gebe
  1. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Sorgulardayım İlahisi

Konu, 'İlahiler' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

Kendimle bir hasbihal edecek oldugumda Beyhude geçmiş yıllar yazık yazık der bana Hesabını veremem çürüttüğüm ömrümün
    Boşuna akmışım der anlımdaki ter bana
    Ne bıraktın ardında adını yad edecek
    Bir fatiha okuyup ruhunu şad edecek
    Ne mucizeler indi seni irşad edecek
    Gafletin iziyim der ruhumdaki kir bana
    Hiç dehşete düştümü titreyip duyguların
    Bölündü mü sâlâ da o derin uykuların
    Yalan Dünya bir oyun sahnesiyken kulların
    Kötü rol benimsedim ahbap oldu şer bana
    Duymazmısın ezanlar günde beş kez okunur
    Ah üşengeç bedenim asi tavır takınır
    Ecel gelmiş arkamda omuzuma dokunur
    Faydasız gitmem demek kullanıyor zor bana
    Daracık yarın altı bir toprak gediğinde
    Başımı kaldırınca alnıma değdiğinde
    Münkir nekir dikilip Rabbin kim dediğinde
    Rabbim Allah diyecek kadar kudret ver bana
    İzanım korkulardan çatlasa da ne yazar
    Çiyanlar etlerimi kopartır azar azar
    Mezar taşım titreyip bir incecik ah sızar
    Gözünün önündeyken neden baktın kör bana
    Yarın ruz-i mahşerde hesaba çekilirken
    Günahlarım önüme yağarken dökülürken
    Güneş bir mızrak boyu tepeme dikilirken
    Ya Rahman defterimi sağ elimden ver bana

Sorgulardayım İlahisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Leman Sam - Sorgu

Leman Sam - Sorgu

Ağaçlar bir sabah sessizliğinde Önce güneşe durdular Yapraklarında kahır, filizlerinde sabır Doğrulup ağır ağır kesenlerini vurdular Balıklar bir sabah sessizliğinde Önce karaya vurdular Yüreklerinde kahır, ciğerlerinde sülfür Doğrulup ağır ağır tirolcüleri vurdular Martılar bir sabah sessizliğinde Önce ziftlere bulandılar Kanatlarında kahır, gagalarında zehir Doğrulup ağır ağır,...
  2. Guantanamo'dan ilk sorgu görüntüsü

Guantanamo'dan ilk sorgu görüntüsü

2002'den sonra ABD'nin yakaladığı El Kaide zanlılarının ilk adresi haline gelen Guantanamo üssünde yapılan sorgu görüntüleri ilk kez dünyaya gösterildi. Kasette, Kanada vatandaşı Ömer Kadir'in (19) ajanlar tarafından 2003'te sorgulanması görülüyor. 4 günlük sorgulamadan çekilen 7 saatlik kasette, Kanadalı ajan 15 yaşında Afganistan'da yakalanan Kadir'i sıkıştırıyor. 2002'de el bombası atarak...
  3. Mehmet Emin Karamehmet Ergenekon sorgusunda

Mehmet Emin Karamehmet Ergenekon sorgusunda

mehmet emin karamehmet ergenekon Ergenekon soruşturmasında flaş bir gelişme yaşandı. Mehmet Emin Karamehmet'ten bilgi istendi. Ergenekon soruşturmasında flaş gelişme... Çukurova Holding'in Patronu Mehmet Emin Karamemehmet'in bilgisine başvuruldu. Çukurova Grubu'nun patronu, Show TV, SKY TV ve Akşam gazetelerinin sahibi işadamı Mehmet Emin Karamehmet, Ergenekon soruşturmasını yürüten Savcı...
  4. Kıyamette İlk Sorgu Üç Kişiye

Kıyamette İlk Sorgu Üç Kişiye

Ebû Hüreyre radıyallahü anh'den anlatılır: Resûlüllah aleyhisselâm şöyle buyurdu: Kıyamet gününde üç kişi ilk olarak sorguya çekilir: Birincisi, cihad esnasında ölen kimsedir ki, Allah'ın huzuruna getirilir ve Allah, kendisine verilmiş olan nimetleri önüne serer. O da, bunlara nail olduğunu itiraf eder. Bunun üzerine Allah kendisine: Bu mazhar olduğun nimetler...
  5. sorgu meleklerinin soruları

sorgu meleklerinin soruları

sorgu meleklerinin soruları kabir meleklerinin sordukları sorular Merhaba Sevgili Melek'ler bizi ziyaret eden sevgili misafirler, sizlere bu yazımızda Kabir meleklerinin sorduğu sorular hakkında bilgiler sunuyor ve diyoruz kii, Rab cümlemize hayırlı ameller nasip eylesin. Sorgu sual yapmaya gelen Münker Nekir isimlerini taşıyan meleklerdir. Münker ve Nekir Meleklerinin çehreleri siyah ve...

Sayfayı Paylaş