gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Stres Hastalıkların Baş Nedeni

Konu, 'Psikiyatri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Avrupa Parlamentosuna sunulan bir araştırmada, modern hayatın kalp ve damar hastalıkları riskini artırdığı uyarısı yapıldı. Rapora göre dünya genelinde her yıl 17 milyondan fazla kişi kalp ve damar hastalıkları nedeniyle hayatını kaybediyor. Türkiye de bu sorununun en hızlı arttığı ülkeler arasında. Günlük yaşamın stresi kalp ve damar hastalıklarına davetiye çıkartıyor. Modern hayatın getirdiği strese, dengesiz beslenme ve hareketsizlik de eklenince başta yüksek tansiyon olmak üzere kalp ve damar hastalıkları kaçınılmaz oluyor. Farklı ülkelerden uzmanlar tarafından Avrupa Parlamentosuna sunulan bir araştırma da bu tespitleri doğruluyor.

Rapora göre, her 4 yetişkinden biri yüksek tansiyon problemi yaşıyor. Ve eğer insanlar yaşam tarzlarını değiştirmezse bu oran gelecek 20 yılda yüzde 60 oranında artabilir.

Gelişmiş ülklerin yanısıra, gelişmekte olan ülkelerde de yaygınlaşan batı tarzı yaşama paralel olarak yüksek tansiyon sorunu hızlı bir artış gösteriyor.

Raporda Türkiye, Rusya, Orta Avrupa ülkeleri ile Brezilya, Çin ve Hindistan bu grupta gösteriliyor.

Yüksek tansiyonun "yaşlı hastalığı" olduğu yünündeki görüşün yanlış olduğuna dikkat çeken uzmanlar, artık 30lu ve 40lı yaşlardaki insanların da risk grubunda görüldüğünü vurguluyor.

Dünya genelinde her yıl 17 milyon, Türkiyedeyse yaklaşık 200 bin kişi kalp ve damar hastalıklarından dolayı hayatını kaybediyor.

Kaynak: DonusumSokagi

Stres Hastalıkların Baş Nedeni konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Stres ve Stresle Başa Çıkabilme

Stres ve Stresle Başa Çıkabilme

stresli durumlarla başa çıkabilme içten gelen titreme içten titreme vücudun titremesi gelen sıkıntı STRES VE STRESLE BAŞA ÇIKABİLME Stres, hayatımızın kaçınılmaz bir parçasıdır. Herkes hayatını daha kaliteli, anlamlı, hoş yaşanan bir hale getirebilmek için stres kaynaklarının farkına varıp etkili bir biçimde baş edebilmeyi öğrenmelidir. Stresin olumsuz etkilerini mümkün olduğu kadar...
  2. Stresle uyuyarak baş ediyorlar

Stresle uyuyarak baş ediyorlar

Stres bayanlarda uyku sorunları yaratırken, erkeklerde durum tam tersi.. Stres ve psikolojik sorunlar kadınların önemli bölümünde uykusuzluğa neden olurken erkeklerde bunun tam tersi durum söz konusu...Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Ana Bilim Dalı bünyesinde oluşturulan Uyku Laboratuvarı Direktörü Kezban Aslan, fizyolojik bir durum olan ve yaşamın üçte birinden fazlasını...
  3. Stres erkeklerde diyabet nedeni

Stres erkeklerde diyabet nedeni

İsveçli Bilim Adamlarının Yaptığı Bir Araştırma Kaygı, Depresyon ve Uykusuzluğun Erkeklerde Diyabet Riskini Artırdığını Ortaya Koydu. İsveçli bilim adamlarının yaptığı bir araştırma kaygı, depresyon ve uykusuzluğun erkeklerde diyabet riskini artırdığını ortaya koydu. İsveç'teki Karolinska Enstitüsü bilim adamları, "psikolojik sıkıntıları" olan erkeklerin sıkıntısı olmayanlara...
  4. Stresle başa çıkmanın yolları

Stresle başa çıkmanın yolları

Günümüzde gerek iş şartları gerek maddi sorunlar v.s gibi etkenlerden dolayı oluşan stres ne yazıkki birçok insanın başına gelen psikolojik bir olay.Sizlere stresle nasıl başa çıkılır stresle başa çıkmanın yollarıyla ilgili çok önemli ve işinize yaracak noktaları paylaşmak istiyorum stressiz günler dileğiyle buyrun arkadaşlar işte çok önemli noktalar Uzmanlar, sağlıklı bir yaşamın önündeki en...
  5. Stresle Başa Çıkma Yöntemleri

Stresle Başa Çıkma Yöntemleri

Stresle Başa Çıkma Yöntemleri nelerdir? son zamanlarda çok strese giriyorum ve buna artık bir son vermek istiyorum lütfen yardım!

Sayfayı Paylaş