekir. Eğer şiddetlenirse erken doğuma yol açması ihtimalinin anlaşılabilmesi için hekime başvurmak gerekir. Fazla ağrılı olmayan ve sadece elle belirlenebilen kasılmaların tehlikesi yoktur.
  2. Son 3 ay

Son 3 ay

Artık bebeğin doğumuna 3 kala neler oldugunu ögrenmekistermisiniz 7. ay Artık hamileliğinizin sona ermesine yalnızca üç ay kaldı.Kendinizi iyice irileşmiş ve belkide hantal hissedebilirsiniz.Tüm organları oluşan bebeğiniz son haftalara doğru yağ depolamaya başlar. Oldukça hareketlidir.Bu haftalarda doğarsa özel bakım ile yaşama şansı bile vardır. Neler oluyor: • Bebeğin...
  3. anne karnındaki bebekten mektup var(son 3 ay)

anne karnındaki bebekten mektup var(son 3 ay)

bebekten anneye mektup doğmamış bebekten anneye mektup anne karnındaki bebeğin annesine mektubu doğmamış bebeğin annesine mektubu bir Yedinci Ay: Anne bu ay Rabbim büyük bir Ehadiyet turrasını benim üzerimde gösterdi. Beni diğer insanlardan ayırt edecek el ve ayak izlerimi yarattı. Bu ay içindede beyin dokum hızlı gelişimini sürdürüyor ve akciğğerlerim de gelişimlerine devam ediyyorlar. Ama...
  4. 36+3 günlük hamileyim anlık çarpıntım oluyor normal mi?

36+3 günlük hamileyim anlık çarpıntım oluyor normal mi?

slm kızlar 36+3 günlük hamileyim şimdi bi anda çarpıntım başladi sanki çok yorulmuşum gibi halsizleştim normal mi?
  5. Gebelikte son aylarda  ilişkiye girilir mi

Gebelikte son aylarda ilişkiye girilir mi

gebelikte ilişkiye girilirmi,hamilelikte ilişkiye girilirmi,hamileliğin son aylarında ilişkiye girmek sakıncalımı,gebeliğin son aylarında ilşkiye girmek zararlımı,gebelikte birliktelik hakkında bilgiler Gebe kadınların merak ettiği sorulara cevap olacak bu makalemiz, hamilelikte son ay cinsel ilişkiye girilir mi, hamilelikte cinsel ilişki ne şekilde ve ne sıklıkta olmalıdır tarzı...

Sayfayı Paylaş