gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Sporu bırakınca beden küser mi?

Konu, 'Egzersizle Zayıflama' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

sporu bırakınca Sporu bırakınca beden küser mi?
    Spora ara verip, yeniden başladığınız ilk günlerde bedeniniz size bazı değişimlerin sinyalini verir. Çünkü sporu bıraktığınızda bedeniniz size küser. Spor yapmaya yeniden başladığınızda ise bu küskünlüğün geçmesini beklemek zorundasınız. İşte bekleme sürecinde yaşayacağınız değişimler: Nefes tıkanması: Akciğerleriniz de tıpkı karın kaslarınız gibi çalışmayınca güçsüzleşir. İlk gün yüksek performans beklemeyin. Eklemleriniz yağlanır: Hareket etmeye başlayınca eklem sıvısı dokunun dışına çıkarak, kıkırdağı yağlar ve hareketinizi sağlar. Beyin egzersize zor adapte olur: Kaslarınız hareketsiz kalınca, beyninizle kaslarınız arasındaki sinir ağı güçsüzleşir. Egzersizle beynin kaslara komut vermesi kolaylaşır. Stres yaşayabilirsiniz: Hareket ettikçe, böbrek üstü bezinden salgılanan kortizol kasların aşınmasına ve eklemlerin şişmesine neden olur. Bu nedenle stresli olabilirsiniz.

Sporu bırakınca beden küser mi? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Levent Yüksel - Beni Bırakın

Levent Yüksel - Beni Bırakın

Yüreğim sokaklarda eskiyen taşlar gibi Duruyorum duruyorum İniyor perde gecenin koyu rengi Korkuyorum korkuyorum Sustu haykıran şehir son kuşlar Havalandı oysa ben seni Seni seni bekliyorum Eksildi ömrümden kimbilir kaçıncı gün Oysa ben seni seni seni seni hala Seviyorum seviyorum Beni bırakın beni bırakın Beni bırakın bu caddelerde Beni bırakın beni bırakın Yıkılan eski...
  2. Manga - beni benimle bırak

Manga - beni benimle bırak

manga nota manga beni benimle bırak notaları şarkı notaları beni benimle bırak nota Son zamanda mangakolik oldum desem yeridir özellikle de bu parçasını sürekli dinlediğim gerek sözler gerk o ilk giriş müziği süperr son albümden olan Beni benimle bırak sözleri geliyor Al bu Dünya al senin olsun Benim hiç gözüm yok hepsi senin ol senin Ama son bir dileğim var senden Şu gaybana dünyada...
  3. benim basim kelmi burasida benim kösem gelmeyene küserim

benim basim kelmi burasida benim kösem gelmeyene küserim

güzel çiçekler mrb arkadaslar ilk önce kendimi tanidayim sizlere ben 25yasinda ,45yillik evli 2kiz cocugu annesiyim ve suan 7haftalik hamileyim viyanada yasiyorum size bu kösemde kizlarimi tanitmak istiyorum onlarin resmlerini koyacagim bakin bakalim benim meleklerim her gün ne kadar büyüyorlar birlikte onlari büyütmeye ne dersiniz :)
  4. Burcu Esmersoy spor spikerliğini bıraktı

Burcu Esmersoy spor spikerliğini bıraktı

meleklerim yok böyle dans yarışmasıyla ünlenen burcu esmersoy bakalım daha neler yapacak :tik: NTV Spor'un ünlü spikeri bıraktı!..NTV Spor kanalının en önemli yüzlerinden olan ve uzun süredir kanalda çalışan Burcu Esmersoy spor spikerliğine veda etti. NTV Spor 'un yetenekli ve güzel spikerlerinden Burcu Esmersoy kariyerinde önemli bir değişikliğe gitti. Mikro blog sitesi twitter...

Sayfayı Paylaş