gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

son mektup

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Sevmek yaşamak derlerdi anladım ki yaşam benim için çok gerilerde kaldı. Verdiğin sözlere böyle inanmasaydım bir başkası olurdu belki hayatımda sonra başkaları. Seninle yada sensizlikle geçirmezdim ömrümün son demini. Sevmekten böyle kaçacağını bilseydim hayalinle avunmazdım, düşünmezdim seni geceler boyu. Bak kar yağıyor şimdi. Dağlar beyaz gelinliğini giymiş bana inat. Bir martı süzülüyor denizin üstünde gözlerimden akan yaşlar gibi. Hıçkıra hıçkıra ağlamak geliyor içimden fakat olmuyor. Göz yaşlarımda terk ediyorlar beni senin gibi yavaş yavaş. Ağlamakta yok artık sensizliğime kahrediyorum şu son satırlarımda. Karanlıklar çöküyor şimdi üzerime. Son perdeyi oynuyorum belkide hayat denen şu üç perdelik oyunda. Toprağın kokosunu duyuyorum tenimde. Bir annenin yavrusunu kucaklaması gibi çağırdığını hissediyorum beni kollarına. Sanki oda biliyor birazdan perdenin kapanacağını. Perdenin kapanıp ona koşacağımı.
    İsmin dökülüyor son perdede dudaklarımdan bir hıçkırık gibi. Yazdığın son satırlar duruyor elimde. Bir dramanın kahramanı gibi küçük bir tebessümle kapatıyorum gözlerimi. Seyircilerin alkışlarını duyuyorum, anne sıcaklığını hissediyorum yüreğimde.

son mektup konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Şehidimin Son Mektubu

Şehidimin Son Mektubu

Saygıdeğer babacığım ve anneciğim. Benim için üzülmeyin olur mu. Ben çok iyiyim. Buradaki rahatım da iyi. 2000 (İkibin) kişilik bir köydeyim. İlçeye çok yakın. Keçi deresinden Kumluca gibi. Köy gayet sakin, köyün ortasından bir çay akıyor. Çayın iki tarafında kavak tarlaları ve bahçeler var. Köy Arap köyüymüş. 4 tane şıh denilen bir adamlar var onlar sayesinde köyde pek olaylar olmuyormuş....
  2. Sehit Astsubayin Son Mektubu!!

Sehit Astsubayin Son Mektubu!!

Merhaba Hayatım Öncelikle senden özür dilemek istiyorum. İçtenlikle özür dilerim canım. Şu günler benim için çok zor. Bana hak vereceğin kanısındayım. Seninle sözlülük süremiz hemen hemen yılını bulacak. Ama ben seni göremiyorum. Seninle olamıyor, el ele gezip, gülüp eğlenemiyorum. İşin en kötü yanı da senden uzakta olmam ve elimden herhangi bir şeyin gelmeyişi. Telefonda konuşmak veya böyle...
  3. Hakkı Bulut - Son Mektup

Hakkı Bulut - Son Mektup

Yazdığın son mektup şu an elimde Okuyup ağlıyorum her kelimede Demek ki yalanmış aşkın sevginde Her şeyi anladım bu son mektupta Teselli artık neyi değiştirir ki Elinle kabrimi kazdın demek ki Ben zaten dünyada gün görmedim ki Son darbeyi vurdun bu son mektupla Ayrılsak ta mutluluk dilerim sana Katlanmak zorundayım göz yaşlarıma Yazdığın haberin her satırına ecelimi yazsan da bu mektupla...
  4. Bir annenin son mektubu...

Bir annenin son mektubu...

BİR ANNENİN SON MEKTUBU ..Annemin sadece bir gözü vardı. Öteki gözü çukurdu, yani yeri boştu. Ondan nefret ediyordum. Çünkü bu durum beni arkadaşlarımın arasında utandırıyordu. Babam, ben daha küçükken bir kazada öldüğünden, ailemizi geçindirmek de anneme kalmıştı. Bunun için okulda aşçılık yapıyordu. İlk okulda iken bir gün annem bana "merhaba" demeye gelmişti. Sanki, yerin...
  5. Son Mektup Film Konusu

Son Mektup Film Konusu

Tayyareci Yüzbaşı Salih Ekrem I. Dünya Savaşı sırasında gönüllü olarak Çanakkale cephesine gider. savaşın çetin koşulları altında askerlerin hayatta kalması için mücadele veren Nihal Hemşire ile burada tanışır. Salih Ekrem ve Nihal zorlu şartlar altında, bir de Fuat adından kimsesiz bir çocuğu sahiplenirler. İngilizler tarafından gelen bir hava baskınında Salih Yüzbaşı sayesinde kurtulan...

Sayfayı Paylaş