gebe
  1. EspanOL

EspanOL Forum Okuru

Steatocranus casuarius(Maymun Kafa)

Konu, 'Akvaryum' kısmında EspanOL tarafından paylaşıldı.

[​IMG] Maymun kafalar Orta Afrika bölgesinde bol kayalıklı nehirlerin akıntılı kısmında yaşarlar.Hem etçil hem otçul ağırlıklı beslenirler.Agresif bir balıktır,tek eşlidirler.Eş öldükten sonra bir daha eş tutmadıklarına dair iddalar vardır.Bu kimilerine göre doğru,kimilerine göre yanlıştır.Erkekler 8-9 cm,dişiler 5-6 cm olduklarında cinsel olgunluğa erişir.Akvaryumlarda bol kayalıklı ortam oluşturulması hoşlarına gider.Doğal ortamlarında olduğu gibi akıntlı bölge oluşturulması iyi olur.Yumurtlamaları için ters çevrilmiş saksılar iyi olur.Bir batımda dişi 40-80 arası veya daha fazla yumurta bırakabilir.Yavrular yumurtadan 4-5 günde çıkarlar.Anne baba yavrularını korur ve onların beslenmelerine yardımcı olur.Bu süre 3-4 haftadır.Daha sonra yavrular ayrı bir yere alınmalıdır.Erkekler 14-15 cm,dişiler 9-10 cm kadar büyüyebilirler.Karma akvaryumlarda yaşayabilirler ama agresif oldukları için tek tür beslenmeleri daha iyi olur.

Steatocranus casuarius(Maymun Kafa) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Maymun

Maymun

Mağlup düşmana, hilekar ve sihirbaza, her türlü ayıbı bulunan adama, zulme ve haddi aşmaya, isyan ve bununla birlikte gelecek gazaba, büyük günah işleyerek elindeki nimetleri yitirmiş adama; Maymun bazen yahudiye yahut yahudi tıynetinde olan kimseye; Mayymun eti yemek yoksulluk ve ihtiyaca yahut yeni bir elbise edinmeye, Maymunla kavga etmek hastalanmaya, ona galip gelmek hastalıktan...
  2. Çaresiz maymun.....

Çaresiz maymun.....

Zeka Oyunları,Çaresiz maymun--www.e-oyunlar.com Oyun kendiliğinden başlıyor.AMAC: Maymunu karşı taraftaki hindistan cevizlerine kavuştur. Yön: Fare,Havuz bölümlere ayrılmış, dikkatli bakarsan kareleri görebilirsin. Hangi karenin içine tıklarsan, sağdaki obje oraya yerleşir. Toplam 8 obje var .Ben bi türlü beceremedim bakalım siz becerebilecek misiniz... :serefe:
  3. Maymun ayakkabılar

Maymun ayakkabılar

maymunlu ayakkabı ayakkabı,ayakkabı markaları,ayakkabı modeleri,kürklü bot,kürklü çizme Bu tarz bir ayakkabıyı ben asla giyemezdim,hatta baktıkça bile içim bir fena oluyor.. Yukarıdan bakınca insan,ayaklar da maymuna dönüşüveriyor hatuncağız,tühh..

Sayfayı Paylaş